Wyszukaj:

23.03.17 | Maria Kowalska Karataylı,

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć Jarosława Kąckiego z tegorocznej wyprawy do Patagonii.

Zobaczcie sami górskie lodowce Parku Narodowego Los Glaciares i jego słynne szczyty Fitz Roy i Cerro Torre, malownicze góry lodowe z cielących się lodowców na polodowcowych jeziorach, zbocza gór porośnięte bukanowym lasem, Cieśninę Magellana i pełne zwierząt wyspy kanału Beagle. Poranne słońce wyczarowuje magiczne kolory na stokach los Cuernos w Parku Narodowym Torres del Paine w Chile.   

Czytaj dalej....

21.04.16 | Jarosław Poniewiera,

Polecamy Państwa uwadze znakomite zdjęcia Stefana Pietrykiewicza z Wyprawy na Koniec Świata – do Patagonii i na Ziemię Ognistą w Chile i Argentynie w lutym 2015 roku. Doskonałość techniczna, żywe kolory i uchwycone w kadrze emocje dają oglądającym szansę na zbliżenie się do dzikiej przyrody i ludzi z antypodów.  

Czytaj dalej....

31.05.15 | Maria Kowalska Karataylı,

Zdjęcia do fotoksiążki powstały podczas jesiennej wyprawy do Argentyny, Chile i Urugwaju 2014,  pt.: Patagonia i Ziemia Ognista w Chile i Argentynie oraz Urugwaj – Wyprawa na koniec świata. Pilotem wyprawy była Maria Kowalska.

 

Czytaj dalej....

24.03.14 | Piotr Orechwo,

Po miłym, choć trwającym 14 godzin locie wylądowaliśmy po południowej stronie naszego globu – w Buenos Aires. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy na zwiedzanie tej ciekawej i momentami wręcz imponującej stolicy Argentyny. Zaczęliśmy od przejazdu miejscowym autobusem do dzielnicy La Boca, skąd według niektórych wywodzi się zmysłowe tango. Spacer po kolorowych uliczkach i przyglądanie się licznym straganom, uzmysłowiły nam, że znajdujemy się w kraju, a nawet mieście papieża Franciszka. Jego podobizny zerkały na nas z większości straganów, a jedna duża, plastikowa rzeźba zapraszała na obiad do tutejszej restauracji.  

Czytaj dalej....

16.03.13 | Maciej Kołodziejczyk

Naszą podróż na „Krańce świata” rozpoczynamy na lotnisku w Berlinie. Stąd krótki lot do Amsterdamu, gdzie przesiadamy się już do właściwego „pojazdu”. 14 godzin lotu i wieczorem w niedzielę 3 lutego 2013r. lądujemy w Buenos Aires:) Kolejny dzień spędzamy właśnie w stolicy Argentyny. Zaczynamy od wymiany pieniędzy: kurs „normalny” 5 peso za dolara, czarnorynkowy – czyt.: nasz aż… 7,6:). Będąc już milionerami odwiedzamy Pałac Kongresu Narodowego, Pałac Prezydencki, Katedrę Metropolitalną z mauzoleum San Martina – największego bohatera Argentyny, cmentarz na Recolecie (grób Evity), a dzień kończymy w dzielnicy, gdzie narodziło się Tango – La Boce.  

Czytaj dalej....

26.03.09 | Jarosław Poniewiera,

22 marca wróciliśmy z naszej drugiej wyprawy do południowej Patagonii i na Ziemię Ognistą. Celem wyjazdu był trekking po Parkach Narodowych: Los Glaciares w Argentynie oraz Torres del Paine w Chile, a także obserwacja pingwinów i ssaków morskich na Ziemi Ognistej i w rejonie Cieśniny Magellana. Spędziliśmy w Ameryce łącznie cztery tygodnie – 20 dni w Patagonii oraz prawie tydzień w Buenos Aires i Montevideo. Był to wyjazd wymarzony dla miłośników przyrody i górskich wędrówek. W wyprawie uczestniczyło 7 osób.  

Czytaj dalej....

Wybierz region, o którym chcesz poczytać!x