TRASA

wycieczka: Tokio - Hiroshima - Kioto - Nara - Osaka - Nikko - Tokio

Dostępne terminy

16 dni: 21 marca - 4 kwietnia 2020 Cena: 7.300 zł + 1.750 USD

atuty wyjazdu

  • Termin dobrany tak, by móc zachwycić się pięknem sakury, czyli kwitnącej wiśni
  • Zabytki z listy UNESCO – Kyoto, Nara, Hiroshima i Nikko
  • Relaks w gorących źródłach i nocleg w tradycyjnym zajeździe japońskim – ryokanie
  • Himeji – najpiękniejszy zamek samurajski, zachowany w idealnym stanie
  • Energetyczne połączenie ultranowoczesności z historią

AUTOR PROGRAMU

Aleksandra Szczechla

Wycieczka do kraju kwitnącej wiśni

Wiosenna wycieczka do Japonii w ostatnich dniach marca, u progu kalendarzowej wiosny w Polsce, ma na celu zwiedzenie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc Japonii w magicznym czasie kwitnienia wiśni. Obiekty na trasie należą do tych, które będąc w Japonii koniecznie trzeba zobaczyć. Program jest tak skonstruowany aby podróżując szybkimi shinkansenami oraz podczas długich spacerów zobaczyć nie tylko wspaniałe świątynie, zamki i pałace ale także japońską codzienność z bliska. Będzie też okazja zasmakować w japońskich specjałach, nie ograniczających się przecież do sushi.

Dzień 1 i 2 Przelot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i wizyta w najstarszej w stolicy świątyni buddyjskiej – Asakusa. Kolacja i malowniczy spacer pod wiśniami nad rzeką Sumida. Nocleg w Tokio.

Dzień 3 Zieleń w centrum miasta i spotkanie z historią – ogrody wokół pałacu cesarskiego, ponownie wiśnie i zwiedzanie najważniejszej świątyni sintoistycznej w Tokio – położonego w obszernym parku mauzoleum władającego Japonią na przełomie XIX i XX wieku cesarza Meiji z małżonką, czyli Meiji Jingu. Po drodze zakupy i pyszności. Nocleg w Tokio.

Dzień 4 Poranna podróż shinkansenem. Przystanek w Himeji (UNESCO) – zwiedzamy jedyny w Japonii zachowany w całości zamek samurajski zwany zamkiem Białej Czapli, kosztujemy zielonej herbaty w pięknym ogrodzie. Po południu przejazd do Hiroshimy. Lokalny przysmak – okonomiyaki, czyli „każdemu wedle gustu”. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 5 Całodzienna wycieczka na bajecznie piękną wyspę Miyajima – spotkanie z jelonkami (uwaga na mapy wystające z kieszeni!) zwiedzanie świątyni Itsukushima (UNESCO), z malowniczą bramą torii stojącą w wodzie i witającą pielgrzymów przybywających na wyspę łodziami oraz wjazd na górę Misen – skąd rozciąga się panorama na morze wewnętrzne Seto, a przy dobrej pogodzie i na Hiroshimę. Nocleg w Hiroshimie.

Dzień 6 Dzień zadumy i refleksji. Muzeum i spacer po Parku Pokoju (UNESCO), obiad w mieście i przejazd do Kioto. Zakwaterowanie i wieczorny spacer do starej dzielnicy gejsz – Gion. Kolacja w jednej z klimatycznych, tradycyjnych restauracji nad rzeką Kamo. Nocleg w Kioto.

Dzień 7 Zwiedzamy Stolicę Pokoju, Heian, czyli obecne Kioto (UNESCO): kamienny ogród zenistycznej świątyni Ryoanji i pełen blasku Złoty Pawilon, położony w jednym z najpiękniejszych parków krajobrazowych. Zakupy (kulinaria i pamiątki) plus lunch na handlowej uliczce Nishiki i wizyta w parku pałacu Nijojo. Nocleg w Kioto.

Dzień 8 Całodzienna wycieczka do pierwszej stałej stolicy Japonii – Nary. Nara to przede wszystkim klasztory buddyjskie - odwiedzimy zatem Wielkiego Buddę w świątyni Todaiji (UNESCO), przejdziemy też spacerem do liczącej ponad dwanaście wieków sintoistycznej świątyni rodu Fujiwara – Kasuga Taisha. Obiad w Narze, może uda nam się upolować węgorza. Powrót pociągiem i nocleg w Kioto.

