10.10.17 | Maciej Kołodziejczyk

Klub Laurazja i Klub Podróżników Namaste z Katowic zapraszają serdecznie na cykl prelekcji „Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

 

Czytaj dalej....

15.09.17 | Maciej Kołodziejczyk

Kino Kijów oraz Klub Laurazja zapraszają na prelekcje podróżnicze pt. „Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

Czytaj dalej....

10.03.17 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie do Kina Kijów w Krakowie.

Czwartek 16 marca 2017 r. o godzinie 19:00, wstęp bezpłatny.

Maria Kowalska z Klubu Laurazja zabierze nas do Jordanii, która słynie z unikalnych zabytków oraz z wyjątkowo pięknej przyrody. Najnowszym wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest rezerwat w dolinie Wadi Rum (2011) , którego krajobrazy należą do najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. Najsłynniejszym miejscem jest natomiast dawna stolica nabatejska – Petra. Na liście mieszczą się jeszcze: dawne miasto Umm ar-Rasas i pustynne zamki Umajjadów: Qasr Amra, Azraq i Mszatta.  

Czytaj dalej....

10.01.17 | Maciej Kołodziejczyk

5 stycznia w czwartek, o godzine 18:00, w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie,
Jarosław Poniewiera przedstawi prelekcję pt. Wśród górskich plemion Tajlandii i Laosu.

10 stycznia we wtorek, o godzine 19:00, w Klubie Podróżników NAMASTE w Katowicach,
Jarosław Poniewiera przedstawi prelekcję pt. Wśród górskich plemion Tajlandii i Laosu.  

Czytaj dalej....

29.09.16 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie z Klubem Laurazja na naszych prelekcjach krajoznawczych.
Do końca roku 2016 na spotkaniach w Katowicach, Krakowie i Warszawie będziemy prezentować skarby z listy światowego dziedzictwa UNESCO z różnych stron świata.

Plan spotkań przedstawia się następująco:

 

Czytaj dalej....

04.04.16 | Maciej Kołodziejczyk

Serdecznie zapraszamy na kwietniowe prelekcje Klubu Laurazja:
w Katowicach rozpoczynamy nowy cykl Barwy Azji,
w Krakowie rozpoczynamy nowy cykl Barwy Półwyspu Indochińskiego,
w Warszawie rozpoczynamy nowy cykl Barwy Indii.  

Czytaj dalej....

25.03.16 | Krzysztof Rąpała

Po raz pierwszy zapraszamy na wiosenne wyprawy do Malezji i Indonezji.
W maju można pojechać do Malezji na wyprawę „W górach i jaskiniach Borneo”. Ten wyjazd pozwala zobaczyć najpiękniejsze parki narodowe trzeciej co do wysokości wyspy świata – dziewicze lasy, śmiałe formy skalne, oraz jaskinie, oszałamiające rozmiarami i bogactwem szaty naciekowej. Przy odrobinie szczęścia na wyciągnięcie ręki zobaczymy orangutany, nosacze i niezliczone gatunki ptaków z dzioborożcami na czele. Dodatkowym jej atutem jest pobyt w sułtanacie Brunei i w stolicy Malezji – Kuala Lumpur.  

Czytaj dalej....

x