TRASA

Amman - Ajlun - Geraza - zamki Umajjadów (Azraq, Mszatta, Hallabat, Harrana, Qasr Amra) - Madaba - Góra Nebo - Morze Martwe i Betania (miejsce chrztu Jezusa) - zamek Macheront - Umm ar-Rasas - Akaba i Morze Czerwone - Wadi Rum - Petra - góra Aarona (Dżabal Harun) - zamek Krak de Montreal - Wadi Dana - zamek Kerak - Wadi Mujib - Madaba

Dostępne terminy

15 dni: 1 - 15 maja 2021 Cena: 2.900 zł + 700 USD + bilet lotniczy
15 dni: 8 - 22 sierpnia 2021 Cena: 2.900 zł + 700 USD + bilet lotniczy
15 dni: 19 września - 3 października 2021 Cena: 2.900 zł + 700 USD + bilet lotniczy

atuty wyjazdu

 • podróżując w grupie 5-7 osób zobaczymy aż 23 miejsca w Jordanii
 • dwa i pół dnia zwiedzenia Petry - to minimum czasu, który należy na to przeznaczyć
 • wycieczka do Wadi Rum i 2 noclegi w najpiękniejszym miejscu w Jordanii
 • wizyta w mało znanej, a bardzo pięknej dolinie Wadi Dana
 • zobaczymy pięć miejsc z listy UNESCO w Jordanii
 • wizyty w ważnych miejscach biblijnych: miejsce chrztu Jezusa, groby Mojżesza i Aarona oraz Macheront - twierdza Heroda Wielkiego i miejsce śmierci św. Jana Chrzciciela
 • odpoczynek nad Morzem Czerwonym w Zatoce Akaba

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Wycieczka Jordania - Wokół skalnego teatru Petry

Jordania słynie z unikalnych zabytków oraz z wyjątkowo pięknej przyrody. Najciekawszym miejscem przyrodniczym w kraju jest rezerwat w dolinie Wadi Rum, którego krajobrazy należą do najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. W Wadi Rum czeka nas wędrówka przez malownicze wydmy i różnobarwne skały o przedziwnych kształtach oraz aż dwa noclegi pod rozgwieżdżonym, pustynnym niebem w obozie Beduinów. Najsłynniejszym miejscem w Jordanii jest dawna stolica nabatejska – Petra, będąca najoryginalniejszym spośród wszystkich zachowanych miast starożytności. Jego architektura potrafi zachwycić i oczarować każdego. Podczas dwudniowego pobytu w Petrze zobaczymy legendarne budowle, poznamy historię, wierzenia i obyczaje Nabatejczyków. Jordania jest ponadto krajem wielu innych historycznych i przyrodniczych osobliwości. Odwiedzimy Amman – dawną rzymską Filadelfię, a obecnie stolicę Królestwa Haszymickiego. Zwiedzimy pozostałe zabytki UNESCO w Jordanii: dawne miasto Umm ar-Rasas i pustynne zamki Umajjadów: Qasr AmraAzraq i Mszatta. Zobaczymy biblijną Gerazę, w której Chrystus uzdrowił opętanego i miejsce śmierci Mojżesza na Górze Nebo. W miasteczku Madaba ujrzymy piękne mozaiki z V wieku. Odwiedzimy zamki rycerzy krzyżowych: położony na Górze Królewskiej Krak de Montreal oraz Kerak Moabski - warownię, gdzie panował słynny rycerz-rozbójnik Renald z Chatillon. Zjedziemy w najgłębszą depresję świata nad Morzem Martwym. Będziemy pływać w Morzu Czerwonym i nurkować na rafach koralowych Zatoki Akaba. Odwiedzimy też malowniczy rezerwat Wadi Dana i przejedziemy przez rzadko odwiedzaną przez turystów dolinę Wadi Mujib. Wyjazd polecamy każdemu, kto ceni przygodę i różnorodny wypoczynek.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Ammanu przez jeden z portów lotniczych Europy. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2 Zwiedzanie stolicy. Spacer pod Meczet Króla Husajna, Meczet Króla Abdullaha, starożytny teatr, odeon i nimfeum. Wizyta w Cytadeli na wzgórzu w centrum miasta i w Muzeum Archeologicznym. Nocleg.

