TRASA

Kathmandu - Pokhara - Poon Hill - Machhapuchhare Base Camp - Annapurna Base Camp - Pokhara - Kathmandu

Dostępne terminy

19 dni: 7 - 25 listopada 2017 Cena: 5.900 zł + 610 USD

atuty wyjazdu

AUTOR PROGRAMU

Marek Bytom

Jest to łatwa i popularna trasa trekkingowa, pozwalająca zobaczyć niesamowity cyrk lodowcowy otoczony zewsząd lodowo - skalnymi ścianami. Najsławniejszą z nich jest trzykilometrowej wysokości południowa ściana Annapurny I. Annapurna jest dziesiątym co do wysokości szczytem Ziemi. Indyjska Służba Topograficzna nazwała ją Szczytem XXXIX. Annapurna położona jest na północny zachód od Katmandu. Miejscowa nazwa jest połączeniem sanskryckich słów "anna" (pożywienie) i "purna" (wypełniona) i oznacza 'Wypełnioną Pożywieniem'. Tak właśnie nazywa się boska macierz, jedno z wcieleń Durgi, towarzyszki Sziwy, czczonej za moc dostarczania pożywienia. Według innej wersji połączenie tych dwóch słów jest przydomkiem bogini Kali – Żywicielka. Jest to pierwszy szczyt ośmiotysięczny zdobyty przez człowieka.

Trekking do południowej bazy Annapurny jest idealnym wyjazdem dla osób będących pierwszy raz w Nepalu i Himalajach. Na trasie treku nie ma szczególnych trudności technicznych, więc wcześniejsze doświadczenie w górach wysokich nie jest wymagane. Trasa jest tak zaplanowana aby każdy się dobrze zaaklimatyzował i nie miał problemów z chorobą wysokościową. Dziennie będziemy maszerować po ok. 6 – 7 godzin. Na całej trasie trekkingu będzie towarzyszyć nam nepalski przewodnik. Dla chętnych osób będzie możliwość wynajęcia tragarza - płatne dodatkowo. W górach śpimy i jemy w lodżach – miejscowych schroniskach. Każdy sam opłaca wyżywienie w lodży wybranej przez pilota na nocleg.

Aby uczestniczyć w tej wyprawie wymagamy ogólnego obycia turystycznego (chodzenie po Beskidach i Tatrach turystycznie w zupełności wystarczy).

Wyprawa jest organizowana przez Klub Laurazja wspólnie z Katowickim Klubem Podróżników Namaste, którego jestem założycielem i właścicielem. Serdecznie zapraszam Was na tą wyprawę. Z górskim pozdrowieniem i do spotkania na himalajskim szlaku ...

Marek Bytom

 

Dzień 1 i 2 Wylot z Polski do Nepalu, Przylot do Kathmandu, transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel, zakwaterowanie, kolacja i spacer po mieście

Dzień 3 Zwiedzanie miasta. Całodniowa wycieczka do najciekawszych miejsc w Kathmandu. Po śniadaniu udajemy się do największej w Nepalu stupy buddyjskiej – Bodhnath. Odwiedzimy także sąsiadujące z Kathmandu miasto Patan oraz świątynię małp – Swayambhunath. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4 Przejazd z Kathmandu do Pokhary. To urocze miasto urzeka swoim pięknem. O ile Kathmandu zachwyca turystów wspaniałymi zabytkami stworzonymi ręką ludzką, o tyle Pokhara jest rajem dla wielbicieli piękna stworzonego przez naturę. Horyzont zamyka jedna z najwspanialszych panoram Himalajów. Widzimy Dhaulagiri 8167 m , niemal wszystkie szczyty Annapurna Himal , w tym Annapurna I 8091 m , strzelisty Machhapuchhare, Manaslu, Peak 29 oraz Himalchuli. Spacer po mieście, odpoczynek i przygotowanie do trekkingu.

Dni 5 - 15 Trekking 

Dzień 5 Przejazd do Birethanti ( 1080 m ) - rozpoczęcie trekkingu - Birethanti - Ulleri ( 2080 m )

Dzień 6 - Ulleri - Ghorepani ( 3194 m )

Dzień 7 Wyjście na punkt widokowy Poon Hill ( 3210 m ) na wschód słońca , później ruszamy w dalszą drogę do wioski Tadapani ( 2540 m )

Dzień 8 Tadapani - Chomrong ( 2150 m )

Dzień 9 Chomrong - Himalaya Hotel ( Dovan ) ( 2870 )

Dzień 10 Himalayan Hotel ( Dovan ) - Machhapuchhare Base Camp( 3700 m )

Dzień 11 Machhapuchhare Base Camp - Annapurna Base Camp ( 4130 m ) - Machhapuchhare Base Camp.  Z podręcznym bagażem, na lekko, przed wschodem słońca udajemy się do bazy Annapurna. W bazie spędzamy cały dzień. Powrót i nocleg w Machhapuchhare Base Camp.

Dzień 12 Dzień rezerwowy na wypadek niepogody w bazie. Jeśli go nie wykorzystamy, spędzimy go na koniec wyjazdu w Kathmandu.

Dzień 13 Machhapuchhare Base Camp - Chomrong

Dzień 14 Chomrong - Jinudanda ( gorące źródła ) - Ghandruk

Dzień 15 Ghandruk - Birethanti - przejazd do Pokhary

Dzień 16 Pokhara - relaks i odpoczynek po trekkingu

Dzień 17  Wschód słońca na Sarankot. Wcześnie rano samochodem wjeżdżamy na Sarankot. Półgodzinny spacer doprowadzi nas na sam szczyt. Z wieży widokowej będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri, Annapurnę i wiele innych szczytów. Samochodem wracamy do Pokhary. Po śniadaniu zjedzonym w hotelu udajemy się w drogę powrotną do stolicy Nepalu. Po przyjeździe do hotelu w Kathmandu zakwaterowanie oraz kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem spacer po uliczkach Thamelu oraz odwiedzenie klubu z muzyką na żywo.

Dzień 18 i 19 Wylot z Kathmandu i powrót do Polski.

Cena obejmuje:

Koszty złotówkowe: przelot Warszawa - Katmandu - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na fundusz gwarancyjny dla uczestników wyjazdów turystycznych obowiązującą od 2017 r.; podatek VAT.

Koszty walutowe: wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, riksze itp.); noclegi (hotele klasy turystycznej, schroniska - pokoje 2-5 os.); koszty lokalnego przewodnika na trasie trekkingu; koszty organizacyjne podczas wyprawy, w tym pozwolenia trekkingowe.

Cena nie obejmuje: wizy nepalskiej (ok. 40 USD); wyżywienia (ok. 20 USD na dzień); biletów wstępu w Katmandu (ok. 40 USD), tragarzy* (ok. 9/18 USD na dzień).

* tragarz niesie do 20 kg, można wynająć jednego tragarza dla 2 uczestników.

 

Marek Bytom

(ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim pasjonat gór. Jego największą podróżnicza miłością jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry na świecie. Z bliska zobaczył: Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongę, Annapurnę oraz Dhaulagiri. Zawitał także w mało znany rejon Ganesh Himal oraz do doliny Langtangu. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x