Wyszukaj:

09.11.16 | Maria Kowalska Karataylı,

Pomimo niepewnej sytuacji politycznej, w atmosferze gęstej od obaw przed kolenymi zajściami, grupa śmiałków ruszyła w kwietniu 2016 do Stambułu. W ciągu 10 dni udało im się wiele zobaczyć i poznać bogatą i długą historię miasta nad Bosforem.

 

 

Czytaj dalej....

09.11.16 | Jarosław Czakański,

Filipiny to kraj siedmiu tysięcy wysp. Nasza wyprawa w lutym 2016 odwiedziła wiele z nich.

Bardzo ciekawy program obejmujący poznanie zarówno dużych metropolii jak i bardzo ciekawych miejsc przyrodniczych!!!! i historycznych. Zobaczenie kilku jakże odmiennych wysp powoduje, że obraz tego pięknego kraju jest pełniejszy. Moim zdaniem pilot zrobił naprawdę wszystko (a nawet więcej) by wyprawa pod każdym względem była udana. Doświadczenie, znajomość trasy i zaangażowanie osobiste (często drobnych a ważnych szczegółów ) pozwalała na sprawne organizowanie bieżących chwil. No i to coś co pozwalało czerpać wszystkimi zmysłami!!!!

Adam, zima 2016

Zobaczcie sami:  

Czytaj dalej....

09.11.16 | Maria Kowalska Karataylı,

Zapraszamy do oglądania fotoksiążki z Indii Południowych. Wyprawa odbyła się w styczniu i luty 2016 roku.

Trasa wyprawy obejmowała Madras – Kanchipuram – Mahabalipuram – Pondicherry – Thanjavur – Trichy – Maduraj – Rameśwaram – Przylądek Komoryn (Kanyakumari) – Kovalam – Allepey – Koczin – Ghaty Zachodnie – kolejka górska z Mettupalayam do Ooty – Majsur (Mysore) – Hassan – Belur – Halebid – Sravanabelagola – Palolem (Goa) – Hampi – Bangalore – Madras.

 

 

Czytaj dalej....

13.01.16 | Maciej Kołodziejczyk,

Od Pekinu i Wielkiego Muru przez Yungang, Pingyao, Jedwaby Szlak (Xi`an), Terakotową armię, Longmen do Wielkiego Kanału i Gór Żółtych, a nie tylko obiekty z listy UNESCO warto w chinach oglądać. Najlepszym dowodem jest Szanghaj. Wyprawę pilotował Maciej Kołodziejczyk.

 

Czytaj dalej....

18.12.15 | Maria Kowalska Karataylı,

Kapadocja, zwykle odwiedzana autokarem, w ramach opcjonalnej wycieczki na trzy dni, ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Przekonali się o tym uczestnicy naszej wyprawy o podwyższonym standardzie pt.: W Krainie Mnichów Derwiszów i Wulkanów. Nazwa długa ale i tak opisuje tylko część z bogactwa przyrodniczego i kulturowego tego magicznego regionu. No i są balony. Wyprawę z wprawą poprowadziła Maria Kowalska.

 

Czytaj dalej....

18.11.15 | Janusz Dubiel,

Statua Wolności, 5th Avenue, Wall Street, Grand Central, Central Park, Empire State Building – to tylko niektóre z ikon Nowego Jorku, które w wiosennym słońcu wyglądają wspaniale, a tu jeszcze Biały Dom, Kapitol, Smithsonian i oczywiście Rocky Balboa. Osiem dni na wizytę w trzech miastach, niby wiele ale każdemu chyba i tak pozostał niedosyt. Wyprawę poprowadził Janusz Dubiel.  

Czytaj dalej....

Wybierz region, o którym chcesz poczytać!x