30.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Nadchodzą zimowe wyprawy do ciepłych krajów.

Dla niezdecydowanych mamy rabaty na wyprawy na Kubę, na Borneo i do Meksyku.

Czytaj dalej....

21.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Za oknami szaro, jak to zwykle przed Świętami.

Marzą się ciepłe kraje i egzotyczne krajobrazy.

Aby ułatwić wam decyzję proponujemy świąteczne rabaty na wyprawy na Kubę, na Borneo i do Meksyku.

Czytaj dalej....

05.12.17 | Maciej Kołodziejczyk

Polecamy Waszej uwadze trzy majowe wyjazdy do krajów określanych „tygrysami Azji”.

26 kwietnia – 5 maja: Hongkong – Brama Chin
Pierwsze skojarzenia? Futurystyczna architektura, zgiełk, oszałamiające miejskie krajobrazy i zabytki z czasów kolonialnych. Zobaczymy też „zielony Hongkong” – górskie pejzaże malowniczej wyspy Lantau i dawną bazę piratów na Cheung Chau, i wybierzemy się też do unikatowego miasta Makau, zwanego „chińską Lizboną” lub „chińskim Las Vegas”.
https://www.laurazja.pl/wyprawa/hongkong-brama-chin/  

Czytaj dalej....

10.10.17 | Maciej Kołodziejczyk

Klub Laurazja i Klub Podróżników Namaste z Katowic zapraszają serdecznie na cykl prelekcji “Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

 

Czytaj dalej....

15.09.17 | Maciej Kołodziejczyk

Kino Kijów oraz Klub Laurazja zapraszają na prelekcje podróżnicze pt. “Ginący świat”. Jak zmienia się świat i podróżowanie po nim? Czy można pojechać drogą lądową do Indii? Jak zniszczono Palmyrę w Syrii i co w tym kraju ocalało? Kiedy najlepiej zobaczyć Tadż Mahal, Hagia Sophię i Bazylikę Grobu Świętego w Jerozolimie? O miejscach i krajach, do których jeszcze niedawno można było swobodnie podróżować. O szlakach, które tętniły życiem, a dziś są puste. Ale także o takich, które obecnie otworzyły się po długim okresie zapomnienia – opowiedzą Krystyna Słoczyńska i Jarosław Poniewiera. Wszystkie prelekcję będą bogato ilustrowane slajdami.  

Czytaj dalej....

10.03.17 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie do Kina Kijów w Krakowie.

Czwartek 16 marca 2017 r. o godzinie 19:00, wstęp bezpłatny.

Maria Kowalska z Klubu Laurazja zabierze nas do Jordanii, która słynie z unikalnych zabytków oraz z wyjątkowo pięknej przyrody. Najnowszym wpisem na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest rezerwat w dolinie Wadi Rum (2011) , którego krajobrazy należą do najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. Najsłynniejszym miejscem jest natomiast dawna stolica nabatejska – Petra. Na liście mieszczą się jeszcze: dawne miasto Umm ar-Rasas i pustynne zamki Umajjadów: Qasr Amra, Azraq i Mszatta.  

Czytaj dalej....

10.01.17 | Maciej Kołodziejczyk

5 stycznia w czwartek, o godzine 18:00, w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie,
Jarosław Poniewiera przedstawi prelekcję pt. Wśród górskich plemion Tajlandii i Laosu.

10 stycznia we wtorek, o godzine 19:00, w Klubie Podróżników NAMASTE w Katowicach,
Jarosław Poniewiera przedstawi prelekcję pt. Wśród górskich plemion Tajlandii i Laosu.  

Czytaj dalej....

29.09.16 | Maciej Kołodziejczyk

Zapraszamy na spotkanie z Klubem Laurazja na naszych prelekcjach krajoznawczych.
Do końca roku 2016 na spotkaniach w Katowicach, Krakowie i Warszawie będziemy prezentować skarby z listy światowego dziedzictwa UNESCO z różnych stron świata.

Plan spotkań przedstawia się następująco:

 

Czytaj dalej....

06.06.16 | Maciej Kołodziejczyk

W czerwcu zapraszamy na spotkania z cyklu Barwy Azji (w Katowicach)Barwy Półwyspu Indochińskiego (w Krakowie) oraz Barwy Indii (w Warszawie).  

Czytaj dalej....

17.05.16 | Krzysztof Rąpała

Serdecznie zapraszamy na kolejne prelekcje Klubu Laurazja z cyklu Barwy Azji (w Katowicach)Barwy Półwyspu Indochińskiego (w Krakowie) oraz Barwy Indii (w Warszawie).
 

Czytaj dalej....

x