Wyszukaj:

18.03.18 | Aleksandra Szczechla,

Hai, są takie miejsca na Ziemi, w których po przyjeździe ma się wrażenie jakby trafiło się do wirtualnego świata. Chociaż podróżuję od dziecka, wszystko co zobaczyłam na wyprawie do Japonii zorganizowanej przez biuro Jarka Poniewiery i Maćka Kołodziejczyka „Laurazję” wydało mi się zupełnie odmienne od świata, który znałam do tej pory. Tak było we wrześniu 2017 roku na wyprawie „Japonia – to co najważniejsze”, którą poprowadziła wspaniale dr Aleksandra Szczechla.  

Czytaj dalej....

25.02.18 | Rysiu Kurak,

Sri Lanka – Perła Oceanu Indyjskiego
11 – 27 stycznia 2018 roku

„Cejlon. O Boże, jest przepiękny! Niewyobrażalnie wręcz tropikalny, zielony, z mnóstwem kwiatów. „Co by było, gdyby pachnące przyprawami bryzy przesuwały się miękko przez wyspę Cejlon”.* Niewyobrażalna linia, nieporównywalna linia; niewiele mówi, ale powoduje całe mrowie uczuć, orientalny wdzięk, tajemnicę oraz tropikalną wspaniałość – linia, która drży i dygoce tysiącem niewyrażonych i niewyrażalnych rzeczy. Rzeczy, które prześladują, ale nie znajdują żadnego, wystarczająco wymownego głosu.” napisał Mark Twain
*Twain cytuje tutaj wiersz Biskupa Reginalda Hebera.

 

Czytaj dalej....

13.04.17 | Piotr Orechwo,

Kawa, cygara, Fidel, rum i rewolucja – to pierwsze przychodzi do głowy, gdy pomyśli się o Kubie. Ale Kuba to coś więcej! Nikt, kto szuka aktywnego wypoczynku oraz ciekawych doświadczeń nie będzie Kubą zawiedziony. Czego można się tutaj spodziewać? Dosłownie wszystkiego – niesamowitych budynków, pięknych i tych zniszczonych, podupadłych, niezwykłej roślinności, krzewów, palm, kwiatów i mydła (bo na Kubie mydło może być rośliną ), pysznych owoców, zapachu czekolady, kokosów (na szczęście nie spadających na głowy), gór, rzek, zatopionych mostów, rajskich plaż, bogactwa kolorów, kartek na żywność i na internet (!), innowacyjności i zaradności Kubańczyków, ich rękodzieł, śladów Hemingway’a,  jeżdżących „zabytków”, a przede wszystkim tego czym ciągle jeszcze żyje Kuba – rewolucji widocznej na każdym kroku. Jeśli dodać do tego świetną ekipę oraz rewelacyjnego pilota – Piotra Orechwo – to wyprawa pełna wrażeń gwarantowana.  

Czytaj dalej....

31.12.16 | Aleksandra Szymczyk,

Iran? Wybierasz się do Iranu? Po co tam jechać? No właśnie!! Takie pytania słyszałam od wszystkich, którzy dowiedzieli się o planowanym wyjeździe. No i oczywiście: Nie boisz się?! I co? I był to fantastyczny wyjazd!! Trzeba przełamać stereotypy i nie dawać wiary obrazowi, który wykreowały media. Przeciętny człowiek wie o tym kraju bardzo mało.  

Czytaj dalej....

13.11.14 | Piotr Orechwo,

Termin: 01 – 19. 08. 2014

Trasa: Cd. de México – Tula – Querétaro – San Miguel de Allende – Dolores Hidalgo – Guanajuato – San Luis Potosí – Zacatecas – Aguascalientes – Guadalajara – Tequila – wulkan Paricutín – Pátzcuaro – Morelia – wulkan Nevado de Toluca – Cd. de México – Teotihuacán – Taxco – Acapulco – Mazunte – Oaxaca – Monte Albán – Cd. de México  

Czytaj dalej....

08.07.14 | Aleksandra Szymczyk,

Jolanta Wnuk

http://www.wdrodze2012.blogspot.com/

W drodze na lotnisko spontaniczny zjazd do Qum. W rankingu konserwatywnych miejsc to miasto plasuje się na pierwszym miejscu. Dopinamy nasze stroje, upinamy chusty, aby nie budzić negatywnych emocji. Qum to miejsce pielgrzymek do Mauzoleum Fatimy, siostry ósmego imama, najwierniejszych wyznawców islamu. Wokół bogate domostwa i jeden wieki plac budowy. Nigdzie w Iranie nie widziałam takiego rozmachu w tworzeniu nowych obiektów mieszkalnych i handlowych.

 

Czytaj dalej....

Wybierz region, o którym chcesz poczytać!x