TRASA

Wycieczka: Bangkok – Aranyaprathet – Siem Reap – Angkor Wat i Angkor Thom – Roluos – jezioro Tonle Sap i wioska Kompong Pluk – Battambang – Phnom Penh – Kep (Morze Południowochińskie) – Park Narodowy Bokor – Kampot – Krong Koh Kong – Bangkok

Dostępne terminy

16 dni: Cena: 5.350 zł + 500 USD

atuty wyjazdu

 • 3 dni w świątyniach Angkoru to minimum czasu, żeby je rzetelnie zwiedzić
 • podróż łodzią rzeką Stung Sangker i przez Tonle Sap - największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej
 • zwiedzanie miasta Battambang i przejazd bambusową kolejką
 • zobaczymy życie w khmerskich wioskach
 • wypoczynek nad morzem w Kep
 • grupy do 12 osób oraz pokoje 2-3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją na całej trasie, bez dopłat dla singli
 • w lipcu i sierpniu brak tłumów turystów w Kambodży

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Wycieczka Kambodża - Wokół świątyń Angkoru

„Las potężnych i przerażających ruin pałaców i świątyń o takich rozmiarach
w jakie trudno byłoby mi uwierzyć, gdybym nie widział ich na własne oczy...”

/XVI-wieczny misjonarz portugalski o Angkor Wat/

Malutka Kambodża to kraj najstarszej cywilizacji na Półwyspie Indochińskim. Tajemnicze państwo Khmerów ze stolicą w Angkorze niegdyś oprócz Kambodży, obejmowało tereny Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Potomkowie dawnych Khmerów to dzisiejsi mieszkańcy Kambodży. To tutaj zachowało się najwięcej zabytków dawnego imperium. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje słynny Angkor Wat – największa świątynia świata. Właściwą stolicą, w której rezydowali królowie był pobliski Angkor Thom. Na jego terenie znajduje się wiele budowli w unikalnym stylu, zapomnianych na setki lat, odkrytych i wydartych dżungli przez francuskich archeologów. Oprócz wspaniałych zabytków zobaczymy egzotyczną przyrodę Półwyspu Indochińskiego. Przejedziemy przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe i Góry Kardamonowe. Odwiedzimy Park Narodowy Bokor nad Zatoką Syjamską. Odpoczniemy na malowniczych plażach w okolicy Kep. Zakosztujemy morskich przysmaków i kąpieli w ciepłym Morzu Południowochińskim. W stolicy Phnom Penh zwiedzimy pałac królewski i popłyniemy na rejs po Mekongu. W mieście Battambang pojedziemy bambusową kolejką i odwiedzimy miejscowy targ. Czeka nas prawdziwa i niezapomniana przygoda w jednym z najciekawszych państw Azji.

Zwiedzanie Bangkoku i przejazd do Kambodży

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam (Chao Praya), świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Bangkoku. Spacer do świątyni Wat Saket na Złotej Górze. Następnie przejazd do świątyni Wat Traimit w chińskiej dzielnicy, gdzie znajduje się największy w świecie posąg Buddy z litego złota o wadze 5 ton. Potem udamy się do centrum stolicy. Zobaczymy nowoczesną architekturę wzdłuż ulicy Silom oraz dawną europejską dzielnicę handlową Stary Farang, z budynkami w stylu kolonialnym (Komora Celna, gmach Kompanii Wschodnioazjatyckiej) i Katedrą Wniebowzięcia Matki Boskiej. Przejście ulicą Charoen Krung, ważną arterią z ekskluzywnymi sklepami i restauracjami. Powrót do dzielnicy Banglamphu i nocleg.

Dzień 4
Podróż pociągiem przez Nizinę Menamu do Aranyaprathet. Około południa przekroczenie granicy kambodżańskiej i przejazd autobusem do miasta Siem Reap - naszej bazy wypadowej na teren Angkoru. Spacer po mieście i nocleg.

Zwiedzanie świątyń Angkoru i okolic

Dzień 5-7 Zwiedzanie Angkoru i okolic. Dawna stolica Khmerów stanowi najrozleglejszy w świecie kompleks świątyń i pałaców królewskich. Miedzy świątyniami Angkoru będziemy poruszać się tuk-tukami (skuter z przyczepą posiadającą wygodne miejsca dla dwóch osób). Oprócz świątyń zobaczymy także życie w khmerskich wioskach, prace na polach ryżowych, wioskę rybacką Kompong Pluk i jezioro Tonle Sap. Czeka nas spacer po dżungli i kąpiel pod wodospadem Kbal Spien. Odwiedzimy około dwudziestu miejsc i obiektów, w większości zbudowanych w XII i XIII wieku. Najcenniejsze wśród nich to:

- Angkor Wat (XII w.) – najsłynniejsza świątynia khmerska z pięcioma ogromnymi wieżami w kształcie pąków lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami

- południowa brama Angkor Thom – najlepiej zachowana brama stolicy wraz z piękną groblą i murami obronnymi

- Bajon (XIII w.) – świątynia z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi na kilkudziesięciu wieżach. Bajon wznosi się w środku dawnej stolicy Angkor Thom

- Ta Prohm – świątynia porośnięta malowniczymi korzeniami, oplatającymi nadal elementy kamiennych konstrukcji

