Meksyk dla aktywnych z Robertem Korzeniowskim

Wyprawa z Walking Lovers - Justyną i Robertem Korzeniowskim

Meksyk dla aktywnych z Robertem Korzeniowskim
Termin: Czas: liczba osób: Koszt:
30.10 - 13.11.2023
15 dni 15-20 4.500 zł + 2.700 USD + bilet lotniczy
  • Nowość
Zapisz się

autorska wyprawa prowadzona przez Roberta i Justynę Korzeniowskich - Walking Lovers
Walking Lovers Challenge na stadionie Playa del Carmen
wejście na najwyższy wulkan Ameryki Północnej i najwyższy szczyt Meksyku – Pico de Orizaba
trekking w kraterze czwartej góry Meksyku – Nevado de Toluca
kąpiele w cenotach i Morzu Karaibskim
noclegi w hotelach 4*/5* i wyżywienie HB
uczestnictwo w niezwykle barwnie obchodzonym w Meksyku Święcie Wszystkich Świętych.

Trasa wyprawy: Meksyk - sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe - Teotihuacan - Nevado de Toluca - Taxco - Cacahuamilpa - Puebla - Pico de Orizaba - Cancun - Riviera Maya - Chichen Itza - Valladolid

Zapraszam do magicznej pachnącej chili i kakao krainy, o której marzy każdy, kto ma w sobie duszę odkrywcy i zdobywcy. Odkryjmy Mexico City, dawną stolicę Azteków a dziś serce Meksykańskich Stanów Zjednoczonych. Tak brzmi pełna i oficjalna nazwa tego ponad stumilionowego kraju. Cieszmy się jego wielokulturowością pomieszaną jak warstwy budowli na Placu Trzech Kultur. Wejdźmy w sferę wciąż nie do końca udokumentowanej historii starożytnego imperium, podziwiając piramidy Słońca i Księżyca w "mieście bogów" – Teotihuacan i piramidę Kukulkana w Chichen Itza - perle architektury Majów, w którym drużyna ,,sportowców” grających w rytualną pelotę przegrywając mecz traciła życie.

My proponujemy jednak by podjąć z nami wyzwanie sportowe na miarę nowych czasów. Czeka nas bowiem najpierw trekking na Nevado de Toluca, następnie wejście na szczyt Orizaby, najwyższego wulkanu Ameryki Północnej - 5636 m n.p.m., by w końcu wziąć udział marszowo w Walking Lovers Challenge na stadionie Playa del Carmen. Chciałbym, by nasza wspólna wyprawa, do której jako Walking Lovers Korzeniowscy zapraszamy wraz z żoną Justyną, była okazją do bliższego wzajemnego poznania się i wspólnego poszukiwania mistrzostwa osobistego, bo nic bardziej nie łączy niż wspólne odkrywanie świata i granic własnych możliwości. Chętnie pomożemy w jak najlepszym sportowym i logistycznym przygotowaniu do wyprawy. Zrobimy wszystko, by proces budowania naszej mistrzowskiej drużyny rozpoczął się na długo przed zrobieniem pierwszego kroku na meksykańskiej ziemi.

AUTOR PROGRAMU: Robert Korzeniowski

Dzień 1  Przelot do Miasta Meksyk, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2  Śniadanie, zwiedzanie głównego placu Zocalo, przy którym znajdują się m.in. Katedra i Pałac Prezydencki. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, doskonale prezentującym liczne i ciekawe kultury dawnego Meksyku. Rejs kolorowymi łodziami po kanałach „pływających ogrodów” Xochimilco, z obiadokolacją na łodziach. Powrót do centrum miasta na występy muzyków Mariachi na Plaza Garibaldi, nocleg. 

Dzień 3  Śniadanie, wizyta na Placu Trzech Kultur gdzie w sposób symboliczny spotykają się trzy kultury Meksyku. Zwiedzanie najważniejszego sanktuarium obu Ameryk - Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Przejazd pod słynne Piramidy Słońca i Księżyca w Teotihuacan, gdzie będzie można szlifować formę, zwiedzając tamtejszą strefę archeologiczną. Obiadokolacja pod piramidami, powrót do miasta Meksyk, nocleg.

Dzień 4 Uczestnictwo w niezwykle barwnie obchodzonym w Meksyku Święcie Wszystkich Świętych.

Dzień 5  Wczesne śniadanie, wyjazd do Parku Narodowego Nevado de Toluca, otaczającego czwarty co do wysokości szczyt Meksyku. Kilka godzin trekkingu na wysokości ok. 4 tys. m n.p.m., gdzie wewnątrz ogromnego krateru można podziwiać m. in. Lagunę Słońca i Księżyca. Przejazd do Taxco, nocleg. 

Dzień 6  Wizyta w przepięknym, kolonialnym „mieście srebra” – Taxco, zaliczanym do tzw. „pueblos magicos” – „magicznych miasteczek”. Przejazd do grot Cacahuamilpa, spacer przez imponujące groty, jedne z największych udostępnionych dla zwiedzających w Meksyku. Przejazd do Puebla, nocleg.

