Natural Bridges National Monument
Natural Bridges National Monument (Pomnik Narodowy Naturalnych Mostów) to amerykański pomnik narodowy, zajmujący powierzchnię 31 km2 i znajdujący się w południowo - wschodniej części stanu Utah. Park został ustanowiony decyzją prezydenta Theodore\'a Roosevelta 16 kwietnia 1908 roku » więcej »

Prelekcja o Iranie Aleksandry Szymczyk i Jarosława Poniewiery w Muzeum Azji i Pacyfiku

Zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, gdzie Aleksandra Szymczyk i Jarosław Poniewiera wystąpią z ilustrowaną prelekcją pt. „Iran – kraj nafty, tarofów i minaretów”.
Autorzy opowiedzą o życiu ludzi we współczesnym Iranie i przypomną okoliczności rewolucji religijnej Chomejniego w 1979 roku. Wyjaśnią, czym różni się irański szyizm od innych odłamów islamu. Opowiedzą o starożytnej Persji, wojnach z miastami greckimi i o zburzeniu Persepolis przez Aleksandra Wielkiego. Zaprezentują piękne zabytki architektury i sztuki perskiej – meczety i pałace szachów w Isfahanie i Jeździe; a także polskie ślady po armii gen. W. Andersa – cmentarz wojskowy w Teheranie. Ponadto prelekcję zilustrują przeźrocza z Pasargade, Szirazu, ormiańskiej Nowej Dżulfy i świątyni zoroastryjskiej w Czak Czak.
Po prelekcji zapraszamy na spotkanie informacyjne dla zainteresowanych przyszłorocznym wyjazdem do Iranu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 października w Galerii Azjatyckiej na Nowym Mieście (ul. Freta 5)  o godz. 18.00.

© Klub Laurazja - trampingi do Azji, Afryki i obu Ameryk 
realizacja Accesspoint
Dodaj załącznik do tego dokumentu