TRASA

Wyprawa: Manila – Mt. Pinatubo – Baguio – Sagada – jaskinia Samaguing – Bontoc – Banaue – Batad – Siargao – Cebu – Bohol – Pamilacan – Puerto Princessa – Sabang i podziemna rzeka – El Nido – wyspy Bacuit – Manila

Dostępne terminy

20 dni: Cena: 6.900 zł + 1.500 USD

atuty wyjazdu

 • unikalna trasa po całych Filipinach przygotowana przez pilota mieszkającego ponad rok na Filipinach
 • wędrówka do jeziora kraterowego na wulkanie Mt. Pinatubo
 • rejs podziemną rzeką na wyspie Palawan (lista UNESCO)
 • na wyspie Luzon zobaczymy słynne Tarasy Ryżowe
 • na wyspach Siargao i Pamilacan odwiedzimy liczne miejsca poza utartymi szlakami
 • wiele możliwości aktywnego wypoczynku: nurkowanie z butlą lub z maską i rurką oraz trekkingi
 • czas na wypoczynek i relaks na najpiękniejszych plażach Filipin

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Czakański

Wyprawa Filipiny - Kraj siedmiu tysięcy wysp

Filipiny to wulkany, rajskie plaże, laguny i zatoki, kolorowy podwodny świat, owoce morza, bezludne wyspy i tarasy ryżowe oraz uśmiechnięci i gościnni ludzie.  Naszą podróż zaczynamy od wielkiej, niebywale kolorowej metropolii - Manili. Później zobaczymy cudowne krajobrazy północnego Luzonu od jeziora wulkanicznego w kraterze Mt. Pinatubo do wspaniałych Tarasów Ryżowych w okolicy Batad. Zrelaksujemy się na rajskiej wyspie Siargao, która cały czas opiera się masowej turystyce. Odwiedzimy pocztówkowe Czekoladowe Wzgórza, staniemy oko w oko z jednym z najmniejszych ssaków świata – tarsjuszem na wyspie Bohol. Spróbujemy swoich sił z maską i rurką na licznych rafach koralowych w okolicy Pamilacan. Przepłyniemy podziemną rzeką no i oczywiście odkryjemyprzepiękne laguny, wyspy i plaże w rejonie El Nido na Palawanie.

WYSPA LUZON I STOLICA MANILA

Dzień 1-2 Przelot w Warszawy do Manili. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Malate i krótki spacer aklimatyzacyjny. Wspólna kolacja i nocleg w Manili.

Dzień 3
 Zwiedzanie stolicy Filipin. Zobaczymy między innymi Park Rizala, dzielnicę Intramuros (Stare Miasto) oraz chińską dzielnicę - Chinatown. Poznamy dzieje miasta i kraju. Odwiedzimy bazary i zakosztujemy nocnego życia w dzielnicy Malate. Noclegw Manili.

Dzień 4 Wcześnie rano przejazd autobusem z Manili w rejon wulkanu Pinatubo (ok. czas przejazdu ok. 3 godz.). Następnie podejście do krateru (ok. 2 godzin) ze wspaniałym widokiem na jezioro Pinatubo. Przejazd do Baguio (czas przejazdu ok. 5 godz.). Po drodze obserwacja wulkanicznych krajobrazów wyspy Luzon. Nocleg w Baguio.

Dzień 5 Przejazd autobusem do Sagady (ok. 6 godz.). Po drodze zobaczymy wspaniałe górskie krajobrazy pasma Kordyliery. Po południu spacer do Doliny Echo, podczas którego zobaczymy tradycyjne groby mieszkańców wyspy w wiszących trumnach. Nocleg.

Dzień 6 Rano eksplorujemy największą jaskinię regionu – Sumaguing. Po południu przejazd do Banaue. Po drodze odwiedzimy ciekawe Muzeum Etnograficzne w Bontoc. Czas wolny w Banaue i przygotowanie do trekkingu. Nocleg.

Dzień 7-8 Trekking po okolicach Banaue pozwoli nam z bliska przyjrzeć się życiu filipińskiej prowincji. Zobaczymy najsłynniejsze w tej części świata Tarasy Ryżowe i przenocujemy w ich pięknym otoczeniu w wiosce Batad. Drugiego dnia spacer i możliwość kąpieli przy wodospadzie Tappiya. Po południu powrót do Banaue i czas wolny. Nocny przejazd do Manili (nocleg w autobusie).

WYSPA SIARGAO

Dzień 9 Przelot z Manili na Siargao. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Nocleg na Siargao.

Dzień 10 - 11 Wycieczki po Siargao. Jeden dzień poświęcimy na tzw. „island hopping” czyli rejs po okolicznych wysepkach i lagunach. Drugiego dnia eksploracja okolicy. Zobaczymy między inny-mi: Zatokę Sugba oraz naturalne baseny w Magpupungko. Noclegi na Siargao.


WYSPA CEBU

Dzień 12 Wcześnie rano przelot do Cebu, historycznej stolicy Filipin. To tutaj powstała pierwsza osada założona przez kolonizatorów hiszpańskich. Po południu spacer po mieście. Zobaczymy Katedrę, Bazylikę Dzieciątka Jezus, Krzyż Magellana oraz najstarszy na Filipinach fort San Pedro. Nocleg.


