TRASA

Singapur – Darwin – Park Narodowy Kakadu – Alice Springs – Uluru (Ayers Rock) – Dolina Wiatru (Kata Tjuta) – Coober Pedy – Zatoka Spencera – Adelajda – Allansford – Park Narodowy Coorong – Great Ocean Road – Park Narodowy Great Otwey – Park Narodowy Port Campbell – Melbourne – Góry Śnieżne i Góra Kościuszki – Canberra – Jezioro Jerzego – Sydney – Góry Błękitne – Brisbane – Coochin Creek – Fraser Island – Australia Zoo – Hervey Bay – Bundaberg – Townsville – Cairns – Przylądek Zwątpienia (Cape Tribulation) – Park Narodowy Daintree – Port Douglas – Wielka Rafa Koralowa – Cairns – Singapur

Dostępne terminy

35 dni: Cena: 12.000 zł + 4.900 AUD (dol. australijskich)

atuty wyjazdu

 • dzięki podróży samochodem przez Outback doświadczymy niezwykłych przestrzeni Australii
 • zobaczymy aż 10 parków narodowych Australii i niezliczone okazy endemicznej fauny i fory
 • rejs po Wielkiej Rafie Koralowej i rzekach pełnych krokodyli
 • spróbujemy zdobyć najwyższą górę Australii – Górę Kościuszki (wys. 2.228 m n.p.m.)
 • przejazd przez Góry Śnieżne i Góry Błękitne
 • odwiedzimy królestwo kazuarów w Parku Narodowym Daintree
 • zobaczymy prehistoryczne malowidła Aborygenów w ich święty kamień Uluru
 • wizyta w Australia Zoo założonym przez Steve Irwina
 • nocleg w podziemnym hotelu w kopalni opali w Coober Pedy
 • zwiedzanie głównych miast Australii: Canberry, Sydney, Melbourne i Adelaide

AUTOR PROGRAMU

Rysiu Kurak

Australia śni się podróżnikom od momentu potwierdzenia jej istnienia. Zapraszamy na niezwykłą wyprawę, podczas której  chcemy pokazać ten kontynent takim, jakim jest: dziki, pusty, wspaniały i różnorodny. Bo cudowne w Australii są nie tylko miejsca znane z opowieści, ale też i bezmiar przestrzeni do nich prowadzącej. Zaczniemy od Darwin i dziczy Parku Narodowego Kakadu, w którym podziwiać będziemy malowidła naskalne sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat. Następnie ruszymy 3.000 km przez Outback, w kierunku Adelajdy. Po drodze obejdziemy świętą górę Uluru i poznamy tradycje plemion żyjących w jej pobliżu od wielu tysięcy lat, a także poszukamy opali w prawie puszczonej osadzie Coober Pady. Opale od zawsze były najcenniejszym skarbem Australii. W Adelajdzie napijemy się świeżego wina w jednej z wytwórni tego popularnego trunku. Po drodze do Melbourne czeka na nas podróż słynną Great Ocean Road z ikonicznymi Dwunastoma Apostołami. Spróbujemy zdobyć Górę Kościuszki (wys. 2.228 m n.p.m.), a w drodze do Sydney odwiedzimy stolicę Canberrę. W Sydney znajdziemy czas na poznanie wielkomiejskiej kultury nowoczesnego państwa. Przekonamy się jednak, że historia tego miasta śpiewana jest w pieśniach już od bardzo dawna. W Nowej Południowej Walii odwiedzimy też Góry Błękitne. Przemierzymy tysiące kilometrów wzdłuż plaż wschodniej Australii. Na Wyspie Frazera zobaczymy jedyne żyjące jeszcze czystej krwi psy dingo i drzewa niewiele ustępujące wielkością amerykańskim sekwojom. Wypłyniemy na Wielką Rafę Koralową, która chociaż umiera w zastraszającym tempie, w dalszym ciągu oferuje niezapomniane przeżycia. W Parku Narodowym Daintree Forest odwiedzimy najbardziej zróżnicowaną i najstarszą dżunglę na świecie, w dalszym ciągu zamieszkaną przez groźne kazuary – olbrzymie ptaki niczym z ery dinozaurów. Przekonamy się jak olbrzymi jest najmniejszy z kontynentów.

