Wyszukaj:

06.12.09 | Jarosław Poniewiera,

Stolica Argentyny, położona na wybrzeżu Atlantyku nad Rzeką Srebra (Rio de La Plata) na pograniczu nizinnej Pampy. Największe miasto w kraju, ośrodek kultury i sztuki. W jego portowych dzielnicach powstało tango. Nazwa „Buenos Aires” oznacza „pomyślne wiatry”. W miejscu, gdzie dziś znajduje się miasto w XVI wieku kilkakrotnie pojawiali się Europejczycy i próbowali zakładać osiedla. W roku 1580 Juan de Garay założył osadę w rejonie obecnego Placu Majowego, którą uważa się za pierwotne Buenos Aires.  

Czytaj dalej....

24.03.14 | Jarosław Poniewiera,

Małe miasteczko w południowej Patagonii na skraju Parku Narodowego Los Glaciares w  Argentynie. El Chalten leży w dolinie rzeki Rio de las Vueltas między dwoma wąskimi grzbietami górskimi w miejscu, gdzie rzeka Fitz Roy wpada do Rio de las Vueltas. Nazwa El Chalten pochodzi z języka Indian zamieszkujących dawniej Patagonię i oznacza „błękitną górę”. Indianie nazywali tak pobliski szczyt Monte Fitz Roy.  

Czytaj dalej....

02.02.09 | Agnieszka Pałucha Poniewiera,

Ziemia Ognista, największa wyspa archipelagu o tej samej nazwie, oddzielonego od Ameryki Południowej Cieśniną Magellana oraz od Antarktydy Cieśniną Drake`a. Ziemia Ognista, wraz z całym archipelagiem otaczających ją wysp, została odkryta w 1520 r przez Ferdynanda Magellana. Swą nazwę zawdzięcza poświacie roztaczanej przez ogniska palone przez zamieszkujących ją Indian.  

Czytaj dalej....

x