WYSPY BOHOL I PAMILACAN

Dzień 13 Rano przeprawa promem na wyspę Bohol. Zobaczymy słynne Czekoladowe Wzgórza, stare kościoły oraz jedne z najmniejszych na świecie ssaków naczelnych – wyraki (tarsjusze). Przeprawa łodzią na wyspę Pamilacan (ok. 1 godz.). Nocleg.

Dzień 14 Rano wycieczka na obserwację delfinów (dla chętnych możliwość nurkowania z maską i rurką). Po południu spacery i czas wolny z dala od cywilizacji. Nocleg na wyspie.

WYSPY PALAWAN I BACUIT

Dzień 15 Przelot z Boholu do Puerto Princessy na wyspie Palawan. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 16 Wcześnie rano przejazd do miejscowości Sabang (ok. 2 godz.) i rejs podziemną rzeką, wpisaną na Listę UNESCO oraz uznaną za jeden z ośmiu nowych cudów świata. Po południu przejazd do El Nido, które będzie naszą bazą wypadową na wyspy archipelagu Bacuit. Nocleg.

Dzień 17 Wycieczka po archipelagu Bacuit, gdzie znajdują się plaże należące do najpiękniejszych na świecie, a także malownicze zatoki, laguny i bezludne wyspy. Dla chętnych możliwość nurkowania. Nocleg w okolicach El Nido.

Dzień 18 Eksplorujemy okolicę El Nido. Zobaczymy między innymi wspaniałą plażę Nacpan. Nocleg w okolicach El Nido.

WYSPA LUZON I STOLICA MANILA

Dzień 19 Przelot z El Nido do Manili i czas na ostatnie zakupy i spacery. Nocleg.

Dzień 20 Przejazd na lotnisko i wylot do Polski przez jeden z portów lotniczych Azji lub Europy.

Cena obejmuje:

- koszty złotówkowe - przelot Warszawa – Manila – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT; 
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, minibusy, łodzie, trycykle itp.), 4 przeloty wewnętrzne (Manila – Siargao, Siargao – Cebu, Cebu - Puerto Princessa, El Nido – Manila); noclegi (hotele klasy turystycznej – pokoje 2-4 os.); koszty organizacyjne podczas wyprawy; wszystkie wycieczki między wyspami oraz dwa tzw. "island hopping na Siargao oraz w El Nido.

Cena nie obejmuje: wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 100 USD); atrakcji fakultatywnych:  nurkowania z butlą (ok. 30 USD za jedno nurkowanie), wycieczki na oglądanie rekinów wielorybich (około 25 USD osoba).

Jarosław Czakański

Jarosław Czakański (ur. 1982) absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i chorzowskiego “Słowaka”, geograf z wykształcenia i zamiłowania. W latach 2010-16 mieszkał w różnych krajach Azji Południowo-Wschodniej (m. in. Filipiny, Indonezja, Sri Lanka). Obecnie jeden z najlepszych polskich pilotów po tym rejonie świata. Czytaj więcej...

Michał Wróblewski

Michał Wróblewski (ur. 1987) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, abiturient Turystyki Międzynarodowej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Podróżuje od zawsze, w poszukiwaniu końca świata, który niejednokrotnie odnalazł. Miłośnik bezmiernych otwartych przestrzeni i tłocznych azjatyckich miast. Mieszkał przez dłuższy czas na Filipinach w których zakochał się po uszy. Uwielbia jednak wracać do norweskiej krainy fiordów, […] Czytaj więcej...

Świetna wyprawa: piękne krajobrazy, cudna przyroda, bardzo dobra kuchnia i fantastyczny pilot!

Joanna, zima 2016

Wyprawa, trasa i pilot spełniły moje oczekiwania. Pilot profesjonalny, o dużej kulturze osobistej, nie wchodzacy w niewłasciwe relacje z uczestnikami. Bardzo pomocny, jesli zajdzie taka potrzeba, Dzięki niemu zobaczyłem wiecej niż pierwotnie zakladałem.

Arkadiusz, zima 2016

Bardzo ciekawy program obejmujący poznanie zarówno dużych metropolii jak i bardzo ciekawych miejsc przyrodniczych!!!! i historycznych. Zobaczenie kilku jakże odmiennych wysp powoduje, że obraz tego pięknego kraju jest pełniejszy. Moim zdaniem pilot zrobił naprawdę wszystko (a nawet więcej) by wyprawa pod każdym względem była udana. Doświadczenie, znajomość trasy i zaangażowanie osobiste (często drobnych a ważnych szczegółów ) pozwalała na sprawne organizowanie bieżących chwil. No i to coś co pozwalało czerpać wszystkimi zmysłami!!!!

Adam, zima 2016

Wszystko było perfekcyjne i profesjonalne,atmosfera wspaniała,wiedza i kultura osobista Jarka na najwyższym poziomie.pozdrawiam.

Hanna, zima 2015

Udana wyprawa, pilot niesamowity duża wiedza i kultura.

Krystyna, zima 2015

Świetnie skonstruowany program – idealne wyważenie elementów lekko wysiłkowych z relaksem pozwalającym na kontemplowanie przyrodniczych walorów Filipin.

Krystyna, zima 2015

Wyprawa dobrze zorganizowana. Trasa miejscami trudna (szczególnie wycieczka na pola ryżowe i wulkan) choć piękna (ale trudności te do skorygowania).

Andrzej, zima 2014

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x