Dzień 3 Całodzienna wycieczka po północnej Jordanii. Odwiedzimy arabski zamek Ajlun. Potem zobaczymy znakomicie zachowane ruiny biblijnej Gerazy, a w nich m. in.: świątynie Zeusa i Artemidy, główną kolumnadę, hipodrom, bramę Hadriana, dwa teatry, tetrapylon oraz kościoły wczesnochrześcijańskie. Nocleg w Ammanie.

Dzień 4 Rano wyjazd na pustynię do zamków kalifów arabskich: Azraq, Mszatta, Hallabat, Harrana i Kasr Amra (lista UNESCO). W tym ostatnim znajdują się freski przedstawiające... nagie kobiety. Po południu przejazd do miasta Madaba i nocleg.

Dzień 5 Cały dzień w Madabie i okolicy. Rano wizyta na górze Nebo, gdzie znajduje się grób Mojżesza. Ujrzymy z niej panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Potem zwiedzanie kościołów bizantyńskich w Madabie, które słyną z pięknych mozaik. Na szczególną uwagę zasługuje kościół św. Jerzego, gdzie zachowała się mozaika z V w. n.e. przedstawiająca mapę Ziemi Świętej ze słynnym planem Jerozolimy. Przejazd nad Morze Martwe i do Betanii. Najpierw odwiedzimy miejsce chrztu Jezusa w Jordanie (lista UNESCO). Potem niezwykłych wrażeń dostarczy kąpiel w wodach słonego jeziora, położonego w najgłębszej depresji świata (poniżej 400 m p.p.m.) oraz księżycowe krajobrazy w jego otoczeniu. Nocleg w Madabie.

Dzień 6 Rano wizyta w twierdzy Macheront - zbudowanej przez Heroda Wielkiego, w której na życzenie pięknej Salome został ścięty św. Jan Chrzciciel. Następnie podróż do Akaby tzw. Autostradą Pustynną. Po drodze wizyta. starożytnego miasta Umm ar-Rasas (lista UNESCO). W Akabie zakwaterowanie w hotelu i kąpiel o zachodzie słońca w Morzu Czerwonym. Nocleg.

Dzień 7 Zasłużony odpoczynek i prawdziwy relaks na plażach Akaby. Nurkujemy w bajkowym świecie raf koralowych. Degustujemy morskie przysmaki. Oglądamy wybrzeża Arabii Saudyjskiej, Egiptu i Izraela.

Dzień 8 Rano wycieczka fakultatywna łodzią ze szklanym dnem na rafę koralową. Po południu wyjazd do Wadi Rum (lista UNESCO), suchej doliny rzecznej na pustyni, najbardziej malowniczego miejsca w Jordanii. Nocleg w obozie beduińskim.

Dzień 9 Atrakcje niezwykłej pustyni: wędrówki po piaszczystych wydmach, oglądanie przepięknych form skalnych (wycięte w kolorowych piaskowcach groty, kaskady, łuki i mosty), spotkania z pustynną florą i fauną. Wieczór przy dźwiękach beduińskiej muzyki.

Dzień 10 Obserwacja wschodu słońca ze wzgórza skalnego nad obozem. Pożegnanie pustyni i przejazd do Petry. Zakwaterowanie w hotelu. Możliwość rozpoczęcia zwiedzania jednego z najpiękniejszych miast starożytnego Wschodu.

Dzień 11-12 Całodzienne wędrówki po Petrze (lista UNESCO), położonej w niedostępnej skalnej kotlinie stolicy Nabatejczyków. To zhellenizowane plemię arabskie stworzyło tutaj kulturę, której unikalne pomniki architektury (grobowce, świątynie, stelle wotywne, ołtarze ofiarne) możemy do dziś podziwiać. Dodatkową atrakcją są liczne zabytki z okresu rzymskiego (teatr, grobowce), grób Aarona na górze Aarona (Dżabal Harun) oraz pozostałości po krzyżowcach.

