(ur. 1982) alias Polaco. W 1991 roku wyjechał do Meksyku. Nie miał wyboru, ale do dzisiaj jest wdzięczny rodzicom. Przygodę z nauką zakończył broniąc pracy licencjackiej pod tytułem „Tequila i jej zastosowanie w gastronomi meksykańskiej”. Szeroki świat ciągnął go bardziej niż uczelniane ławy. Podróże ma w genach, mając 18 lat wystartował z plecakiem do Nowego Jorku, a ostatecznie trafił do Polinezji Francuskiej.  Jest zdania, że prawdziwą szkołą jest podróż. Za największą zaletę uważa łatwość nawiązywania kontaktu z innymi. Uwielbia archeologię, jest pasjonatem kultur prekolumbijskich, które nadal go zaskakują. Największą słabością Pawła jest meksykańskie jedzenie, muzyka i Kuba.

Uczestnicy o pilocie:

Pilot – Paweł to pilot profesjonalny. Każda jego decyzja była trafiona, każdy wybór właściwy, każda propozycja dobra. Doskonale potrafi się komunikować zarówno z grupą jak i z miejscowymi ludźmi. Wybierał dla nas opcje skuteczne i wydaje się optymalne, był gotowy nie tylko grzecznie wysłuchać uwag uczestników ale też wprowadzać na bieżąco zmiany w niezbędnym zakresie. Elastyczność to bardzo dobra jego cecha, praktyczność to cecha kolejna, a uczciwość wymaga szczególnego podkreślenia, gdyż nie jest przymiotem powszechnym! Jednym słowem gratuluję Państwu takiego przewodnika i życzę mu satysfakcji z prowadzenia kolejnych wypraw.

Zuzanna, sierpień 2017.

Wyprawa bardzo ciekawa. Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy sporo rzeczy nowych i pięknych.Opieka pilota była świetna. Można by powiedzieć, że pilot Paweł Wiśniewski miał ksywę “nie ma problemu”; z jakąkolwiek sprawą do niego się zwracaliśmy pomagał, załatwiał, wyjaśniał, a co najważniejsze dzielił swój czas na poszczególnych członków grupy sprawiedliwie i pomagał wszystkim, czy byli mili czy dawali mu w kość. Chętnie pojechalibyśmy jeszcze z nim na jakąś wyprawę. Może się kiedyś uda…

Jolanta, lipiec / sierpień 2017.

Fantastyczny Pilot – wiedza, kontakt, sprawność organizacyjna na najwyższym poziomie. Dobrze przygotowana trasa – udoskonalona przez pilota co zapewniło doskonałe wykorzystanie czasu i znacznie obszerniejszą szanse na poznanie miejsc, ludzi zwyczajów.

Jerzy, lipiec 2017.

Pilot świetnie znający kraj, fantastyczny sposób opowiadania o zabytkach i historii poszczególnych regionów. Humor i zaangażowanie to jego najważniejsze zalety. Tak trzymać.

Lidia, wrzesień 2016.

KOMPETENCJE

Ale Meksyk!

Wycieczka do piramid Azteków, miast Majów i współczesnych Indian Meksyku

szczegóły oferty

21 dni: 1 - 21 sierpnia 2021  |  Cena: 2.950 zł + 1.300 USD + bilet lotniczy

Meksyk – wyprawa śladami księdza Hidalgo

Wyprawa szlakiem wulkanów i zabytków UNESCO

szczegóły oferty

19 dni: wyjazd na zamówienie dla minimum 7 osób  |  Cena: 2.200 zł + 1.250 USD + bilet lotniczy

Kuba bez cenzury

Niezwykła wycieczka od Hawany przez prawie całą Kubę

szczegóły oferty

20 dni:   |  Cena: 6.850 zł + 810 EUR

Wyprawa Peru i Boliwia – program łączony

W krainie czcicieli Słońca i Księżyca + Peru północne

szczegóły oferty

40 dni:   |  Cena: 6.500 zł + 2.000 USD + bilet lotniczy

Peru północne – Od Limy do Chan Chan i Huascaranu

Wyprawa do Peru poza głównymi szlakami

szczegóły oferty

18 dni:   |  Cena: 2.700 zł + 780 USD + bilet lotniczy

x