Dzień 9 Całodzienna wycieczka do tętniącej wielkomiejskim życiem Osaki – zwiedzamy zamek Toyotomiego Hideyoshiego, drugiego ze zjednoczycieli Japonii w XVI wieku po okresie wojen domowych, a po południu dzielnicę handlowo-rozrywkową Namba. Późny powrót i nocleg w Kioto.

Dzień 10 Poranna wizyta w świątyni Kiyomizu – malowniczo położonej na wschodnich wzgórzach. Niezapomniany widok na miasto. Później świątynia upamiętniająca milenium cesarstwa – Heian Jingu i przejazd shinkansenami (około 7 godzin) do Nikko. Relaks w gorących źródłach. Nocleg w tradycyjnym ryokanie w Nikko.

Dzień 11 Zwiedzamy kompleks sintoistycznego mauzoleum pierwszego sioguna z rodu Tokugawa Nikko Toshogu (UNESCO). Architektura o iście barokowym charakterze i szpaler kryptomerii w górskiej scenerii. Po południu wycieczka na łono przyrody – kawałek od historycznego centrum . Nocleg w ryokanie.

Dzień 12 Dzień opcji – do wyboru: przyroda (góry i woda) i relaks u źródeł lub dalsze zwiedzanie świątyń i zabytków Nikko , bądź wizyta w parku tematycznym Edo Wonderland Nikko Edomura (koszt wycieczki ok. 60 USD). Wieczorem odbieramy bagaże z hotelu, przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Tokio.

Dzień 13 Wycieczka pociągiem do Kamakury – stolicy pierwszego shogunatu z XII wieku - zwiedzamy świątynie buddyjskie: zenistyczny klasztor Kenchoji i Wielkiego Buddę, który niegdyś stał w pawilonie, lecz po potężnej tsunami kilka wieków temu, z obiektu kultu sam stał się świątynią. Wstąpimy do sintoistycznej świątyni boga wojny Tsurugaoka Hachimangu, potem oczywiście zakupy i pyszny obiad gdzieś na malowniczej, handlowej uliczce w pobliżu stacji kolejowej. Nocleg w Tokio.

Dzień 14 Opcje – wycieczka na piątą stację Fuji (przejazd, rejs łodzią, wjazd kolejką linową na górę, skąd widok na Fuji - koszt ok. 100 USD) lub dzień wolny w Tokio (warte grzechu muzea, jeszcze ogrody i wiśnie albo szaleństwo zakupów).

Dzień 15 Pożegnanie z miastem – spojrzenie z lotu ptaka z 450 metrów z platformy najwyższej w Japonii wieży widokowej Sky Tree, zakupy, zakupy, zakupy i wieczorna wycieczka do nowoczesnej dzielnicy Odaiba. Pożegnalny widok na miasto i zatokę nocą…

Dzień 16 Przelot powrotny do Polski.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Tokyo - Warszawa, ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; przejazdy koleją na terenie Japonii; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - przejazdy grupowe na terenie Japonii (autobusy, promy); noclegi (hotele klasy turystycznej i wyższej – pokoje 2 - 3 osobowe); opłaty za wstępy oprócz wycieczek fakultatywnych; koszty organizacyjne w Japonii.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia (ok. 30 USD na dzień); wycieczek fakultatywnych: FUJI, Edo Wonderland Nikko Edomura oraz wyjazdu kolejką na górę Misen (ok. 200 USD) .

Aleksandra Szczechla

Aleksandra Szczechla (ur. 1972). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”. Japonistka z zamiłowania i zawodu – od 1996 roku pracuje w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku obroniła doktorat z literatury japońskiej. Uczy języka, tłumaczeń, prowadzi wykłady z literatury i kultury Japonii. Spędziła w Japonii w sumie około trzech lat – studiując, pracując i podróżując. […] Czytaj więcej...

Anna Trzaska

Anna Trzaska (ur. 1982). Ukończyła studia na Wydziale Polonistyki oraz w Zakładzie Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku związana z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – przez przeszło 5 lat jako koordynatorka wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, obecnie jako lektor oraz współautorka programu nauczania języka japońskiego. Na swoim koncie ma organizację dziesiątek wystaw, wykładów, warsztatów i kursów […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x