Jordania wiosną kwitnąca pustynia

Wiosna w Laurazji

Wiosną zorganizowaliśmy aż 5 kolejnych wypraw na Bliski Wschód – cztery do Libanu i jedną do Jordanii. Zupełnie nieoczekiwanie odkryliśmy ten region świata – który przecież tak dobrze znamy! – zupełnie na nowo.

Wyprawa do Jordanii odbyła się na przełomie marca i kwietnia pod przewodnictwem Jarosława Poniewiery. Wzięło w niej udział dziesięć osób. Zdecydowaliśmy się na coś wyjątkowego: trekking po kwitnącej pustyni. Zależało nam też na tym, aby odkryć całkiem nową teren z dala od głównych turystycznych szlaków. Przeszliśmy trzydniową trasę z Wadi Dana do Małej Petry. Przemierzyliśmy także szlaki z Małej Petry do Monastyru (Ad-Dejr), Madras oraz wspięliśmy się na górę Umm El-Bijara (zwie się ją Matka Studzien), gdzie znajdowała się biblijna Sela. Zdobyliśmy najwyższy szczyt Jordanii - górę  Dżabal Umm ad Dami (1.854 m n.p.m.).

To była wielka przygoda! Uczestnicy wykazali się hartem ducha, kondycją godną arabskich rumaków. Niestraszne im było palące słońce, stromizny czy przewodnik ze specyficznym podejściem do odległości. Wszystko zrekompensowały niezwykłe widoki. Nie uwierzylibyście, że pustynia może przypominać kolorową łąkę, prawda? Zobaczcie, jak rozkwitła!

Przygotowaliśmy też szczegółową relację z podróży – sprawdźcie, jak długi jest kwadrans w Jordanii i gdzie wiosną potrzeba pługów śnieżnych!

Będziecie mogli wziąć udział w tej niezwykłej wyprawie już w przyszłym roku. Program jest gotowy - znajdziecie go tutaj. Wybraliśmy dla was to, co najciekawsze. Możemy zorganizować ten wyjazd tylko raz w roku, abyście zobaczyli kwiaty na pustyni. Czekamy na chętnych. Zapiszcie się już dziś! 
Mamy dla was też nowość wyjazd o podwyższonym standardzie, wyprawa KOMFORT+

A może wolicie się wybrać do Libanu? Wróciliśmy tam z impetem po dwunastu latach. Przekonaliśmy się, że to miejsce bezpieczne, gościnne, z przyjaznymi mieszkańcami otwartymi na podróżników. Mnóstwo tu wspaniałych zabytków, zachwyca też przyroda. W kwietniu i maju zorganizowaliśmy aż cztery wyprawy, w których uczestniczyło około 40 osób. Prowadzili je Jarosław Poniewiera i Krzysztof Rąpała. Przyjmujemy już zgłoszenia na wyjazdy we wrześniu i październiku 2022 oraz na wiosnę 2023

Odkryjcie z nami fascynujący świat Bliskiego Wschodu! Zapraszamy!

fot. Jarosław Poniewiera