Kambodża - Wokół świątyń Angkoru

3 dni w świątyniach Angkoru i wycieczka na jezioro Tonle Sap

Kambodża - Wokół świątyń Angkoru
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
20.07 - 04.08.2024
16 dni 6-12 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
 • Ostatnie Miejsca
Zapisz się
05.08 - 20.08.2024
16 dni 7-12 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
 • Ostatnie Miejsca
Zapisz się
08.11 - 24.11.2024
16 dni 6-12 3.850 zł + 570 USD + bilet lotniczy Zapisz się
11.01 - 26.01.2025
16 dni 6-12 3600 zł + 550 USD + bilet lotniczy Zapisz się
26.01 - 09.02.2025
16 dni 6-12 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy Zapisz się
08.02 - 23.02.2025
16 dni 6-12 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy Zapisz się

podróż w grupie do 12 osób – razem jemy posiłki i spędzamy wieczory
3 dni w świątyniach Angkoru z przewodnikiem to minimum czasu, żeby je rzetelnie zwiedzić
wycieczka do świątyni Beng Mealea i wodospadów Kbal Spien
wycieczka łodzią do pływającej wioski nad Tonle Sap – największym jeziorem Azji Płd.-Wsch.
zwiedzanie miasta Battambang i przejazd bambusową kolejką
2 dni wypoczynku nad morzem w Kep
noclegi w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami i klimatyzacją na całej trasie bez dopłat dla singli
AUTOR PROGRAMU: Jaroslaw Poniewiera

Zapraszamy na naszą wyprawę do Kambodży każdego, kto chce świat poznawać nieco inaczej. Jeśli nie lubisz masowego ruchu turystycznego, marnowania czasu w hotelach nad basenem, zakupów w turystycznych molochach, w których ceny są wystrzelone w kosmos tylko dlatego, że zostaliśmy do nich przywiezieni autokarem z dużego biura podróży, a także szybkiego i powierzchownego zwiedzania, to dobrze się poczujesz w Klubie Laurazja. Nasi piloci to profesjonaliści, a nie przypadkowi liderzy. Z nami zobaczysz dużo więcej niż samodzielnie, poznasz ciekawych ludzi i będziesz mógł spędzać czas razem z grupą. Ponadto zapraszamy na wyprawy łączone, dzięki którym kupując jeden bilet do Bangkoku łączymy dwa różne programy.

Trasa wyprawy: Bangkok – Aranyaprathet – Siem Riep – Angkor Wat i Angkor Thom – Roluos – Battambang – Phnom Penh – Kep (Morze Południowochińskie) – Park Narodowy Bokor – Kampot – Kroh Koh Kong – Bangkok

TERMINY I KOSZTY:
16 dni: 20 lipca – 4 sierpnia 2024*                            Cena: 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
16 dni: 5-20 sierpnia 2024                                         Cena: 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
17 dni – Święto Wody: 8-24 listopada 2024**          Cena: 3.850 zł + 570 USD + bilet lotniczy
16 dni: 11 – 26 stycznia 2025                                    Cena: 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
16 dni: 26 stycznia – 9 lutego 2025                          Cena: 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy
16 dni: 8-23 lutego 2025***                                      Cena: 3.600 zł + 550 USD + bilet lotniczy

*Uwaga! Wyjazd można połączyć z wyprawą:

**Uwaga! Wyjazd można połączyć z wyprawą:

 • Tajlandia i Laos w pigułce
  Termin wyjazdu łączonego (33 dni): 8 listopada - 10 grudnia 2024      
  Cena wyjazdu łączonego: 8.050 zł + 1.320 USD + bilet lotniczy

***Uwaga! Wyjazd można połączyć z wyprawą:

„Las potężnych i przerażających ruin pałaców i świątyń o takich rozmiarach, w jakie trudno byłoby mi uwierzyć, gdybym nie widział ich na własne oczy...” /XVI-wieczny misjonarz portugalski o Angkor Wat/

