Elura (Ellora)
Miejscowość na wyżynie Dekan w stanie Maharasztra w Indiach, znana dzięki wspaniałemu kompleksowi 34 skalnych świątyń i klasztorów. W wulkanicznych skałach wzgórz Charanandri wykuto dwanaście świątyń buddyjskich, siedemnaście hinduistycznych i pięć dżinijskich. Najstar » więcej »

O nas

     Jesteśmy absolwentami geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podróżujemy od ponad dwudziestu lat. Poznawanie świata jest naszą pasją. Zapraszamy do zapoznania się z programem działalności i historią założonego przez nas Klubu Laurazja.
                                                                                                          Maciej Kołodziejczyk i Jarosław Poniewiera


     Klub Laurazja prowadzi działalność turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Pomagamy poznawać świat w ciekawy sposób, oferując unikalne programy wyjazdów trampingowych. Ich atutami są bogate i przemyślane trasy oraz fachowi i doświadczeni piloci. Podróżujemy w małych grupach, aby zapewnić najlepszą opiekę i szansę na bardziej osobiste doświadczenie innych kultur. Organizowane przez nas wyjazdy stanowią unikalną ofertę na polskim rynku turystycznym. Naszą misję realizujemy również poprzez prowadzenie prelekcji edukacyjnych z zakresu geografii, historii i kultury regionów, do których wspólnie podróżujemy. Stała działalność edukacyjna pozwala nam zagwarantować wysoki poziom merytoryczny podczas prowadzenia wyjazdów. Ponadto uczestniczymy w imprezach kulturalnych popularyzujących wiedzę o świecie: festiwalach podróżniczych, wystawach fotograficznych i dniach kultury Wschodu.

Historia Klubu Laurazja

     Klub Laurazja założyliśmy w 2000 roku. Do grudnia 2009 działaliśmy pod nazwą Klub Obieżyświat. W latach 2000-2014 zorganizowaliśmy łącznie ponad 150 wyjazdów do około 30 krajów świata. Wcześniej aktywnie działaliśmy w Kole Geografów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Kole Geografów „Peneplena” przy I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. W latach 1994-99 podróżowaliśmy drogą lądową do Indii i Nepalu, Syrii, Jordanii i Egiptu a także organizowaliśmy trekkingi po Himalajach. Zdobyte bogate doświadczenia zaowocowały rozpoczęciem działalności związanej z turystyką. Latem 2000 r. wspólnie z klubem „Himaltrek” z Bochni zorganizowaliśmy pierwsze dwa wyjazdy do Syrii. Od tego czasu nasza działalność zaczęła się systematycznie rozwijać. W 2001 roku rozpoczęliśmy organizację wyjazdów także do Jordanii. Ponieważ jako pierwsi na polskim rynku turystycznym organizowaliśmy regularne wyjazdy do Syrii i Jordanii, naszymi programami zainteresowały się biura podróży. W 2001 roku nasz autorski program wyjazdu do Syrii i Jordanii miało w ofercie biuro Young Travel z Wrocławia. W 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z biurem „Top” z Chorzowa, w ofercie którego znalazło się z czasem wiele naszych autorskich wyjazdów trampingowych: po Bliskim Wschodzie, Turcji, Gruzji i Armenii, Indiach i Indochinach. Nasza długoletnia współpraca co roku owocuje kilkoma wspólnymi wyjazdami. Od 2004 roku kolejnym biurem, dla którego przygotowywaliśmy wyjazdy do Syrii i Jordanii i na Półwysep Indochiński (Tajlandia, Kambodża i Laos) był Klub Podróży "Horyzonty” z Warszawy. Ponadto w latach 2004-2005 zorganizowaliśmy wraz z klubem „Torre” wyjazdy do Indii i Iranu. Z naszymi partnerami – biurami turystycznymi i klubami podróży – łączyło nas zamiłowanie do poznawania świata i alternatywnych form podróżowania. Do 2005 roku osobą bardzo silnie zaangażowaną w działalność podróżniczą i oświatową w ramach Klubu Laurazja była Anna Maciejowska, która uczestniczyła w organizowaniu i prowadzeniu wyjazdów trampingowych oraz prelekcjach edukacyjnych.
     Przez cały czas równolegle z turystyką prowadzimy działalność edukacyjną. Polega ona na organizowaniu na terenie szkół ilustrowanych przeźroczami prelekcji o tematyce geograficzno-historycznej. Co roku wygłaszamy około stu wykładów w szkołach południowej Polski. Występowaliśmy także z wykładami na forum studenckich kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego w
Klubie pod Jaszczurami w Krakowie. Od jesieni 2009 roku regularnie współpracujemy z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
     Trzecią formą naszej działalności jest uczestnictwo w imprezach kulturalnych i naukowych. W 2003 roku wygłosiliśmy wykład pt. „Zarys konfliktu arabsko-izraelskiego” na konferencji naukowej zorganizowanej przez Koło Naukowe Studentów Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Występowaliśmy w latach 2004-2013 w pięciu Festiwalach Slajdów Podróżniczych na Uniwersytecie Śląskim, a kilkakrotnie pomagaliśmy w ich organizacji. W 2005 r. wspólnie ze studentami arabistyki UJ układaliśmy program I Dni Kultury Arabskiej w Krakowie, na których zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną pt. „Syria i Jordania – pomiędzy Wschodem i Zachodem” oraz wystąpiliśmy z prelekcją na temat obu państw. Wystawę można było oglądać w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a wcześniej w klubie „Kazimierz”, gdzie prowadziliśmy pokazy przeźroczy. W 2006 r. wystąpiliśmy w obchodach Dnia Jordańskiego w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ponadto wielokrotnie występowaliśmy w audycjach Polskiego Radia Kraków, Radia Akademickiego RAK, a od 2008 r. współpracowaliśmy z radiową Trójką. Publikowaliśmy artykuły popularyzujące wiedzę o świecie i podróżowaniu na łamach „Gościa Niedzielnego”, „Więzi” i miesięcznika „Semestr”, a tekst o Syrii napisany przez nas został zamieszczony na oficjalnej stronie Ambasady Syryjskiej Republiki Arabskiej w Warszawie.
     Nasze bogate doświadczenia pozwoliły na rozpoczęcie samodzielnej działalności turystycznej, jako Klub Obieżyświat. W 2008 roku otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Śląskiego uprawnienia do organizacji wyjazdów turystycznych po całym świecie. Od końca 2009 roku funkcjonujemy pod nazwą Klub Laurazja. Nowa nazwa jest bardziej rozpoznawalna. Dzięki wieloletniej pracy w turystyce stworzyliśmy grupę doświadczonych ludzi – autorów programów wyjazdów i bardzo dobrych merytorycznie pilotów. Współpracujemy z osobami, dla których celem podróżowania jest zgłębienie wiedzy o świecie i zdobywanie doświadczeń. Obecnie kontynuujemy współpracę z naszymi niektórymi partnerami oraz samodzielnie realizujemy nowe pomysły.

Posiadamy zezwolenie na organizację imprez turystycznych - Rejestr Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego – numer zezwolenia 757 oraz Gwarancję Ubezpieczeniową Turystyczną numer M 205054 wystawioną przez Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., od odpowiedzialności cywilnej względem uczestników wyjazdów, zgodnie z ustawą o usługach turystycznych z dnia 29.08.1997.

© Klub Laurazja - trampingi do Azji, Afryki i obu Ameryk 
realizacja Accesspoint
Dodaj załącznik do tego dokumentu