TRASA

Wycieczka: Tokio - Himeji - Miyajima - Hiroshima - Kioto - Osaka - Nara - Nikko - Tokio

Dostępne terminy

15 dni: Cena: 7.500 zł + 1.810 USD

atuty wyjazdu

 • kwitnące wiśnie wiosną, czerwieniejące klony jesienią
 • Nikkō - tradycyjny ryokan z kąpielą w gorących źródłach
 • Osaka - tętno miasta, smaki Japonii, zakupy
 • Himeji - najpiękniejszy zamek samurajski, zachowany w oryginale
 • Ultranowoczesne Tokio - Akihabara i Odaiba, pełne tradycji i historii: Asakusa Sensōji, Meiji Jingū
 • zabytki z listy UNESCO - Kioto, Nara, Hiroshima

AUTOR PROGRAMU

Aleksandra Szczechla

Wycieczka Japonia - To co najważniejsze

Celem wyjazdu jest poznanie i doświadczenie najciekawszych miejsc Japonii - tych opisanych w większości przewodników i znanych jako absolutne „MUST”. adresowany jest głównie do ludzi chcących naprawdę dużo zobaczyć. Program jest tak skonstruowany aby podróżując szybkimi shinkansenami oraz podczas długich spacerów zobaczyć nie tylko wspaniałe świątynie, zamki i pałace ale także japońską codzienność z bliska. Zdecydowanie polecamy także otwartość na odmienną kuchnię i zasmakowanie Japonii - nie tylko w wyśmienitych sushi, ale także całej gamie innych potraw.

Wiosenna wycieczka do Japonii w ostatnich dniach marca, u progu kalendarzowej wiosny w Polsce, ma na celu zwiedzenie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc Japonii w magicznym czasie kwitnienia wiśni.

Jesienna podróż, w drugiej połowie listopada, da możliwość podziwiania Japoni w kolorze wspaniale czerwieniejących klonów.

Dzień 1-2 Przelot do Tokio przez jedno z Europejskich lub Azjatyckich lotnisk, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Spacer do gwarnej, bo otoczonej uliczkami straganów świątyni Sensōji w Asakusa, uznawanej za jeden z najbarwniejszych reliktów przeszłości w dzisiejszej stolicy Japonii. Tutaj możliwość zaopatrzenia się w tradycyjne japońskie suweniry (wachlarze, miecze, yukaty etc.) W razie późnego przylotu wieczorny spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 3 Zwiedzamy Tokio - miasto o bogatej historii, lecz urzekające również swym nowoczesnym obliczem. Otoczona parkiem świątynia Meiji Jingu - to pełne dostojeństwa mauzoleum cesarza Meiji oraz jego małżonki. Wieczorem wycieczka na drugi biegun, czyli Odaibę - miasto przyszłości. Nocleg w Tokio.

Dzień 4 Kolejnego dnia lokalnymi środkami transportu przeniesiemy się w czasie do pierwszego w Japonii siogunatu z XII wieku – do Kamakury. Zobaczymy buddyjskie świątynie: dawne centrum zen – klasztor Kenchōji oraz wolno stojący brązowy posąg Wielkiego Buddy, który niegdyś stał pod dachem, lecz po potężnej tsunami kilka wieków temu, z obiektu kultu sam stał się świątynią. Po drodze zobaczymy świątynię rodową siogunów Minamoto, czyli swiątynię boga wojny Tsurugaoka Hachimangū. Po drodze czas na zakupy pamiątek i coś pysznego gdzieś na malowniczej, handlowej uliczce w pobliżu stacji kolejowej. Nocleg w Tokio.

Dzień 5 Przejazd shinkansenem do Hiroshimy z przystankiem w Himeji. Zwiedzamy napiękniej zachowany samurajski zamek Białej Czapli (UNESCO), jemy lunch, ponowny przejazd shinkansenem i nocleg w Hiroshimie.

Dzień 6 Całodzienna wycieczka na bajeczną wyspę-sanktuarium. Miyajima z najbardziej znaną, wzniesioną na palach na wodzie, świątynią Itsukushima. Później do wyboru - spacer po wyspie i jej niezliczonych świątyniach lub wycieczka na górę Misen. Wspólne zdjęcia z żarłocznymi/ślicznymi danielami. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 7 Dzień zadumy i refleksji. Muzeum i Park Pokoju w Hiroshimie. Po południu przejazd do Kioto i wieczorny spacer po klimatycznych uliczkach. Na niektórych z nich zakazano fotografowania, ale co zobaczymy to nasze. Nocleg w Kioto.