Malutka Kambodża to kraj najstarszej cywilizacji na Półwyspie Indochińskim. Tajemnicze państwo Khmerów ze stolicą w Angkorze niegdyś, oprócz Kambodży, obejmowało tereny Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Potomkowie dawnych Khmerów to dzisiejsi mieszkańcy Kambodży. To tutaj zachowało się najwięcej zabytków dawnego imperium. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje słynny Angkor Wat - największa świątynia świata. Właściwą stolicą, w której rezydowali królowie był pobliski Angkor Thom. Na jego terenie znajduje się wiele budowli w unikalnym stylu, zapomnianych na setki lat, odkrytych i wydartych dżungli przez francuskich archeologów. Oprócz wspaniałych zabytków zobaczymy egzotyczną przyrodę Półwyspu Indochińskiego. Pojedziemy do Parku Narodowego Bokor w Górach Słoniowych, a w nim ujrzymy tajemnicze ruiny dawnych, francuskich budowli i panoramę Zatoki Syjamskiej. Odpoczniemy na plażach miasteczka Kep. Zakosztujemy morskich przysmaków i kąpieli w ciepłym Morzu Południowochińskim. W stolicy Phnom Penh zwiedzimy pałac królewski i popłyniemy na rejs po Mekongu. W mieście Battambang pojedziemy bambusową kolejką i odwiedzimy miejscowy targ. Czeka nas prawdziwa i niezapomniana przygoda w jednym z najciekawszych państw Azji.

AUTOR PROGRAMU: Jarosław Poniewiera

Wyprawę do Kambodży zaczynamy w Bangkoku z powodu dużo niższych cen biletów lotniczych. Jest możliwość lotu z Polski do Kambodży z całkowitym pominięciem Tajlandii. Wycieczka jest wówczas krótsza o 4 dni, a jej koszt wzrasta  o ok. 2 tys. złotych od osoby. Zainteresowanych takim wariantem prosimy o zgłoszenie chęci skrócenia wycieczki przed zakupem biletu lotniczego.

Przelot do Tajlandii. Zwiedzanie Bangkoku i przejazd do Kambodży

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam (Chao Praya), świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Bangkoku. Spacer do świątyni Wat Saket na Złotej Górze. Następnie przejazd do świątyni Wat Traimit w chińskiej dzielnicy, gdzie znajduje się największy w świecie posąg Buddy z litego złota o wadze 5 ton. Potem udamy się do centrum stolicy. Zobaczymy nowoczesną architekturę wzdłuż ulicy Silom oraz dawną europejską dzielnicę handlową Stary Farang, z budynkami w stylu kolonialnym (Komora Celna, gmach Kompanii Wschodnioazjatyckiej) i Katedrą Wniebowzięcia Matki Boskiej. Przejście ulicą Charoen Krung, ważną arterią z ekskluzywnymi sklepami i restauracjami. Powrót do dzielnicy Banglamphu i nocleg.

Dzień 4 Podróż pociągiem lub minibusem przez Nizinę Menamu do Aranyaprathet. Około południa przekroczenie granicy kambodżańskiej i przejazd autobusem do miasta Siem Riep (Siem Reap) – naszej bazy wypadowej na teren Angkoru. Spacer po mieście i nocleg.

Zwiedzanie świątyń Angkoru i okolic

Dzień 5-7 Zwiedzanie Angkoru i okolic. Dawna stolica Khmerów stanowi najrozleglejszy w świecie kompleks świątyń i pałaców królewskich. Miedzy świątyniami Angkoru będziemy poruszać się tuk-tukami (skuter z przyczepą posiadającą wygodne miejsca dla dwóch osób). Oprócz świątyń zobaczymy także życie w khmerskich wioskach, prace na polach ryżowych, wioskę rybacką Kompong Pluk i jezioro Tonle Sap. Czeka nas spacer po dżungli i kąpiel pod wodospadem Kbal Spien. Odwiedzimy około dwudziestu miejsc i obiektów, w większości zbudowanych w XII i XIII wieku. Najcenniejsze wśród nich to:

