TRASA

Delhi - Waranasi - Sarnath -Satna - PN Panna - Khadźuraho - Agra - Sikandra - Fatehpur Sikri - Dźajpur - Gaitor - Amber - Galta - Delhi

Dostępne terminy

16 dni: 31 lipca - 15 sierpnia 2018 Cena: 4.650 zł + 420 USD
16 dni: 16 - 31 sierpnia 2018 Cena: 4.650 zł + 420 USD
16 dni: 29 października - 13 listopada 2018 Cena: 4.650 zł + 420 USD

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI

Indie południowe - Kerala, Karnataka, Goa i Tamilnadu 40 dni: 13 stycznia - 21 lutego 2018 Cena wyjazdu łączonego: 8.000 zł + 1.000 USD
Indie północne - Pendżab, Himalaje Kaszmiru i Małego Tybetu (Ladakh) 42 dni: 6.900 zł + 1.100 USD Cena wyjazdu łączonego: 6.900 zł + 1.100 USD
Radźasthan - Barwna kraina fortów, dromaderów i maharadżów 33 dni: 9 lipca - 10 sierpnia 2018 Cena wyjazdu łączonego: 6.500 zł + 860 USD
Radźasthan - Barwna kraina fortów, dromaderów i maharadżów 33 dni: 7 października - 8 listopada 2018 Cena wyjazdu łączonego: 6.500 zł + 860 USD

atuty wyjazdu

  • odwiedzimy wszystkie najsłynniejsze miasta północnych Indii: Delhi, Agrę, Waranasi i Dźajpur oraz wioskę Khadźuraho
  • program zwiedzania obejmuje aż 9 zabytków UNESCO w Indiach oraz Fort Tygrysa i fort Dźajgarh w Radźasthanie
  • safari po Parku Narodowym Panna w porze od listopada do marca
  • wycieczka do pięknych wodospadów Raneh w porze od lipca do października
  • grupy do 12 osób, pokoje 2-3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją na całej trasie, bez dopłat dla singli
  • podróżowanie w małej grupie pozwala na obserwację życia niemożliwą z za szyby turystycznego autokaru

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Trasa wyjazdu powstała z myślą o osobach, które chcą dużo zobaczyć, a nie mają wiele czasu. Naszym celem będzie dotarcie do najciekawszych miejsc w północnych Indiach. Podróżując przez Nizinę Gangesu i pustynny Radźasthan zobaczymy piękne pałace cesarzy i maharadżów, forty, okazałe grobowce i ważne świątynie różnych religii. Odwiedzimy słynne miasta: Delhi - stolicę Indii, gdzie historia i tradycja splata się z teraźniejszością; cesarską Agrę ze wspaniałym mauzoleum Tadź Mahal; Dźajpur - siedzibę jednego z najbogatszych maharadżów; a także święte miasto Waranasi, do którego pielgrzymują tysiące pątników. Ponadto zwiedzimy kompleks świątyń w Khadźuraho, na których dawni artyści wyrzeźbili piękne miłosne sceny. Ujrzymy zadziwiające, pełne kontrastu oblicza krainy nad Gangesem, której cuda i osobliwości od dawna fascynowały Europejczyków. Poznamy historię i kulturę Indii, zakosztujemy nowych niezwykłych potraw, i zrobimy zakupy na najsłynniejszych indyjskich bazarach.

Dzień 1-2 Przelot z Polski do Delhi przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji. Przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży. Spacer aklimatyzacyjny po stolicy: zobaczymy reprezentacyjne dzielnice Nowego Delhi, plac Connaught Place, Bramę Indii, budynek Parlamentu i Pałac Prezydencki. Wieczór spędzimy w egzotycznej dzielnicy Pahar Gandź. Nocleg.

Dzień 3 Całodzienna wycieczka po mieście. Zobaczymy słynne muzułmańskie zabytki: fort Purana Kila, grobowiec Humajuna (lista UNESCO), mauzoleum Nizamuddin Auliji, średniowieczny minaret Kutab Minar zwany „cudem Hindustanu” (lista UNESCO) oraz Świątynię Bahaiów w kształcie wielkiego kwiatu lotosu. Nocleg.

