Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Santa Cruz w Boliwii. Lot nie jest bezpośredni – czekają nas przesiadki w portach lotniczych Europy i Ameryki Płd. Przejazd do hotelu i spacer aklimatyzacyjny po mieście. Nocleg.
Dzień 3 Zwiedzanie Santa Cruz i okolic. Zobaczymy niezwykłe, piaszczyste wydmy leżące tuż obok miasta i selwy. Nocleg.
Dzień 4-5 Dwudniowa wycieczka po regionie Chiquitos do dawnych redukcji misyjnych, założonych przez Jezuitów (UNESCO): San Javier, Concepcion. Powrót do Santa Cruz. Nocleg.
Dzień 6 Wcześnie rano przejazd do Samaipata. Zwiedzanie „El Fuerte” - stanowiska archeologicznego kultury Chané i późniejszej - inkaskiej (lista UNESCO). Nocleg.
Dzień 7-8 Przejazd do Parku Narodowego Amboro, który charakteryzuje się wyjątkowo bogatą florą i fauną, należącą do trzech różnych ekosystemów: Amazonii, północnej części Chaco i Andów. Trekkingi w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Powrót do Samaipata i nocny przejazd autobusem do miasta Sucre.
Dzień 9 Zwiedzanie Sucre (lista UNESCO) – „Białego Miasta”, konstytucyjnej stolicy Boliwii i jednego z najładniejszych, kolonialnych miast kraju. Zobaczymy m.in. Katedrę oraz Museo de la Recoleta. Nocleg.
Dzień 10 Przelot z Sucre do La Paz. Zwiedzanie stolicy Boliwii: Paseo El Prado - główna arteria miasta; intrygująca uliczka czarownic, gdzie można zaopatrzyć się w tajemnicze mikstury i amulety na wszelkie przypadłości; Plaza Pedro Domingo Murillo, gdzie znajduje się parlament i pałac prezydencki.
Dzień 11-13 Wyprawa do boliwijskiej pampy. Rano przelot do Rurrenabaque, skąd wyruszymy na niezwykłą wycieczkę po terenach pampy, gdzie dosyć łatwo można zobaczyć różne zwierzęta, m.in. żółwie, kapibary, krokodyle, małpy, papugi itp. Czekają nas spacery, rejs łodzią w górę rzeki Yacuma, łowienie piranii i inne atrakcje. Noclegi w prostych, indiańskich chatkach.
Dzień 14 Przelot z powrotem do La Paz. Wycieczka do Doliny Księżycowej i przejażdżka niecodzienną komunikacją miejską: kolejką linową z gondolami. Nocleg w La Paz.
Dzień 15 Wycieczka do Tiwanaku (Tiahuanaco, lista UNESCO) - najważniejszego w Boliwii stanowiska archeologicznego dawnej kultury prekolumbijskiej, miejsce gdzie znajduje się tajemnicza Brama Słońca. Powrót do La Paz. Nocny przejazd autobusem sypialnym do miasta Potosi (ok. 8 godz.).
Dzień 16 Wizyta w jednej z kopalni srebra w Potosi, podczas której osobiście będzie można się przekonać w jak ciężkich warunkach pracowano kiedyś i dziś. Spacer po zabytkowym centrum Potosi. Przejazd do Uyuni (ok. 4 godz.). Nocleg.
Dzień 17-18 Wyprawa na słoną pustynię Salar de Uyuni, której krajobrazy należą do najbardziej niezwykłych w Ameryce. Zobaczymy największe solne jeziora świata i okoliczne wulkany. Odwiedzimy Wyspę Kaktusów i cmentarzysko pociągów. Czeka nas prawdziwa przygoda na obszarze dzikim i niegdyś rzadko odwiedzanym przez turystów. Dotrzemy do miejsc, do których mało kto dociera: Jeziora Canapa, Laguny Hedionda, i Colorada. Szansa na podglądanie flamingów. Nocleg w hostelu z soli. Przekroczymy granicę z Chile i dotrzemy aż do San Pedro de Atacama.
Dzień 19-20 Eksploracja pustyni Atacama, jednego z najbardziej suchych miejsc na Ziemi. Zobaczymy m.in. gejzery, wydmy, dolinę Dali’ego, Lagunę Verde, Dolinę Księżycową, Lagunę Mescanti i Lagunę Meniques.
Dzień 21 Przelot do Santiago de Chile. Zwiedzanie stolicy Chile: główny plac Plaza de Armas przy którym znajduje się Katedra, Poczta Główna, spacer pod pałac prezydenckim La Moneda, wspinaczka na jedno ze wzgórz (San Cristobal lub Santa Lucia) skąd rozpościera się widok na całe miasto. Spacer po Mercado Central – najważniejszym, lokalnym targowisku. Wieczorem odwiedzimy jedną z barwnych dzielnic lokalnej Bohemy: Lastaria lub Bella Vista. Nocleg.
Dzień 22 Rano ostatni spacer po stolicy. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 23 Powrót do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy.
Uwaga! Informujemy, że ze względu na COVID-19 planowany program wyjazdu może ulec zmianie.
Wycieczka na Wyspę Wielkanocną (Rapa Nui)
Proponujemy wydłużenie wyprawy o 6 dni i zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej, na której spędzimy 3 noce – koszt dodatkowej wycieczki wynosi: 1.500 zł + 510 USD + bilet lotniczy (ok. 3.500 zł z bagażem podręcznym do 10 kg).
Dzień 23 Przelot na Wyspę Wielkanocną. Lądowanie w Easter Island ok. godz. 13.00. Wizyta w Muzeum Antropologicznym. Wieczorem obserwacja zachodu słońca ze słynnymi posągami w tle. Nocleg.
Dzień 24 Wcześnie rano przejazd na wschód słońca nad Ahu Tongariki na niezapomniany spektakl wizualny. Następnie całodniowa wycieczka, w trakcie której poznamy tajemnice słynnych posągów Moai: Akahanga – pozostałości dawnej wioski, Tongariki - grupa 15 posągów, wulkan Rano Raraku wraz z dawnym kamieniołomem, Te Pito Kura i największa rzeźba na wyspie, plaża Anakena. Nocleg.
Dzień 25 Całodniowa wycieczka w poszukiwaniu kultu Człowieka-Ptaka: wulkan Rano Kau, ceremonialna, kamienna wioska Orongo, Vinapu, Tahai – posągi, z których jeden ma zrekonstruowane oczy, A’kivi – jedyne posągi zwrócone twarzami w stronę oceanu, Puna Pau – dawny kamienołom. Nocleg.
Dzień 26 Rano trekking po okolicy. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Santiago de Chile. Lądowanie w stolicy Chile w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.
Dzień 27 Ostatni dzień w stolicy Chile. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do lokalnej winnicy. Nocleg.
Dzień 28-29 Rano pożegnalny spacer po Santiago de Chile. Przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy.
Zakwaterowanie i przejazdy na Wyspie Wielkanocnej. Planujemy noclegi w wynajętym domu, gdzie będzie można samodzielnie gotować, albo w hostelu w pokojach 2- lub 3-osobowych. Wyjazd na wschód słońca nad Ahu Tongariki oraz 2 wycieczki po wyspie odbędą się wynajętym samochodem z kierowcą, który jest jednocześnie przewodnikiem. Należy zabrać ze sobą dodatkowo ok. 30 USD na dzień na wyżywienie i ok. 90 USD na bilety wstępu.