TRASA

Wycieczka: Osaka - Himeji - Hiroshima - Miyajima - Kioto - Nara - Nikkō - Tokio

Dostępne terminy

14 dni: Cena: 6.800 zł + 1580 USD

atuty wyjazdu

  • zabytki z listy UNESCO - Kioto, Nara, Hiroshima
  • Nikkō - tradycyjny ryokan z japońską kolacją i kąpielą w gorących źródłach
  • Osaka - tętno miasta, smaki Japonii, zakupy
  • Himeji - najpiękniejszy zamek samurajski, zachowany w oryginale
  • Ultranowoczesne Tokio - Akihabara i Odaiba, pełne tradycji i historii: Asakusa Sensōji, Meiji Jingū

AUTOR PROGRAMU

Aleksandra Szczechla

Wycieczka Japonia - To co najważniejsze

Celem wyjazdu jest poznanie i doświadczenie najciekawszych miejsc Japonii - tych opisanych w większości
przewodników i znanych jako absolutne „MUST”. Program wyjazdu ułożony jest tak, abyśmy mogli zobaczyć jak
najwięcej. Dlatego też adresowany jest głównie do ludzi chcących naprawdę dużo zobaczyć i chętnych do długich
spacerów oraz podróżowania różnymi środkami lokomocji. Zdecydowanie polecamy także otwartość na odmienną
kuchnię i zasmakowanie Japonii - nie tylko w wyśmienitych sushi, ale także całej gamie innych potraw.

Dzień 1-2 Przelot do Osaki, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Wieczorny spacer po mieście i pierwsze spotkanie z kuchnią rejonu Kansai. Nocleg w hotelu w Osace.

Dzień 3 Zwiedzanie miasta - zamek Osaka-jo oraz miasto z lotu ptaka z platformy widokowej jednego z osakańskich wieżowców. Spacer po barwnej i gwarnej dzielnicy Namba. Dla chętnych pierwsza okazja zanurzenia się w wodach termalnych oraz możliwość doświadczenia rozkoszy podniebienia w wykonaniu osakańskich mistrzów. Nocleg w hotelu w Osace.

Dzień 4 Przejazd do Hiroshimy przez Himeji. Zwiedzamy zamek Białej Czapli (UNESCO), jemy lunch, dalszy przejazd i nocleg w Hiroshimie.

Dzień 5 Miyajima i świątynia Itsukushima. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 6 Muzeum i Park Pokoju w Hiroshimie. Przejazd do Kioto i wieczorny spacer. Nocleg w Kioto.

Dzień 7 Zabytki starej stolicy - odwiedzimy między innymi Srebrny lub Złoty Pawilon, świątynię Kiyomizudera ze słynnym drewnianym tarasem widokowym, świątynię Heian Jingu upamiętniającą jedenaście wieków cesarskiej stolicy Heian-Kyo, czyli dzisiejszego Kioto. Nocleg w Kioto.

Dzień 8 zwiedzanie Nary. Nocleg w Kioto.

Dzień 9 Zwiedzanie Kioto i popołudniowy przejazd do Nikkō. Tradycyjna kolacja, kąpiel w gorących źródłach. Nocleg w ryokanie w Nikkō.

Dzień 10 Zwiedzanie Nikko Tōshōgū i przejazd do Tokio. Nocleg w Tokio.

Dzień 11 Zwiedzanie Tokio - Spacer do gwarnej, bo otoczonej uliczkami straganów świątyni Sensoji w Asakusa, uznawanej za jeden z najbarwniejszych reliktów przeszłości w dzisiejszej stolicy Japonii. Tutaj możliwość zaopatrzenia się w tradycyjne japońskie suweniry (wachlarze, miecze, yukaty etc.) Rzut oka na bezkresne miasto z platformy widokowej jednego z tokijskich wieżowców (Sky Tree). Zakupy w Akihabarze. Nocleg w Tokio.

Dzień 12 Opcjonalna wycieczka na Fuji (albo do Kamakury, albo na turniej SUMO) Nocleg w Tokio.

Dzień 13 Zwiedzamy Tokio. Meiji Jingu - dostojne mauzoleum cesarza Meiji oraz jego małżonki, tradycja przy dźwiękach cykad. Odaiba - miasto przyszłości. Nocleg w Tokio.

Dzień 14 Powrót do Polski.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Osaka, Tokyo - Warszawa, ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; przejazdy koleją na terenie Japonii; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - przejazdy grupowe na terenie Japonii (autobusy, promy); noclegi (hotele klasy turystycznej i wyższej – pokoje 2 osobowe); opłaty za wstępy oprócz wycieczek fakultatywnych; koszty organizacyjne w Japonii.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); wycieczek fakultatywnych - (ok. 200 USD) - dzień 12 (FUJI, SUMO lub Kamakura) oraz wyjazdu kolejką na górę Misen.

Aleksandra Szczechla

Aleksandra Szczechla (ur. 1972). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”. Japonistka z zamiłowania i zawodu – od 1996 roku pracuje w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku obroniła doktorat z literatury japońskiej. Uczy języka, tłumaczeń, prowadzi wykłady z literatury i kultury Japonii. Spędziła w Japonii w sumie około trzech lat – studiując, pracując i podróżując. […] Czytaj więcej...

Anna Trzaska

Anna Trzaska (ur. 1982). Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki oraz w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku związana z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – przez przeszło 5 lat jako koordynatorka wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, obecnie jako lektor oraz współautorka programu nauczania języka japońskiego. Na swoim koncie ma organizację dziesiątek wystaw, wykładów, warsztatów i kursów […] Czytaj więcej...

Wrzesień 2017

Jestem bardzo zadowolona, chociaż byłam trochę zmęczona tempem wyprawy, naprawdę było warto! Ola wspaniała!

Joanna

Nie spodziewałam się, że będzie to jedna z najlepszych wycieczek, na jakich byłam. Chętnie pojechałabym do Japonii po raz kolejny, z tym samym pilotem, na kolejną trasę, bo Japonia to piękny, bezpieczny i czysty kraj z mnóstwem ciekawych miejsc do zwiedzenia, świetnym jedzeniem, przystępny cenowo. Rewelacyjna pilotka. Nie spodziewałam się też takiego standardu noclegów i podróżowania za taką przystępną cenę.

Bożena

Wspaniale przygotowana wyprawa a pilot o niezwykłej umiejętności dzielenia się posiadaną ogromną wiedzą. Organizacja doskonała!

Anna

Autorką zdjęć w tej galerii jest Elżbieta Kołodziejczyk.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x