 • Angkor Wat (XII w.) – najsłynniejsza świątynia khmerska z pięcioma ogromnymi wieżami w kształcie pąków lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami
 • południowa brama Angkor Thom – najlepiej zachowana brama stolicy wraz z piękną groblą i murami obronnymi
 • Bajon (XIII w.) – świątynia z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi na kilkudziesięciu wieżach. Bajon wznosi się w środku dawnej stolicy Angkor Thom
 • Ta Prohm – świątynia porośnięta malowniczymi korzeniami, oplatającymi nadal elementy kamiennych konstrukcji
 •  Phimeanakas – świątynia w pobliżu pałacu królewskiego – prawdopodobnie „Złota Wieża” opisywana przez Chińczyka Czu-Takuana, w której mieszkała bogini będąca kobietą-wężem
 • Taras Trędowatego Króla – budowla pałacowa z unikatowymi płaskorzeźbami króla i jego konkubin
 • Taras Słoni – budowla pałacowa z licznymi płaskorzeźbami słoni i mitycznych ptaków Garudów
 • Preah Khan – świątynia zwana „Szczęśliwym Miastem Zwycięstwa” z unikatowymi budowlami: Domem Tancerek i Biblioteką
 • Banteai Kdei – świątynia z ciekawymi korzeniami i pięknymi płaskorzeźbami tancerek i strażniczek
 • Bakheng – świątynia na jedynym naturalnym wzgórzu w pobliżu miasta Angkor Thom – świetny punkt widokowy
 • Bapuon – największa świątynia w centrum miasta Angkor Thom
 • Prasat Kravan – malutka świątynia z piękną rzeźbą bogów hinduskich
 • Neak Pean – unikatowa w stylu świątynia w kształcie wyspy na świętym jeziorze
 • Banteai Samre – świątynia o bardzo oryginalnej architekturze, zbudowana na niewielkiej powierzchni
 • Ta Som – świątynia z bramą oplecioną jednym z najbardziej malowniczych korzeni w Angkorze
 • Ta Keo, Pre Rup i Mebon Wschodni – trzy wielkie świątynie w kształcie piramid na dnie Baraju Zachodniego.
 • Banteai Srei – mała świątynia położona ponad 30 km od Angkoru, a odkryta dopiero w 1914 roku. Zbudowana z żółtego i różowego piaskowca posiada najbardziej zachwycające płaskorzeźby w całym Angkorze. Jej nazw oznacza „Miasto Kobiet”
 • Rolous – miejscowość położona ok. 30 km od Angkoru, gdzie w IX wieku znajdowała się stolica Khmerów – miasto o nazwie Hariharalaja. Zobaczymy tam trzy ważne świątynie: Preah Ko, Lolei oraz Bakong.
 • wodospady Kbal Spien – dawne khmerskie sanktuarium odkryte dopiero w 1969 roku. Podczas spaceru szlakiem przez dżunglę (1,5 km w jedną stronę) zobaczymy w korycie rzecznym i pod wodospadami unikatowe płaskorzeźby przedstawiające bogów, zwierzęta oraz setki lingamów (fallicznych symboli Śiwy). W porze suchej możliwość kąpieli pod wodospadem.

Zwiedzanie świątyni Beng Melea, Battambangu i Phnom Penh

Dzień 8 Wcześnie rano przejazd do wielkiej świątyni  - Beng Mealea (XII w.) - położonej około 40 km od Angkoru, zbudowanej w okresie klasycznym przez króla Suryawarmana II - budowniczego Angkor Watu. Główny urok budowli polega na ty, że jest praktycznie w takim stanie, w jakim ją odkryto – zarośnięta dżunglą i nie odrestaurowana. Wieczór spędzimy w mieście Battambang (ok. 4 godz.), które słynie z kolonialnej architektury i egzotycznego targu. Po południu spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 9 Rano czeka nas niecodzienna atrakcja - przejazd bambusową koleją po okolicy Battambangu. Uwaga! Od ponad roku jest planowany remont bambusowej kolejki. Tymczasem cały czas kolejka normalnie jeździ, bo jak wiele inwestycji w Kambodży, nie wiadomo kiedy remont się zacznie, kiedy zakończy i czy w ogóle będzie miał miejsce. W razie remontu kolejki zamiast planowanego przejazdu odwiedzimy farmę krokodyli. Po południu przejazd autobusem do Phnom Penh (czas przejazdu ok. 5 godz.). Nocleg.

Dzień 10 Zwiedzanie stolicy. Zobaczymy wzgórze Phnom – legendarną kolebkę miasta i położony u jego stóp zegar kwiatowy, a także architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze nad rzeką Tonle Sap. Zwiedzimy Stare Miasto, pałac królewski i Srebrną Pagodę oraz Muzeum Narodowe. Odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: "Pola Śmierci" i więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Poznamy tło kambodżańskiej wojny domowej.

Wypoczynek nad morzem w Kep i Park Narodowy Bokor. Powrót do Polski

Dzień 11 Rano przejażdżka łodzią do miejsca, gdzie rzeka Tonle Sap wpływa do Mekongu. Potem podróż do miasta Kep nad Zatoką Syjamską. Nocleg.

