07.11.19 | Maciej Kołodziejczyk

Serdecznie zapraszamy na uniwersytecką promocję książki INDYJSKIE OBRAZKI Jarosława Balona.
14 listopada (czwartek) 2019
godz. 10.15
ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków, I piętro
Biblioteka Nauk Przyrodniczych UJ

Czytaj dalej....

22.05.19 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na Kubę w grudniu 2019.
Kuba bez cenzury, 29 listopada – 19 Grudnia.
Zobacz szczegóły.

Czytaj dalej....

03.04.19 | Maciej Kołodziejczyk

Pełen tekst książki Michała Lubimy pt. Birma. Historia państw świata w XX i XXI w. od teraz jest dostępny za darmo jako PDF w serwisie www.academia.edu .
Tutaj jest link do pobrania:
https://www.academia.edu/38694403/Birma._Historia_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_w_XX_i_XXI_w._Burma_in_the_academic_series_History_of_the_World_in_20th_and_21th_century_Warsaw_2014_FULL_BOOK

Czytaj dalej....

03.04.19 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy do zapoznania się z nowym programem po Turcji północno-wschodniej.

To 15 dniowa trasa wiodąca z Ankary przez centrum historycznych krain Pontu i Wielkiej Armenii aż pod granicę dzisiejszej Armenii i z powrotem, wzdłuż czarnomorskiego wybrzeża przez Paflagonię do Anatolii.

TURCJA 15 – 29 września Turcja północno-wschodnia

Czytaj dalej....

30.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Nadchodzą zimowe wyprawy do ciepłych krajów.

Dla niezdecydowanych mamy rabaty na wyprawy na Kubę, na Borneo i do Meksyku.

Czytaj dalej....

21.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Za oknami szaro, jak to zwykle przed Świętami.

Marzą się ciepłe kraje i egzotyczne krajobrazy.

Aby ułatwić wam decyzję proponujemy świąteczne rabaty na wyprawy na Kubę, na Borneo i do Meksyku.

Czytaj dalej....

05.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Polecamy Waszej uwadze trzy majowe wyjazdy do krajów określanych „tygrysami Azji”.

26 kwietnia – 5 maja: Hongkong – Brama Chin
Pierwsze skojarzenia? Futurystyczna architektura, zgiełk, oszałamiające miejskie krajobrazy i zabytki z czasów kolonialnych. Zobaczymy też „zielony Hongkong” – górskie pejzaże malowniczej wyspy Lantau i dawną bazę piratów na Cheung Chau, i wybierzemy się też do unikatowego miasta Makau, zwanego „chińską Lizboną” lub „chińskim Las Vegas”.
https://www.laurazja.pl/wyprawa/hongkong-brama-chin/  

Czytaj dalej....

10.10.17 | Maciej Kołodziejczyk

Klub Laurazja i Klub Podróżników Namaste z Katowic zapraszają serdecznie na cykl prelekcji “Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

 

Czytaj dalej....

15.09.17 | Maciej Kołodziejczyk

Kino Kijów oraz Klub Laurazja zapraszają na prelekcje podróżnicze pt. “Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

Czytaj dalej....

10.03.17 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie do Kina Kijów w Krakowie.

Czwartek 16 marca 2017 r. o godzinie 19:00, wstęp bezpłatny.

Maria Kowalska z Klubu Laurazja zabierze nas do Jordanii, która słynie z unikalnych zabytków oraz z wyjątkowo pięknej przyrody. Najnowszym wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest rezerwat w dolinie Wadi Rum (2011) , którego krajobrazy należą do najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. Najsłynniejszym miejscem jest natomiast dawna stolica nabatejska – Petra. Na liście mieszczą się jeszcze: dawne miasto Umm ar-Rasas i pustynne zamki Umajjadów: Qasr Amra, Azraq i Mszatta.  

Czytaj dalej....

x