Dzień 4 Rano wizyta w Starym Delhi: zwiedzanie Czerwonego Fortu (lista UNESCO) z kompleksem pałacowym Wielkich Mogołów (XVII w.), Meczetu Piątkowego i szpitala dla ptaków przy świątyni dżinijskiej. Wieczorem wyjazd pociągiem do Waranasi (nocleg w wagonach sypialnych drugiej klasy).

Dzień 5 Rano przyjazd do Waranasi (Varanasi, Benares), najświętszego miasta hinduistycznego w Indiach. Zakwaterowanie w hotelu i spacer nad Gangesem. Zobaczymy liczne świątynie hinduistyczne i Stare Miasto ze słynną Złotą Świątynią Śiwy oraz Meczetem Aurangzeba. Tego dnia poznamy wiele aspektów religii i filozofii hinduistycznej oraz dowiemy się, jaki jest sens jej rytuałów. Dla chętnych udział w wieczornej pudźy nad Gangesem. Nocleg.

Dzień 6 Pobudka przed świtem i rejs łodzią po Gangesie o wschodzie słońca. O tej porze setki pielgrzymów zażywają oczyszczającej kąpieli. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do Parku Jeleni w Sarnath - świętego miejsca buddyzmu, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie po dostąpieniu łaski "Oświecenia". Zobaczymy tam starożytne stupy buddyjskie, ciekawe budowle z czasów cesarz Aśioki (np. słynne kolumny z lwami) oraz muzeum z unikalną kolekcją dzieł sztuki. Wieczorem wyjazd pociągiem do Satny (nocleg w wagonach sypialnych 2. klasy).

Dzień 7 Nad ranem przyjazd do Satny. Przejazd do Khadźuraho (Khajuraho) autobusem lub wynajętymi samochodami. Po przybyciu do miasteczka odpoczynek w hotelu. Następnie zwiedzanie grupy średniowiecznych świątyń, słynących z unikalnego zdobnictwa (lista UNESCO). Ich ściany pokryte są tysiącami zachwycających rzeźb, które przedstawiają bogów hinduskich, sceny z życia dworskiego, piekne Surasundari ("leniwe dziewczęta") oraz liczne pary kochanków w miłosnych uściskach. Zobaczymy między innymi świątynie: Waraha, Lakszmana, Kandarija Mahadewa, Duladeo i Adinath. Nocleg.

Dzień 8 Uwaga! Ósmy dzień wyprawy spędzamy inaczej w zależności od pory roku. Podczas wypraw od listopada do marca: wycieczka wynajętymi samochodami do Parku Narodowego Panna oraz do świątyń wokół Khadźuraho. Podczas wypraw od lipca do października wycieczka wynajętymi samochodami do pięknych wodospadów Raneh oraz do świątyń wokół Khadźuraho. Po powrocie do Khadźuraho w każdym z terminów wieczorem wyjazd pociągiem lub autobusem do Agry (nocny przejazd).

Dzień 9 Rano przyjazd do Agry, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Następnie zwiedzanie czerwonego Fortu Agra (XVI w., lista UNESCO) oraz Meczetu Piątkowego, mauzoleum Etimaduddauli - pięknego grobowca w stylu perskim, a także ogrodów po drugiej stronie rzeki Jamuny. Nocleg.

Dzień 10 Wcześnie rano wizyta w legendarnym mauzoleum Tadź Mahal (Taj Mahal), uważanego za jeden z cudów świata. Po śniadaniu wycieczka do Fatehpur Sikri (lista UNESCO) – zabytkowego miasta z XVI w. oraz do grobowca cesarza Akbara w Sikandrze, gdzie mogą na nas czekać przygody z małpami. Nocleg w Agrze. Uwaga! Wieczorem wyjazd na lotnisko w Delhi dla osób, które łączą niniejszy wyjazd z wyprawą "Radźasthan - Barwna kraina fortów, dromaderów i maharadżów". Przejazd wynajętymi samochodami.

