TRASA

Trekking: Szeginia - Osmołoda (Gorgany - Sywula - Grofa - Papadia) - Lwów - Szeginia

Dostępne terminy

8 dni Cena: 990 zł + 310 USD

atuty wyjazdu

 • mała grupa 8 - 12 osób
 • wyjścia w góry z małym plecakiem
 • dojazdy do szlaku samochodem terenowym
 • noclegi z wyżywieniem na kwaterach w ukraińskiej wiosce
 • całodniowe zwiedzanie Lwowa z lokalnym przewodnikiem po polsku

AUTOR PROGRAMU

Marek Bytom

Góry Ukrainy - trekking w Gorganach

Wspólnie z Klubem Podróżników Namaste zapraszamy na wyprawę w Gorgany pasjonatów przyrody i pieszych wędrówek, a także tych którzy marzą o aktywnym odpoczynku z dala od hałasu, pośpiechu i świateł miasta. Wybierzemy się tam, gdzie kończy się asfaltowa droga, a zaczynają się dzikie góry, nieprzekształcone ręką człowieka i niezagospodarowane turystycznie. Gorgany są pasmem leżącym w zachodniej części Ukrainy, w obrębie Łuku Karpat. Wchodzą w skład Beskidów Wschodnich, będąc ich najdzikszą częścią. Bazą wypadową dla całodziennych wyjść w góry, jedynie z małym, lekkim plecakiem będzie wioska Osmołoda.

Podczas wyjazdu chcemy zdobyć najwyższy szczyt tego pasma – Sywulę (1.836 m n.p.m.) oraz kilka innych szczytów. Zanocujemy w rodzinnym domu naszego zaprzyjaźnionego przewodnika ukraińskiego Wiktora, z którym będziemy poznawać rozległe, dzikie Gorgany. Po górskich wędrówkach odwiedzimy Lwów. W trakcie całodziennego zwiedzania w języku polskim z miejscową przewodniczką zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Spacerując urokliwymi uliczkami miasta, zajrzymy do licznych przytulnych knajpek tematycznych. Poznamy historię Lwowa, jego legendy i osobliwości. Oczywiście nie zabraknie w programie wizyty w lokalnym browarze i degustacji piwa.

Dzień 1 Zbiórka o godz. 10.00 uczestników wyjazdu na granicy polsko-ukraińskiej w Szegini. Przejazd wynajętym busem do wioski Osmołoda. Choć do przejechania mamy ok. 300 km, to ze względu na stan dróg, podróż zajmie nam prawie cały dzień. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie, odpoczynek oraz kolacja. Uwaga! Klub Laurazja pomaga wszystkim zainteresowanym w dojechaniu z Przemyśla do Szegini.

Dni 2-5 W wiosce Osmołoda zostajemy na pełne 4 dni. Będzie to baza wypadowa naszej wyprawy. Podczas tego czasu każdego dnia ruszamy w góry. W naszych planach wycieczka na najwyższy szczyt Gorganów - Sywulę (wys. 1.836 m n.p.m.), Grofę (1.748 m n.p.m.) oraz Papadię (1.742 m n.p.m.) Jeden dzień rezerwujemy na wypadek niepogody w poprzednich dniach.
W góry wychodzimy na lekko z małymi plecakami. Każdego dnia po śniadaniu wraz z lokalnym przewodnikiem  górskim ruszamy na szlak. Aby ułatwić sobie dotarcie w głąb długich i szerokich dolin korzystać będziemy z samochodu terenowego. Na noclegi i kolacje wracamy do Osmołody.

Dzień 6-7 Przejazd do Lwowa i zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Stare Miasto we Lwowie wpisane jest na listę UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze zabytki zlokalizowane w śródmieściu: Rynek, ratusz, katedry (ormiańska, grekokatolicka św. Jura, rzymskokatolicka z kaplicą Boimów), Prospekt Szewczenki z pomnikiem Adama Mickiewicza, Operę Lwowską, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Wieczorami dla chętnych wyjścia na miasto szlakiem lwowskich kawiarń, piwiarni i pubów oraz nocny spacer po mieście. Dla pozostałych czas wolny.

Dzień 8 Poranny przejazd z Lwowa do Szegini. Przekroczenie granicy w Medyce i zakończenie wyjazdu. Uwaga! Klub Laurazja pomaga wszystkim zainteresowanym w dojechaniu z Szegini do Przemyśla.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
 ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT
- koszty walutowe - 
wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, lokalne busy, wynajęte samochody UAZ lub gruzawik itp.); noclegi (w górach pensjonat, pokoje 2-4 osobowe, we Lwowie hostel, sale wieloosobowe); 4 dni z wyżywieniem HB w Osmołodzie (śniadania i obiadokolacje); lokalny przewodnik po Gorganach; polskojęzyczny przewodnik po Lwowie; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: prowiantu w góry (ok. 50 zł); wyżywienia we Lwowie (ok. 80 zł); biletów wstępu we Lwowie (ok. 50 zł).

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Laurazja jak zawsze – znakomita!

Iwona, wrzesień 2018.

Przepiękne widoki, niesamowite wrażenia wynikające z obcowania z niemal dziewiczą przyrodą, a do tego bardzo dobra opieka pilota wyprawy.

Małgorzata, wrzesień 2018.

Osmołoda, wieś do której praktycznie nie ma drogi, okazała się ciepłą, przyjazną przestrzenią, pozwalającą odciąć się od świata, dosłownie i w przenośni ( brak zasięgu dla telefonów i netu ). Gorgany – dzikie góry z niezdeptaną , przepiękną przyrodą i krótki, ale niezwykle urokliwy pobyt we Lwowie, gdzie oprócz niespotykanych zabytków, królują niezwykle tematyczne kluby i puby. Taką Ukrainę, “swoją ” Ukrainę pokazał nam Marek, nasz lider, dla którego dobro grupy zawsze jest priorytetem. Marek pomaga swą pasją i zaangażowaniem, zdobyć cel każdemu uczestnikowi wyprawy. Jest zawsze mega pozytywnym optymistą, który potrafi zarażać dobrą energią , a ta okazuje się niezbędna, aby zdobyć Sywulę i Grofę 🙂 🙂

Hanna, wrzesień 2018.

Gorgany przerosły moje oczekiwania.

Agnieszka, wrzesień 2018.  

Fajny, krótki choć wcale nie taki łatwy 🙂 trekking po najbliższych szlakach od miejsca zakwaterowania. Po górach zwiedzanie Lwowa super odskocznia od chodzenia w butach trekkingowych. Tydzień na Ukrainie w Gorganach dobry czas i miejsce na urlop, gdy ktoś ma go za dużo 🙂 nie wie, gdzie jechać a lubi góry – polecam.

Bożena, wrzesień 2018.

Bardzo ciekawa wyprawa górska z piękną dziką przyrodą, blisko natury.

Janusz, wrzesień 2018.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x