TRASA

Wyprawa: Manila – Mt. Pinatubo – Baguio – Sagada – jaskinia Samaguing – Bontoc – Banaue – Batad – Caticlan – Boracay – Cebu – Bohol – Pamilacan – Camiguin – Puerto Princessa – Sabang i podziemna rzeka – El Nido – wyspy Bacuit – Manila

Dostępne terminy

23 dni: Cena: 6.600 zł + 1.250 USD

atuty wyjazdu

  • unikalna trasa po całych Filipinach przygotowana przez pilota mieszkającego ponad rok na Filipinach
  • wędrówka do jeziora kraterowego na wulkanie Mt. Pinatubo
  • rejs podziemną rzeką na wyspie Palawan (lista UNESCO)
  • na wyspie Luzon zobaczymy słynne Tarasy Ryżowe
  • na wyspach Camiguin, Pamilacan i Palawan odwiedzimy liczne miejsca poza utartymi szlakami
  • wiele możliwości aktywnego wypoczynku: nurkowanie z butlą lub z maską i rurką oraz trekkingi
  • czas na wypoczynek i relaks na najpiękniejszych plażach Filipin

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Czakański

Wyprawa Filipiny - Kraj siedmiu tysięcy wysp

Filipiny to wulkany, rajskie plaże, laguny i zatoki, kolorowy podwodny świat, owoce morza, bezludne wyspy i tarasy ryżowe oraz uśmiechnięci i gościnni ludzie.  Naszą podróż zaczynamy od wielkiej, niebywale kolorowej metropolii - Manili. Później zobaczymy cudowne krajobrazy północnego Luzonu od jeziora wulkanicznego w kraterze Mt. Pinatubo do wspaniałych Tarasów Ryżowych w okolicy Batad. Zrelaksujemy się na rajskiej wyspie Boracay, która mimo, że znana jest turystom ukrywa wiele zaskakujących miejsc. Odwiedzimy pocztówkowe Czekoladowe Wzgórza, staniemy oko w oko z jednym z najmniejszych ssaków świata – tarsjuszem na wyspie Bohol. Spróbujemy swoich sił z maską i rurką na licznych rafach koralowych w okolicy Pamilacan. Następnie na wyspie Camiguin zobaczymy gorące źródła, wodospady i wulkany. No i oczywiście odkryjemy przepiękne laguny, wyspy i plaże w rejonie Palawanu.

WYSPA LUZON I STOLICA MANILA

Dzień 1-2 Przelot w Warszawy do Manili. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po kolorowej dzielnicy Malate. Nocleg.

Dzień 3
 Zwiedzanie stolicy Filipin: Intramuros (Stare Miasto), Park Rizal, chińska dzielnica Chinatown oraz nowoczesna Makati. Poznamy dzieje miasta i kraju. Odwiedzimy bazary i zakosztujemy nocnego życia w dzielnicy Malate. Noclegw Manili.

Dzień 4 Wcześnie rano przejazd autobusem z Manili w rejon wulkanu Pinatubo (ok. czas przejazdu ok. 3 godz.). Następnie podejście do krateru (ok. 2 godzin) ze wspaniałym widokiem na jezioro Pinatubo. Przejazd do Baguio (czas przejazdu ok. 5 godz.). Po drodze obserwacja wulkanicznych krajobrazów wyspy Luzon. Nocleg.

Dzień 5 Przejazd autobusem do Sagady (ok. 6 godz.). Po drodze zobaczymy wspaniałe górskie krajobrazy pasma Kordyliery. Po południu spacer do Doliny Echo, podczas którego zobaczymy tradycyjne groby mieszkańców wyspy w wiszących trumnach. Nocleg.

Dzień 6 Rano eksplorujemy największą jaskinię regionu – Sumaguing. Po południu przejazd do Banaue. Po drodze odwiedzimy ciekawe Muzeum Etnograficzne w Bontoc. Czas wolny w Banaue i przygotowanie do trekkingu. Nocleg.

Dzień 7-8 Trekking po okolicach Banaue pozwoli nam z bliska przyjrzeć się życiu filipińskiej prowincji. Zobaczymy najsłynniejsze w tej części świata Tarasy Ryżowe i przenocujemy w ich pięknym otoczeniu w wiosce Batad. Drugiego dnia spacer i możliwość kąpieli przy wodospadzie Tappiya. Po południu powrót do Banaue i czas wolny. Nocny przejazd do Manili (nocleg w autobusie).


WYSPA BORACAY

Dzień 9 Przelot z Manili do Caticlan na wyspie Panay. Następnie podróż łodzią na rajską wyspę Boracay (ok. 15 min.). Relaks i nocleg.

Dzień 10 Pobyt na pięknej plaży White Sand Beach. Oprócz wypoczynku możemy skorzystać z licznych atrakcji wyspy – rejs wzdłuż wybrzeża, dla chętnych nurkowanie, walki kogutów, świeże owoce morza i ciekawe życie nocne. Nocleg.


WYSPA CEBU

Dzień 11 Wcześnie rano przelot do Cebu, historycznej stolicy Filipin. To tutaj powstała pierwsza osada założona przez kolonizatorów hiszpańskich. Po południu spacer po mieście. Zobaczymy Katedrę, Bazylikę Dzieciątka Jezus, Krzyż Magellana oraz najstarszy na Filipinach fort San Pedro. Nocleg.


WYSPY BOHOL I PAMILACAN

Dzień 12 Rano przeprawa promem na wyspę Bohol. Zobaczymy słynne Czekoladowe Wzgórza, stare kościoły oraz jedne z najmniejszych na świecie ssaków naczelnych – wyraki (tarsjusze). Przeprawa łodzią na wyspę Pamilacan (ok. 1 godz.). Nocleg.