Z wielu powodów ten wyjazd to wielka wyprawa. Spędzimy w Australii ponad miesiąc. Przejedziemy wiele tysięcy kilometrów, podróżując na różne sposoby. Ponieważ lot do Australii jest bardzo długi i drogi, to w drodze do Australii zaplanowaliśmy postój z noclegiem w Singapurze. Dzięki temu podróż będzie mniej mecząca, zobaczymy bardzo ciekawy kraj i znacznie obniżymy koszty biletów lotniczych, które z Singapuru są dużo tańsze.

 Przelot do Australii przez Singapur

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Singapuru. Popołudniowy spacer po mieście i nocleg.

Dzień 3 Przelot z Singapuru do miasta Darwin w północnej Australii. Zakwaterowanie na polu kempingowym w namiotach (lub domkach za dopłatą około 50 AUD od osoby). Odpoczynek i spacer na plażę Mindil Beach. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 Zwiedzanie Darwin. Zobaczymy m.in. budynek parlamentu, ogrody botaniczne, Muzeum i Galerię Terytoriów Północnych. Poznamy losy północnej  Australii podczas II wojny światowej. Tego dnia dla chętnych, po raz pierwszy będzie możliwość zjedzenia kangura. Nocleg.

 Park Narodowy Kakadu i Outback

Kolejnych kilka dni spędzimy na australijskim Outback'u. Istotą Australii są nie tylko znane na całym świecie miejsca, ale i droga pomiędzy nimi. Zmieniające się barwy i krajobrazy, które na zawsze zostaną wszystkim w pamięci. Kto do tej pory nie widział południowego nieba, nie będzie chciał spać pod dachem.

Dzień 5-6 Rano wyjazd do miejscowości Jabiru w sercu Parku Narodowego Kakadu (lista UNESCO, czas przejazdu ok. 3 godz.). W czasie dwudniowej wycieczki, w zależności od warunków pogodowych, zobaczymy aborygeńskie malunki w Nanguluwur i Ubirr namalowane około 20 tys. lat temu, a także wspaniałe formy skalne i wodospady. Ponadto popłyniemy statkiem wzdłuż rzeki krokodyli. Zanurzymy się w jednym z pięknych billabong'ów (małych jezior). Jeżeli będzie taka możliwość, to wjedziemy również na Ziemię Arnhema. Nocleg na polu kempingowym na terenie parku lub w jego pobliżu.

Dzień 7 Powrót do Darwin i przejazd rejsowym autobusem do miasta Alice Springs (czas przejazdu około 22 godz.- autobus posiada wygodne, rozkładane siedzenia).

Dzień 8 Przyjazd do Alice Springs około południa. Po lunchu wycieczka do świętego dla Aborygenów kamienia Uluru (Ayers Rock - lista UNESCO), a także do Doliny Wiatru (Kata Tjuta). Nocleg na polu kempingowym w okolicy miejscowości Yulara.

Dzień 9 Rano czas na formalności związane z wynajęciem samochodu, którym będziemy podróżować aż do Sydney. Przejazd do znanej z opali miejscowości Coober Pedy (czas przejazdu około 10 godz.). Tego dnia czeka nas wyjątkowy nocleg 5 m pod ziemią w hotelu, w dawnej kopalni opali.

Dzień 10 Zwiedzanie porzuconego miasteczka górniczego i jego okolic. Zobaczymy między innymi podziemny kościół, rodzinne kopalnie opali oraz podziemne mieszkania górników. Nocleg w kopalni.

Dzień 11 Całodniowy przejazd z Coober Pedy w kierunku Adelajdy (czas przejazdu ok. 10 godz.). Po drodze obserwacja krajobrazów środkowej Australii, kangurów, dzikich psów dingo, sępów, papug, farm hodowlanych itp. Wieczorem dojedziemy nad Zatokę Spencera, gdzie wykąpiemy się w oceanie. Nocleg na polu kempingowym w Adelajdzie lub okolicy miasta.

Metropolie Australii oraz Góry Śnieżne i Góry Błękitne

Od tego momentu nasz wyjazd skupi się na zwiedzaniu największych miast południowo-wschodniej Australii oraz pasm Wielkich Gór Wododziałowych.

