Wyszukaj:

08.04.15 | Maciej Kołodziejczyk

Islandia – warsztaty fotograficzne z Piotrem Trybalskim – w tym materiale promocyjnym wykorzystano nagrania z poprzednich edycji wyprawy fotograficznej do krainy ognia i lodu.

 

Czytaj dalej....

14.11.14 | Maciej Kołodziejczyk

Zwiedzamy Bangkok ze Sławkiem Bienertem, przed nami Wat Traimit w China Town w którym mieści się największy na świecie złoty posąg Buddy.

 

Czytaj dalej....

03.11.14 | Krzysztof Rąpała,

Polecamy film z orangutanami i bardzo obszerną galerię Jacka Jankowskiego z Malajów, które powstały podczas wyprawy Singapur, Malezja i Indonezja – W miejskich dżunglach i lasach deszczowych. Wyprawa odbyła się w dniach od 08 marca do 01 kwietnia 2014 r, poprowadził ją Krzysztof Rąpała.

 

Czytaj dalej....

13.10.14 | Jarosław Czakański,

Sławek Bienert prezentuje Świątynię Meenakshi Amman w Maduraju w Indiach Południowych.
Położony w Tamil Nadu Maduraj stanowi centrum religijne Tamilów, jednego z ludów Drawidyjskich. Świątynie Meenakshi Amman to najważniejsza świątynia w mieście. Główne obiekty kompleksu powstały w latach 1560-1680. Świątynia reprezentuje styl drawidyjski (południowoindyjski).  

Czytaj dalej....

04.04.14 | Maciej Kołodziejczyk

Sławek Bienert prezentuje Świątynię Sri Ranganathaswamy w Tiruchirappalli w Indiach Południowych. Ranganatha to wcielenie odpoczywającego Wisznu, leżącego na boskim królu nagów Sheshanaga. To wcielenie czczone jest szczególnie na południu Indii. Film powstał podczas wyprawy do Indii południowych – Kerala, Karnataka, Goa i Tamilnadu zimą 2013 roku.  

Czytaj dalej....

28.02.14 | Jarosław Czakański,

Sławek Bienert prezentuje Kanchi Kailasanathar najstarszą świątynię w mieście Kanchipuram, stan Tamilnadu, Indie Południowe. Świątynię wzniesiono na rozkaz Narasimha Warmana (Radża Simha), władcy z dynastii Pallawów na przełomie 7 i 8 wieku n.e. Film powstał podczas wyprawy do Indii południowych – Kerala, Karnataka, Goa i Tamilnadu zimą 2013 roku.  

Czytaj dalej....

Wybierz region, o którym chcesz poczytać!x