Dzień 8 Zabytki starej stolicy - odwiedzimy między innymi Złoty Pawilon oraz świątynię spokojnego smoka - czyli znaną ze swego zenistycznego ogrodu Ryoanji. Lunch w centrum i po południu wycieczka w do zachodniej części starej stolicy - Arashiyamy

Dzień 9 Całodzienna wycieczka do Osaki Zwiedzanie miasta - zamek Osaka-jō oraz miasto z lotu ptaka z platformy widokowej jednego z osakańskich wieżowców. Spacer po barwnej i gwarnej dzielnicy Namba. Dla chętnych możliwość doświadczenia rozkoszy podniebienia w wykonaniu osakańskich mistrzów. Nocleg w Kioto.

Dzień 10 Całodzienna wycieczka pociągiem do Nary. Wielki Budda w Tōdaiji oraz rodowa świątynia Fujiwarów - Kasuga Taisha. Nocleg w Kioto.

Dzień 11 Rano - dla chętnych - dalsze zwiedzanie Kioto - np. świątynia Kiyomizudera ze słynnym drewnianym tarasem widokowym. Kilkugodzinny przejazd shinkansenami do Nikkō. Kąpiel w gorących źródłach i nocleg w Nikkō.

Dzień 12 Zwiedzanie mauzoleum Tokugawy Ieyasu - Nikko Tōshōgū oraz malowniczej okolicy. Świeże górskie powietrze i bogata historia oraz lokalne przysmaki będą niezapomnianym wspomnieniem. Późnym popołudniem przejazd i nocleg w Tokio.

Dzień 13 i 14 Zwiedzanie Tokio - Rzut oka na bezkresne miasto z platformy widokowej jednego z tokijskich wieżowców (Sky Tree). Odwiedzimy też świątynię Sengakuji z cmentarzem wiernych wasali - 47 roninów upamiętnionych w filmie z Keanu Reevesem - sprawdzimy jak to naprawdę było. Czas na zakupy w Akihabarze etc.. Nocleg w Tokio.

Dzień 15 Powrót do Polski.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Tokyo - Warszawa; opieka doświadczonego pilota; przejazdy koleją na terenie Japonii; ubezpieczenie NNW + KL; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - przejazdy grupowe na terenie Japonii (autobusy, promy); noclegi (hotele klasy turystycznej i wyższej – pokoje 2 - 3 osobowe); opłaty za wstępy oprócz wycieczek fakultatywnych; koszty organizacyjne w Japonii.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); wyjazdu kolejką na górę Misen (ok. 20 USD), oceanarium w Osace (ok 25 USD).

Aleksandra Szczechla

Aleksandra Szczechla (ur. 1972). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”. Japonistka z zamiłowania i zawodu – od 1996 roku pracuje w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku obroniła doktorat z literatury japońskiej. Uczy języka, tłumaczeń, prowadzi wykłady z literatury i kultury Japonii. Spędziła w Japonii w sumie około trzech lat – studiując, pracując i podróżując. […] Czytaj więcej...

Anna Trzaska

Anna Trzaska (ur. 1982). Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki oraz w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku związana z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – przez przeszło 5 lat jako koordynatorka wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, obecnie jako lektor oraz współautorka programu nauczania języka japońskiego. Na swoim koncie ma organizację dziesiątek wystaw, wykładów, warsztatów i kursów […] Czytaj więcej...

Wrzesień 2017

Jestem bardzo zadowolona, chociaż byłam trochę zmęczona tempem wyprawy, naprawdę było warto! Ola wspaniała!

Joanna

Nie spodziewałam się, że będzie to jedna z najlepszych wycieczek, na jakich byłam. Chętnie pojechałabym do Japonii po raz kolejny, z tym samym pilotem, na kolejną trasę, bo Japonia to piękny, bezpieczny i czysty kraj z mnóstwem ciekawych miejsc do zwiedzenia, świetnym jedzeniem, przystępny cenowo. Rewelacyjna pilotka. Nie spodziewałam się też takiego standardu noclegów i podróżowania za taką przystępną cenę.

Bożena

Wspaniale przygotowana wyprawa a pilot o niezwykłej umiejętności dzielenia się posiadaną ogromną wiedzą. Organizacja doskonała!

Anna

Autorką zdjęć w tej galerii jest Elżbieta Kołodziejczyk.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x