Dzień 7  Śniadanie, poranny spacer po urokliwym mieście Puebla (UNESCO), słynącym z płytek ceramicznych, kolonialnego centrum i przepięknej Kaplicy Różańcowej w kościele św. Dominika. Przejazd do Parku Narodowego Pico de Orizaba, trekking aklimatyzacyjny, rozpoczęcie „akcji górskiej Orizaba”, kolacja, nocleg.

Dzień 8  Śniadanie, trekking na Pico de Orizaba - najwyższy szczyt Meksyku a zarazem najwyższy wulkan Ameryki Północnej, wczesna kolacja i nocleg.

Dzień 9  Nieco po północy rozpoczęcie wejścia na szczyt Pico de Orizaba (5636m n.p.m.). Po zejściu ze szczytu, przejazd do miasta Meksyk, kolacja, nocleg.

Dzień 10  Śniadanie, przelot do Cancun, przejazd do hotelu na Riviera Maya, odpoczynek nad Morzem Karaibskim, kolacja.

Dzień 11  Walking Lovers Challenge - warsztat walkingowy na stadionie miejskim Playa del Carmen, uczestnicy będą mogli podjąć wyzwanie pokonania marszem jak najdłuższego dystansu w wybranym przedziale czasowym: 30 lub 60 min. Każdy uczestnik marszu otrzyma medal w kształcie serca i dyplom z wpisanym dystansem. Rekordzistą świata w chodzie godzinnym jest nadal Meksykanin Bernardo Segura, który niejednokrotnie walczył z Robertem Korzeniowskim, a najbardziej spektakularnie podczas olimpiady w Sydney w 2000 roku.

Dzień 12  Śniadanie, całodniowa wycieczka do Chichen Itza, jednego z najznakomitszych miast Majów, będącego jednym z tzw. „Nowych Cudów Świata”. Przejazd do Valladolid – typowego, jukatańskiego miasteczka. Wizyta na plantacji agawy, gdzie będzie okazja aby poznać proces produkcji tequili i wznieść toast za przyszłe sukcesy. Po drodze obiad i kąpiel w cenocie – niezwykłej studni krasowej, z jakich słynie Jukatan. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 13  Wypoczynek, dla chętnych nurkowanie w cenotach lub inne aktywności.

Dzień 14  Pół dnia relaksu na Karaibach. Wieczorem wylot z Cancun do Polski, z międzylądowaniem.

Dzień 15  Przylot do Polski.

Uwaga! Dla osób, które nie będą chciały wchodzić na Pico de Orizaba, gwarantujemy program alternatywny ze zwiedzaniem interesującej okolicy. Program jest ramowy i jego realizacja może ulec zmianie. Niektóre atrakcje wymienione w programie mogą nie być w pełni dostępne ze względu na obostrzenia związane z chorobą COVID. Realizacja trekkingów uzależnione jest od warunków pogodowych, za które organizator nie odpowiada. 
 

Umowa obejmuje: koszty złotówkoweubezpieczenie NNW KL i CP; dodatkowe ubezpieczenie w dni obejmujące trekking w górach; opieka doświadczonego pilota; przewodnicy lokalni tam gdzie to jest wymagane przez miejscowe przepisy; koszty organizacyjne w Polsce; podatki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy COVID19; podatek VAT; koszty walutowe - wszystkie przejazdy na terenie Meksyku prywatnym transportem; noclegi w hotelach 4*/5* (np. Hotel Emporio w mieście Meksyk i Hotel Emporio w Cancun, lub podobne), w trakcie trekkingu na Orizaba noclegi w namiotach ze śpiworami lub w tzw. schronie; dwa posiłki dziennie; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przelot z miasta Meksyk do Cancun. 

Umowa i cena nie obejmują: przelotu do Meksyku; ewentualnych testów na COVID19 jeżeli takie będą wymagane; dodatkowych aktywności w dni wypoczynku na Riviera Maya (np. nurkowanie w cenotach lub na rafie).

Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers - Justyna i Robert Korzeniowski

Walking Lovers przyświeca  idea popularyzacji chodu sportowego wśród Polaków. Głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, że taka forma aktywności fizycznej jest odpowiednia absolutnie dla każdego, niezależnie od stanu zdrowia! Chodzić mogą także dzieci i osoby starsze. Jest to świetny sposób spędzania czasu wolnego i dobra forma aktywizacji sportowej dla całej rodziny. Chód jest też doskonałą formą aktywności dla sportowców, także w trakcie kontuzji i odbudowywania dobrej formy po dłuższej przerwie. Chód sportowy to np. doskonała metoda rehabilitacji po urazach.

Czytaj więcej

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973), podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego "Słowaka". Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Był inicjatorem wyjazdów naukowych Koła Geografów UJ do Syrii (1996) oraz w Himalaje Nepalu (1997). Od lat podróżuje regularnie po Bliskim Wschodzie, Indiach i Półwyspie Indochińskim.

Czytaj więcej
Piotr Orechwo

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego "Słowaka". Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na półrocznym stypendium językowym. Studia udało mu się ukończyć, między jedną podróżą, a kolejną. Od 1997 r.

Czytaj więcej