Dzień 12-13 Wypoczynek i relaks na piaszczystej plaży nad ciepłym Morzem Południowochińskim. Czeka nas plażowanie, pływanie, wizyta na słynnym na całą okolicę „Crab Market” i degustacja owoców morza, a dla chętnych wycieczka fakultatywna łodzią na plażę na Wyspie Króliczej (dodatkowy koszt wynosi ok. 10 USD od osoby). A dla chętnych wycieczka do Parku Narodowego Bokor, leżącego w Górach Słoniowych na wybrzeżu, w którym główną atrakcją są zabudowania dawnego francuskiego kurortu górskiego. Wyjedziemy na wys. ok. 1.000 m n.p.m., żeby zobaczyć wspaniałą panoramę Zatoki Syjamskiej. Podczas wycieczki odwiedzimy słynne pola pieprzu w rejonie Kampot. Na farmie pieprzu dowiemy się, jak jest on uprawiany, a chętni mogą go skosztować i kupić. Kampocki pieprz otrzymał nawet unijny certyfikat jakości. Noclegi w Kep lub w okolicy.

Dzień 14 Ten dzień poświęcamy na pożegnanie Kambodży i długi – około 16-godzinny przejazd do Bangkoku. Wcześnie rano wyjazd z Kep i przejazd do granicy z Tajlandią w Koh Kong. Przekroczenie granicy i kontynuacja podróży do stolicy Tajlandii. Przejazd odbędzie się wynajętym minibusem lub kursowym autobusem (w zależności od liczby osób w grupie). Osoby zainteresowane mogą polecieć do Bangkoku samodzielnie samolotem z lotniska w Phnom Penh - dodatkowa opłata za bilet lotniczy wynosi ok. 100 USD od osoby. Chęć lotu samolotem prosimy zgłaszać przed podpisaniem umowy.

Dzień 15-16 Bangkok – Plac Syjamski i Wat Szmaragdowego Buddy. Ostatni dzień przeznaczymy na zakupy pamiątek na egzotycznych bazarach i w nowoczesnych centrach handlowych w rejonie Placu Syjamskiego. Dla chętnych wizyta w Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Keo) - najważniejszej świątyni w Tajlandii, w której oprócz świętego posągu Buddy znajduje się piękna makieta świątyni Angkor Wat, wykonana z piaskowca w XIX wieku dla króla Syjamu. Wieczorem przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy.

Uwaga! Informujemy, że ze względów organizacyjnych kolejność miejsc w programie wyjazdu może ulec zmianie.

Umowa obejmuje: koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW, KL i CP; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki, wynajęte pojazdy itp.); noclegi (hotele lub guesthousy - pokoje 2-3 os. z łazienkami i klimatyzacją); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: kosztów biletu lotniczego do Bangkoku (od ok. 4,5 tys. zł); wizy do Kambodży (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 120 USD); wycieczki na Wyspę Króliczą koło Kep (ok. 10 USD); opcjonalnego lotu samolotem z Phnom Penh do Bangkoku (ok. 100 USD).

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983), absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach - Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po Maroko. Miłośniczka przyrody i rzemiosła artystycznego.

Czytaj więcej
Andrzej Kliś

Andrzej Kliś

Andrzej Kliś (ur.1994) – absolwent stosunków międzynarodowych i studiów eurazjatyckich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośnik podróży, ze szczególnym uwzględnieniem wypadów autostopowych (jak dotąd najdłuższa z nich to trzymiesięczna podróż z Polski do Hongkongu). Świat najbardziej lubi poznawać poprzez jego smaki i zapachy. Pasjonat historii i szeroko pojętego Wschodu, który od pierwszego wejrzenia zakochał się w Kaukazie. Uwielbia dzielić się swoją pasją i zarażać nią innych, dlatego świetnie odnajduje się w pracy pilota wycieczek.

Czytaj więcej

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973), podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego "Słowaka". Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Był inicjatorem wyjazdów naukowych Koła Geografów UJ do Syrii (1996) oraz w Himalaje Nepalu (1997). Od lat podróżuje regularnie po Bliskim Wschodzie, Indiach i Półwyspie Indochińskim.

Czytaj więcej

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował po niemal całej Europie, Turcji, Iranie, Pakistanie, Indiach, Chinach, Indonezji i krajach Półwyspu Malajskiego i Półwyspu Indochińskiego.

Czytaj więcej

Michał Lubina

Michał Lubina (ur. 1984) absolwent chorzowskiego „Słowaka”, doktor habilitowany nauk politycznych UJ, profesor UJ w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu, magister rosjoznawstwa oraz studiów dalekowschodnich UJ. W latach 2009/10 stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Pekinie. Analityk w Centrum Studiów Polska-Azja. Podróżnik i obieżyświat. Z plecakiem przemierzył ponad 60 krajów, w tym większą część Azji. Dotarł lądem między innymi do Turkmenistanu, Birmy, Bangladeszu, Pakistanu czy na Timor Wschodni. Jest autorem naukowego bestselleru „Niedźwiedź w cieniu smoka.…

Czytaj więcej

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image