Dzień 13 Rano wycieczka na obserwację delfinów (dla chętnych możliwość nurkowania z maską i rurką). Po południu spacery i czas wolny z dala od cywilizacji. Nocleg.


WYSPA CAMIGUIN

Dzień 14 Rano kolejna przeprawa łodzią na wyspę Camiguin (ok. 3 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wycieczka na tzw. "White Island" (Białą Wyspę) ze wspaniałym widokiem na miejscowe wulkany. Nocleg.

Dzień 15-16 Wycieczki po wyspie, która zachwyca wulkanicznym krajobrazem i przyrodą. Zobaczymy liczne wodospady i gorące źródła. Dla chętnych trekking na jeden z siedmiu wulkanów (koszt wycieczki fakultatywnej – ok. 20 USD od osoby). Noclegi na Camiguin.


WYSPY
 PALAWAN I BACUIT

Dzień 17 Przelot z Camiguin do Puerto Princessy na wyspie Palawan. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po mieście. Nocleg.

Dzień 18 Wcześnie rano przejazd do miejscowości Sabang (ok. 2 godz.) i rejs podziemną rzeką, wpisaną na Listę UNESCO oraz uznaną za jeden z ośmiu nowych cudów świata. Po południu przejazd do El Nido, które będzie naszą bazą wypadową na wyspy archipelagu Bacuit. Nocleg.

Dzień 19-20 Wycieczki po archipelagu Bacuit, gdzie znajdują się plaże należące do najpiękniejszych na świecie, a także malownicze zatoki, laguny i bezludne wyspy. Dla chętnych możliwość nurkowania. Noclegi w El Nido.

Dzień 21 Powrót do Puerto Princessy i krótki spacer po mieście. Po południu przelot do Manili. Nocleg.

Dzień 22 Czas na ostatnie zakupy i pożegnanie z Filipinami. Przejazd na lotnisko w Manili.

Dzień 23 Przelot z Manili do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Azji lub Europy.

Cena obejmuje:

- koszty złotówkowe - przelot Warszawa – Manila – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na fundusz gwarancyjny dla uczestników wyjazdów turystycznych obowiązującą od 2017 r.; podatek VAT; 
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, minibusy, łodzie, trycykle itp.), 5 przelotów wewnętrznych (Manila – Caticlan, Kalibo – Cebu, Camiguin - Cebu - Puerto Princessa, Puerto Princessa – Manila); noclegi (hotele klasy turystycznej – pokoje 2-4 os.); koszty organizacyjne podczas wyprawy; wszystkie wycieczki między wyspami oraz nurkowanie na rafach z maską i rurką.

Cena nie obejmuje: wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 50 USD); wycieczek fakultatywnych: trekking na wulkan na wyspie Camiguin (ok. 20 USD od osoby) oraz nurkowania z butlą (ok. 30 USD za jedno nurkowanie).

Jarosław Czakański

Jarosław Czakański (ur. 1982) absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i chorzowskiego “Słowaka”, geograf z wykształcenia i zamiłowania. W latach 2010-16 mieszkał w różnych krajach Azji Południowo-Wschodniej (m. in. Filipiny, Indonezja, Sri Lanka). Obecnie jeden z najlepszych polskich pilotów po tym rejonie świata. Czytaj więcej...

Michał Wróblewski

Michał Wróblewski (ur. 1987) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, abiturient Turystyki Międzynarodowej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Podróżuje od zawsze, w poszukiwaniu końca świata, który niejednokrotnie odnalazł. Miłośnik bezmiernych otwartych przestrzeni i tłocznych azjatyckich miast. Mieszkał przez dłuższy czas na Filipinach w których zakochał się po uszy. Uwielbia jednak wracać do norweskiej krainy fiordów, […] Czytaj więcej...

Świetna wyprawa: piękne krajobrazy, cudna przyroda, bardzo dobra kuchnia i fantastyczny pilot!

Joanna, zima 2016

Wyprawa, trasa i pilot spełniły moje oczekiwania. Pilot profesjonalny, o dużej kulturze osobistej, nie wchodzacy w niewłasciwe relacje z uczestnikami. Bardzo pomocny, jesli zajdzie taka potrzeba, Dzięki niemu zobaczyłem wiecej niż pierwotnie zakladałem.

Arkadiusz, zima 2016

Bardzo ciekawy program obejmujący poznanie zarówno dużych metropolii jak i bardzo ciekawych miejsc przyrodniczych!!!! i historycznych. Zobaczenie kilku jakże odmiennych wysp powoduje, że obraz tego pięknego kraju jest pełniejszy. Moim zdaniem pilot zrobił naprawdę wszystko (a nawet więcej) by wyprawa pod każdym względem była udana. Doświadczenie, znajomość trasy i zaangażowanie osobiste (często drobnych a ważnych szczegółów ) pozwalała na sprawne organizowanie bieżących chwil. No i to coś co pozwalało czerpać wszystkimi zmysłami!!!!

Adam, zima 2016

Wszystko było perfekcyjne i profesjonalne,atmosfera wspaniała,wiedza i kultura osobista Jarka na najwyższym poziomie.pozdrawiam.

Hanna, zima 2015

Udana wyprawa, pilot niesamowity duża wiedza i kultura.

Krystyna, zima 2015

Świetnie skonstruowany program – idealne wyważenie elementów lekko wysiłkowych z relaksem pozwalającym na kontemplowanie przyrodniczych walorów Filipin.

Krystyna, zima 2015

Wyprawa dobrze zorganizowana. Trasa miejscami trudna (szczególnie wycieczka na pola ryżowe i wulkan) choć piękna (ale trudności te do skorygowania).

Andrzej, zima 2014

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x