Dzień 13 Pożegnanie Petry i przejazd do zamku krzyżowców Krak de Montreal. Następnie podróż autostradą króla Husajna do malowniczej doliny Wadi Dana. Zakwaterowanie w hostelu i kilkugodzinny spacer po tamtejszym rezerwacie przyrody, który słynie z unikatowych krajobrazów i ciekawej flory i fauny. Nocleg.

Dzień 14 Rano przejazd do Keraku i zwiedzanie największego zamku krzyżowców w Jordanii. Potem podróż do Madaby przez Wadi Mujib - przejedziemy przez najgłębszą dolinę w Jordanii drogą między Kerakiem a Madabą. Pożegnalny wieczór i odpoczynek przez podróżą do Polski. W późnych godzinach wieczornych przejazd na lotnisko w Ammanie. W nocy lub nad ranem wylot z Jordanii.

Dzień 15 Powrót do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na covid-19 lub inną chorobę; ubezpieczenie NNW i KL; opieka doświadczonego pilota-przewodnika; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy na terenie Jordanii; noclegi (hotele klasy turystycznej – pokoje 2-3 osobowe); wycieczka do Wadi Rum z wyżywieniem (ok. 120 USD).

Umowa nie obejmuje: kosztów wizy jordańskiej (ok. 60 USD); przelotu na trasie Warszawa - Amman - Warszawa; wyżywienia (ok. 15 USD na dzień), biletów wstępu (ok. 170 USD). Uwaga! Podróżując z Klubem Laurazja koszty wizy i wszystkich biletów wstępu można zredukować do kwoty ok. 150 USD (o szczegółach poinformujemy uczestników wyjazdu przed wyprawą).

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Jestem bardzo zadowolona z tej wyprawy. Jej przebieg i pilot na piątkę.

Zofia, listopad 2018.

Wyjazd do Jordanii była cudowna. Program bardzo ciekawy i różnorodny. Pilotka Kasia sprawnie realizowała program. Atmosfera w grupie była wspaniała. Oby tak dalej !!

Ewa, wrzesień 2018. 

Wspaniała wyprawa, świetna trasa, zróżnicowany ciekawy program. Gorąco polecam.

Magdalena, wrzesień 2018.

Program – bardzo ciekawy, różnorodny, pokazujący piękno Jordanii, praktycznie każdy dzień wypełniony dość mocno co dla mnie zdecydowanie jest zaletą.

Joanna, wrzesień 2018.

Jesteśmy z mężem zadowoleni na 100 %, z trasy,  jak i pilota. To już nasza 5 wyprawa i ciągle nas zaskakuje pozytywnie.

Alicja, wrzesień 2018.

Nadspodziewanie ciekawy wyjazd. Okazało się, że w Jordanii jest nie tylko Petra, ale całe mnóstwo innych bardzo ciekawych miejsc. Bardzo dobrze wyważone zostały w programie "ruiny" i przyroda (super pobyty w Wadi Rum, nad Morzem Martwym i Czerwonym), dzięki czemu można było i coś ciekawego zobaczyć i dobrze wypocząć, odstresować się.

Bożena, wrzesień 2018.

Super wyjazd z super pilotem w super miejscu.

Anna Manulik, kwiecień 2018.

Doskonale zorganizowana i z fajnymi niespodziankami.

Grażyna Lebiedzińska, kwiecień 2018.

Maksymalne oceny wszystko wyjaśniają. Marię poznałam podczas wycieczki na Sri Lankę i bardzo doceniłam Jej zdolności organizacyjne. W wycieczce do Jordanii dała się poznać też od strony świetnej wiedzy o terenie wycieczki.

Jolanta, wrzesień 2017.

Duże zaangażowanie pilota Marii Kowalskiej w dopasowanie sposobu zwiedzania do indywidualnych preferencji uczestników. Z ostatniego dnia w Akabie można zrezygnować i spędzić dzień dłużej na pustyni. Plaża nad Morzem Martwym jest droga i powinna być fakultatywna gdyż większość uczestników wypraw Laurazji woli zwiedzać lub poznawać kraj.

Barbara, wrzesień 2017.

Bardzo mi się podobało, w sumie jestem zadowolona. Wyjazd był praktycznie dokładnie taki, jak się spodziewałam.

Jolanta, wrzesień 2017.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x