Kino Kijów oraz Klub Laurazja zapraszają na prelekcje podróżnicze pt. “Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.

21 września – Do Indii przez Przemyśl – Stambuł – Teheran
O popularnym do niedawna szlaku podróżniczym z Europy do Azji przez Turcję, Iran i Pakistan opowie Jarosław Poniewiera, który czterokrotnie nim podróżował.
 
19 października – Syria – Zaginiony świat
O tym co jeszcze ocalało w najciekawszym kraju Bliskiego Wschodu dla historyka i archeologa, a także o polskich uchodźcach w Syrii opowie Jarosław Poniewiera
 
2 listopada – Indie – Od Radźiva Gandhiego do Narendry Modiego
Jak zmienia się podróżowanie po Indiach i życie w tym kraju opowie Jarosław Poniewiera, który od 1991 roku odbył tam czternaście podróży
 
14 grudnia – Izrael – Ten, który walczył z Bogiem
W Izraelu już niebawem 70-ta rocznica proklamacji niepodległości. O tym jak zmieniało się państwo żydowskie na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, a także jak zanika kultura polskich Żydów i polskie ślady w Izraelu opowie rozmiłowana w tym kraju Krystyna Słoczyńska – organizatorka unikalnych wypraw do Izraela znanych w całej Polsce.
 
 
Plakat - prelekcje Kraków

GINĄCY ŚWIAT – JESIENNE PRELEKCJE W KINIE KIJÓW W KRAKOWIE

 
 

POWIązane WYprawy

x