Dzień 12 Zwiedzanie Adelajdy: m.in. Archikatedra św. Franciszka Ksawerego i ogrody botaniczne. Po południu przejazd do Adelaide Hills – regionu słynącego z produkcji win. Wizyta w winiarni połączona z degustacją. Nocleg na polu kempingowym w okolicy Doliny Barossa.

Dzień 13 Przejazd do Allansford (czas przejazdu około 10 godz.). Po drodze odwiedzimy Park Narodowy Coorong, w którym gniazduje wiele gatunków dzikich ptaków. Na całej trasie podziwiać będziemy całkowicie inne krajobrazy i zwierzęta niż w środkowej Australii. Tego dnia czeka nas także kąpiel w oceanie. Nocleg na polu kempingowym w okolicy Allansford.

Dzień 14 Po śniadaniu ruszamy jedną z najpiękniejszych dróg świata – Great Ocean Road – biegnącą przez Park Narodowy Great Otway. Odwiedzimy również Park Narodowy Port Campbell, w którym zobaczymy między innymi słynną formację skalną Dwunastu Apostołów. Nocleg na polu kempingowym w Melbourne.

Dzień 15 Zwiedzanie Melbourne: stacja kolejowa na Flinders Street, nowoczesny plac Federation Square, Katedra św. Pawła i budynek stanowego parlamentu. Dzień zakończymy na Targu Królowej Wiktorii – doskonałym miejscu do zakupu pamiątek i owoców morza, które przyrządzimy na kempingu. Nocleg na polu kempingowym.

Dzień 16 Przejazd z Melbourne w stronę Wschodniego Wybrzeża. Zobaczymy majestatyczne Góry Śnieżne z najwyższym szczytem Górą Kościuszki (wys. 2.228 m n.p.m.), a otaczać nas będą całkowicie inne niż w Outback'u i na południu kontynentu krajobrazy i przyroda. Nocleg na kempingu w buszu w okolicy Thredbo.

Dzień 17 Całodniowa wycieczka w Góry Śnieżne. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, trekking na Górę Kościuszki (czas przejścia na szczyt od górnej stacji kolejki górskiej wynosi ok. 3 godzin). W przypadku złych warunków pogodowych pojedziemy zwiedzić jaskinie Yarrangobilly znanych ze wspaniałych form naciekowych i podziemnych zbiorników wodnych. O wyborze programu w tym dniu decyduje doświadczony pilot. Nocleg na kempingu w okolicy parku.

Dzień 18 Wcześnie rano wyjazd do Canberry (czas przejazdu ok. 4 godzin). Po przyjeździe do stolicy zobaczymy budynek australijskiego parlamentu, a ze wzgórza Red Hill panoramę miasta. Następnie przejazd nad okresowe Jezioro Jerzego i podróż do Sydney (czas przejazdu ok. 4 godzin). Nocleg w centrum Sydney, w tak zwanym hotelu kapsułowym.

Dzień 19 Zwiedzanie Sydney: Bondi Beach – jedna z najsławniejszych plaż na świecie, na której wymyślono nowoczesne ratownictwo wodne i koło ratunkowe; słynna skała South Head; wspaniałe miejskie akwarium, a także wieżę widokowy i Sydnejską Operę. W Parku Wiktorii podziwiać będziemy tysiące latających lisów. Nocleg w hotelu kapsułowym.

Dzień 20 Rano wizyta na jednej z miejskich plaż. Następnie wycieczka w Góry Błękitne, gdzie zobaczymy między innymi formację skalną Trzy Siostry w Katoombie oraz kilka punktów widokowych. Zrozumiemy dlaczego góry te noszą taką nazwę. Wieczorem oddanie samochodu w Sydney. Nocleg w hotelu kapsułowym.

Dzień 21- 22 Podróż pociągiem z Sydney do Brisbane (siedzenia lotnicze - czas przejazdu ok. 22 godz.). Po załatwieniu formalności związanych z ponownym wynajęciem samochodu, przejazd w okolice miejscowości Coochin Creek. Nocleg na kempingu w pobliżu plaży.