Dzień 11 Przejazd do Dźajpuru (Jaipur) - stolicy Radźasthanu. Zakwaterowanie w hotelu i spacer do Fortu Tygrysa, z którego rozpościera się kapitalna panorama na okolicę. Zwiedzanie fortu oraz cenotafów maharadżów w Gaitorze. Nocleg.

Dzień 12 Zwiedzanie Dźajpuru: Księżycowy Pałac - obecna siedziba maharadży; obserwatorium astronomiczne Dźantar Mantar (lista UNESCO); Pałac Wiatrów - arcydzieło architektury, zbudowane dla haremu maharadży. Nocleg.

Dzień 13 Wycieczka do fortecy i kompleksu pałacowego dawnych maharadżów w Amber (lista UNESCO). Droga do twierdzy jest trudna i stroma, dlatego na chętnych turystów zawsze czekają grzbiety indyjskich słoni. Zwiedzimy zarówno pałac, jak i fort Dźajgarh - rzadko odwiedzany przez grupy turystyczne. Po południu wizyta w świątyni boga Słońca w Galta koło Dźajpuru. Nocleg.

Dzień 14 Powrót z Dźajpuru do Delhi. Spacer po miejscach związanych z nowożytną historią Indii: ogród, gdzie zastrzelono Mahatmę Gandhiego; pałacyk Jawaharlala Nehru - pierwszego premiera Republiki oraz dom Indiry Gandhi. Nocleg.

Dzień 15 Dla zainteresowanych wizyta w Muzeum Narodowym. Czas na zakupy pamiątek na delhijskich bazarach, gdzie znajdziemy towary z całych Indii: jedwabie z Waranasi, szlachetne kamienie z Radźasthanu, dywany z Kaszmiru, marmury z Agry, rzeźby, statuetki z brązu i drewna sandałowego, orientalną biżuterię, perfumy, olejki, kadzidła, przyprawy i nieskończoną liczbę innych dóbr materialnych. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko.

Dzień 16 Przelot z Delhi do Warszawy.

Cena obejmuje:
- koszty złotówkowe -
przelot Warszawa - Delhi - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na fundusz gwarancyjny dla uczestników wyjazdów turystycznych obowiązującą od 2017 r.; podatek VAT
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, riksze, wynajęte samochody itp.); noclegi (hotele klasy turystycznej, pokoje 2-3 os. z łazienkami); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje: wizy indyjskiej (ok. 50 USD); wyżywienia (ok. 10 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 100 USD).

Wizy: Klub Laurazja pomaga uczestnikom wyprawy w uzyskaniu wizy do Indii bez dodatkowych opłat.

Jarosław Poniewiera

(ur. 1973) podróżnik, absolwent chorzowskiego „Słowaka” i Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1991 roku odbył ponad 50 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Od wielu lat prowadzi ilustrowane przeźroczami prelekcje o tematyce geograficzno-historycznej. Jest autorem programów wyjazdowych dla biur podróży. Założyciel Klubu Laurazja, w ramach którego organizuje i prowadzi wyjazdy trampingowe do Azji i obu Ameryk. Czytaj więcej...

Piotr Orechwo

(ur. 1976) absolwent chorzowskiego „Słowaka”. Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Studiował kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na półrocznym stypendium językowym. W Indiach spędził kilka lat, Ponad 6 lat mieszkał i pracował w Ciudad de Mexico.  Jest autorem licznych artykułów podróżniczych, przewodników po La Salette, Hawanie i Meksyku. W Klubie Laurazja jest autorem i pilotem wypraw do Meksyku, Peru, Boliwii i Indii. Czytaj więcej...

Świetny program i doskonała opieka pilota – Jarka Poniewiery.

Aleksandra, sierpień 2017.

Wyjazd w pełni spełnił moje oczekiwania poznawcze. Pilot wspaniale miał opanowaną organizację wyprawy i zawsze miał na uwadze dobro uczestników. Miał duży wpływ na zintegrowanie grupy i miłą atmosferę. Było SUPER!!

Ewa, sierpień 2017.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x