Dzień 1 wylot z W-wy do Xi’anu.
Dzień 2 Przylot do Xi’anu, dawnego Chang’an, gdzie zaczynał się Jedwabny Szlak. Aklimatyzacja, spacer po dzielnicy muzułmańskiej słynącej z jedzenia. Nocleg w Xi’an.
Dzień 3 Przed południem: Zwiedzanie Terakotowej Armii. Po południu zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – najsłynniejszej pagody Xi’anu, pamiętającej czasy Jedwabnego Szlaku. Dla chętnych muzeum kamiennych steli, z najstarszą w Chinach stelą nestoriańską, odnalezioną przez polskiego jezuitę Michała Boyma w XVII w. Nocleg w Xi’an.
Dzień 4 wczesnym ranem przejazd do Lanzhou (ok. 8 godzin), stolicy „korytarza Hexi”, ongiś chińskiej części Jedwabnego Szlaku. Przejazd do Bingling Si, z 27-metrowym posągiem Buddy wykutym w skale; Bingling z powodu swej niedostępności uniknął zniszczenia w trakcie Rewolucji Kulturalnej. Powrót do Lanzhou, nocleg.
Dzień 5 przejazd do Zhangye (ok. 2 godzin). Całodzienne oglądanie efektownego Parku Narodowego Daxia z formacjami skalnymi o niezwykłych kolorach. Nocleg w Zhangye
Dzień 6 Przejazd do Dunhuangu (ok. 5 godzin), dawniej ostatniej chińskiej oazy na Jedwabnym Szlaku. Po południu przejazd do Nefrytowych Wrót oraz pozostałości Wielkiego Muru (ok. 3 h) – chińskiego posterunku granicznego na trasie Jedwabnego Szlaku. Chińczycy uważali tę bramę za koniec cywilizowanego świata, zaś ruiny Wielkiego Muru są najdalej na zachód wysuniętą częścią tego systemu obronnego. Powrót do Dunhuang, nocleg.
Dzień 7 Zwiedzanie grot Mogao (lista UNESCO) – jednego z najbardziej imponujących zabytków Chin. Groty z tysiącami przedstawień Buddy zostały ufundowane jako wota za przejechanie Jedwabnego Szlaku.
Dzień 8 Początek długiej drogi do Kaszgaru (ok. 22 godzin) przez niedostępną pustynię Takla Makan, którą ongiś musieli pokonać kupcy na trasie Jedwabnego Szlaku. Wjedziemy do Xinjiangu (Sinkiangu) – chińskiego Turkiestanu. W tej najbardziej kontrolowanej prowincji chińskiej poznamy historię trudnej koegzystencji Ujgurów z Chińczykami. Nocleg w pociągu do Kaszgaru.
Dzień 9 Całodniowe zwiedzanie Kaszgaru, jednego z najlepiej zachowanych miast na trasie Jedwabnego Szlaku. Stare Miasto w Kaszgarze jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w całych Chinach, a Kaszgar to najbardziej malownicze miasteczko Xinjinagu. Poznamy styk kultur chińskiej, ujgurskiej, kazachskiej i kirgiskiej. Kaszgar najlepiej wyraża wieloetniczność i wielokulturowość – i złożone współistnienie – Xinjinagu.
Dzień 10 Całodniowy (ok. 10 godzin jazdy) przejazd do Kirgistanu przez przepiękne góry Tienszan. Nocleg w Sary Tasz po kirgiskiej stronie granicy.
Dzień 11 Do południa dojazd do Oszu. Po południu poznawanie Oszu, leżącego pośrodku Jedwabnego Szlaku, zwiedzanie wzgórza Salomona (lista UNESCO), gdzie znajduje się m.in. meczet Babura, założyciela dynastii Wielkich Mogołów. Nocleg w Oszu.
Dzień 12 Całodzienny przejazd przez niemal cały Kirgistan nad jezioro Issyk-Kul. Po drodze zobaczymy najpiękniejszą trasę w całym kraju: góry przecinane tunelami budowanymi przez konstruktorów moskiewskiego metra. Nocleg nad Issyk-Kulem.
Dzień 13 Zasłużony odpoczynek nad jeziorem Issyk-Kul, drugim największym jeziorze górskim na świecie po Titicace. Popołudniem przejazd do Biszkeku, stolicy kraju. Spacer po centrum. Wieczorem przejazd do Ałmaty (Ałma-Aty). Nocny spacer po mieście słusznie uznawanym za najbardziej eleganckie w całej Azji Środkowej.
Dzień 14 Wyjazd w przepiękne Góry Tienszan. Oglądanie lodowców w okolicach Czambałuk (3500 m.n.p.m.) oraz jeśli pogoda pozwoli Wielkiego Jeziora Ałmatyńskiego. Nocleg w Ałmaty.
Dzień 15 Odlot i przylot do Polski