Wielka Rafa Koralowa (lista UNESCO)

Ostatnia część wyprawy obejmie pobyt nad Wielką Rafą Koralową i północnym wybrzeżu.

Dzień 23 Rano wizyta na Fraser Island – największej na świecie wyspie piaszczystej (lista UNESCO). Po południu odwiedzimy Australia Zoo (założone przez tragicznie zmarłego Steve Irwina). Po południu przejazd w okolice Hervey Bay. Nocleg na kempingu w pobliżu plaży.

Dzień 24 Całodniowy odpoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka do światowej sławy destylarni rumu Bundaberg. W australijskich pubach rum z colą rozlewany jest do kufli, tak jak piwo. Po powrocie z wycieczki przejazd w stronę Townsville. Nocleg na polu kempingowym w okolicy plaży.

Dzień 25 Przejazd do portowego miasta Townsville, z którego popłyniemy na rejs łodzią w poszukiwaniu morskich ssaków. Jeżeli szczęście nam dopisze możemy zobaczyć nawet wieloryby. Po rejsie ruszymy do stolicy Wielkiej Rafy Koralowej – miejscowości Cairns. Zwrot wynajętego samochodu. Nocleg na kempingu.

Dzień 26-28 Wycieczka do lasów deszczowych nad Wielką Rafą Koralową. Odwiedzimy Cape Tribulation – Przylądek Zwątpienia – nazwa została nadana przez Jamesa Cooka. Popłyniemy rzeką Daintree, na brzegach której żyją tysiące krokodyli różańcowych. Odwiedzimy lokalne zoo i poszukamy kazuarów. Dla chętnych spacer po dżungli i kąpiel w rwącym potoku. Odwiedzimy miejscowość Port Douglas, będący bazą wypoczynkową dla najbogatszych ludzi świata. Noclegi na campingu w Parku Narodowym Daintree.

Dzień 29-30 Rejs statkiem po Wielkiej Rafie Koralowej. Dla chętnych możliwość kilkukrotnego pływania z maską i rurką. Nocleg i posiłki na statku.

Dzień 31-32 Czas na wypoczynek lub wycieczki fakultatywne za dodatkową opłatą: rafting po rzece Tully, park linowy, wycieczka statkiem po rafie.

Pożegnanie Australii i powrót przez Singapur do Polski

Dzień 33 Przelot z Cairns przez Singapuru. Wieczorny spacer i nocleg.

Dzień 34-35 Powrót z Singapuru do Polski. UWAGA! W razie korzystnych połączeń lotniczych, powrót nastąpi w 34 dniu wyprawy.

Cena obejmuje:
- koszty złotówkowe - trzy bilety lotnicze: 1- Warszawa - Singapur - Warszawa, 2- Singapur - Darwin, 3- Cairns - Singapur; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na fundusz gwarancyjny dla uczestników wyjazdów turystycznych; podatek VAT;
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy autobusami, pociągami oraz wynajętymi samochodami i minibusami, 5 wycieczek z wyżywieniem po Parkach Narodowych: 1- Kakadu, 2- Uluru, 3- Fraser Island, 4- Cape Tribulation i rejs po Wielkiej Rafie Koralowej (ich łączny koszt to ok. 1.700 dolarów australijskich); noclegi w większości na polach kempingowych w namiotach (można spać w domkach kempingowych za dopłatą), w Sydney noclegi w tzw. hotelu kapsułowym, dwa noclegi w Singapurze (hotele klasy turystycznej - pokoje 2-3 os.); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje: wyżywienia poza wycieczkami (ok. 840 dolarów australijskich - średnio ok. 40 na dzień); biletów wstępu (ok. 200 dolarów australijskich); wycieczki fakultatywnej na wieloryby (ok. 200 dolarów australijskich).

Rysiu Kurak

Rysiu „Ricky” Kurak (ur. 1972), absolwent chorzowskiego „Słowaka”, Politechniki Śląskiej w Gliwicach i kilku szkół australijskich. Korpo-szczur do 2009 roku. Stara się odwiedzać miejsca, którymi większość ludzi nie jest zainteresowana. Zwiedzając nowe miasta najpierw idzie standardowym szlakiem turystycznym, a potem z premedytacją gubi się w zaułkach. Tylko tam widać prawdziwe życie. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x