Wyszukaj:

23.01.15 | Michał Lubina,

Dlaczego tymczasowy parlament Tajlandii uznał byłą premier za winną zaniedbań? Dr Michał Lubina w rozmowie z Jakubem Janiszewskim.
Posłuchaj audycji z udziałem Michała Lubiny w radio TokFM.

 

Czytaj dalej....

14.11.14 | Maciej Kołodziejczyk

Zwiedzamy Bangkok ze Sławkiem Bienertem, przed nami Wat Traimit w China Town w którym mieści się największy na świecie złoty posąg Buddy.

 

Czytaj dalej....

06.12.13 | Jarosław Poniewiera, Piotr Trybalski,

Z radością prezentujemy kolejny kalendarz Klubu Laurazja. Kalendarz powstał w oparciu o zdjęcia uczestniczek fotowyprawy: Tajlandia i Kambodża (Angkor) – Wyprawa fotograficzna do krainy uśmiechu i smaku. W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy: Marcie Ziobrowskiej, Bożenie Cholewie, Malwinie Groń, Jolancie.  

Czytaj dalej....

21.09.13 | Jarosław Poniewiera, Piotr Trybalski,

Nasz instruktor fotografii Piotr Trybalski prezentuje subiektywny wybór zdjęć uczestników fotowyprawy Tajlandia i Kambodża (Angkor).

Czytaj dalej....

14.03.13 | Piotr Trybalski,

Co to był za wyjazd! Dziesięciu uzbrojonych po zęby fotografów, tajskie miasta i kambodżańskie
wioski; szklane domy Bangkoku i kamienne ruiny Angkoru; turkus morza i kawa jezior; krótkie
godziny snu i długie chwile fotografowania.  

Czytaj dalej....

22.04.09 | Maciej Kołodziejczyk

Jeśli myślisz, że już dużo w życiu widziałeś, a Tajlandia to tylko słonie, pyszne owoce morza i piękne panie, to będziesz mile zaskoczony tym, co ma do zaoferowania Wegetariański Festiwal na wyspie Phuket. Festiwal przeznaczony jest nie tylko dla wegetarian, ale szczególnie dla ludzi o mocnych nerwach. Zwany jest w lokalnym dialekcie „Jia Chai”, a odbywa się co roku, pierwszego wieczora dziewiątego miesiąca kalendarza księżycowego. Przez kolejne dziewięć  dni trwają procesje i obrzędy w 6 chińskich świątyniach w różnych częściach wyspy Phuket. Tam wśród tłumu gapiów, dymu kadzideł, wizerunków chińskich smoków i huku petard można podziwiać wprowadzających się trans wiernych, chodzących po rozżarzonych węglach, albo przekłuwających sobie policzki czy kaleczących język nawiedzonych już przez bóstwa młodych mężczyzn i kobiety. Obrzędy te są manifestacją ponadnaturalnych zdolności, którymi zostali obdarzeni w momencie zstąpienie na nich bóstw oraz – co najważniejsze – mają na celu ściągnięcie złych duchów z innych ludzi.  

Czytaj dalej....

Wybierz region, o którym chcesz poczytać!x