- Phimeanakas – świątynia w pobliżu pałacu królewskiego – prawdopodobnie „Złota Wieża” opisywana przez Chińczyka Czu-Takuana, w której mieszkała bogini będąca kobietą-wężem

- Taras Trędowatego Króla – budowla pałacowa z unikatowymi płaskorzeźbami króla i jego konkubin

- Taras Słoni – budowla pałacowa z licznymi płaskorzeźbami słoni i mitycznych ptaków Garudów

- Preah Khan – świątynia zwana „Szczęśliwym Miastem Zwycięstwa” z unikatowymi budowlami: Domem Tancerek i Biblioteką

- Banteai Kdei – świątynia z ciekawymi korzeniami i pięknymi płaskorzeźbami tancerek i strażniczek

- Bakheng – świątynia na jedynym naturalnym wzgórzu w pobliżu miasta Angkor Thom – świetny punkt widokowy

- Bapuon – największa świątynia w centrum miasta Angkor Thom

- Prasat Kravan – malutka świątynia z piękną rzeźbą bogów hinduskich

- Neak Pean – unikatowa w stylu świątynia w kształcie wyspy na świętym jeziorze

- Banteai Samre – świątynia o bardzo oryginalnej architekturze, zbudowana na niewielkiej powierzchni

- Ta Som – świątynia z bramą oplecioną jednym z najbardziej malowniczych korzeni w Angkorze

- Ta Keo , Pre Rup i Mebon Wschodni – trzy wielkie świątynie w kształcie piramid na dnie Baraju Zachodniego.

- Banteai Srei – mała świątynia położona ponad 30 km od Angkoru, a odkryta dopiero w 1914 roku. Zbudowana z żółtego i różowego piaskowca posiada najbardziej zachwycające płaskorzeźby w całym Angkorze. Jej nazw oznacza „Miasto Kobiet”

- Rolous – miejscowość położona ok. 30 km od Angkoru, gdzie w IX wieku znajdowała się stolica Khmerów – miasto o nazwie Hariharalaja. Zobaczymy tam trzy ważne świątynie: Preah Ko, Lolei oraz Bakong.

- wodospady Kbal Spien – dawne khmerskie sanktuarium odkryte dopiero w 1969 roku. Podczas spaceru szlakiem przez dżunglę (1,5 km w jedną stronę) zobaczymy w korycie rzecznym i pod wodospadami unikatowe płaskorzeźby przedstawiające bogów,  zwierzęta oraz setki lingamów (fallicznych symboli Śiwy). Czas na kąpiel pod wodospadem.

- jezioro Tonle Sap – największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej. Zanim wypłyniemy na jezioro zobaczymy wioskę rybacką Kompong Pluk.

Podróż przez jezioro Tonle Sap do Battambangu i zwiedzanie Phnom Penh

Dzień 8 Wcześnie rano przejazd nad jezioro Tonle Sap i podróż łodzią do miasta Battambang (ok. 8 godz.). Zobaczymy życie nad brzegami jeziora i rzeki Stung Sangker. Po południu spacer po słynącym z kolonialnej architektury Battambangu i jego egzotycznym targu. Nocleg.

Dzień 9 Rano czeka nas niecodzienna atrakcja - przejazd bambusową koleją po okolicy Battambangu. Po południu przejazd autobusem do Phnom Penh. Spacer po centrum stolicy, gdzie zobaczymy wzgórze Phnom, legendarną kolebkę miasta i położony u jego stóp zegar kwiatowy, a ponadto architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze Manivonga. Nocleg.

Dzień 10 Zwiedzanie stolicy: Stare Miasto, pałac królewski i Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe. Odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: "Pola Śmierci" i więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Poznamy tło kambodżańskiej wojny domowej. Po południu przejażdżka łodzią do miejsca, gdzie rzeka Tonle Sap wpływa do Mekongu. Nocleg.

Wypoczynek nad morzem w Kep i powrót do Bangkoku

Dzień 11 Podróż przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe do miasta Kep nad Zatoką Syjamską. Po południu czeka nas kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Nocleg.

Dzień 12 Wycieczka do Parku Narodowego Bokor leżącego w górach na wybrzeżu. Będziemy obserwować dziką florę i faunę, wśród której dominują liczne gatunki ptaków. Zobaczymy zabudowania dawnego francuskiego kurortu górskiego, a w rejonie Kampot odwiedzimy słynne pola pieprzu. Nocleg w Kep.

Dzień 13 Całodzienny relaks na piaszczystej plaży. Wypoczynek, pływanie i degustacja owoców morza. Dla chętnych plażowanie na Wyspie Króliczej (dodatkowy koszt wycieczki łodzią wynosi ok. 10 USD od osoby).

Dzień 14 Pożegnanie Kambodży. Rano podróż autobusem przez malownicze Góry Kardamonowe do miejscowości Krong Koh Kong (ok. 5 godzin). Przekroczenie granicy z Tajlandią i przejazd do Bangkoku. Nocleg.

Dzień 15-16 Bangkok - Plac Syjamski i Wat Szmaragdowego Buddy. Ostatni dzień przeznaczymy na zakupy pamiątek na egzotycznych bazarach i w nowoczesnych centrach handlowych w rejonie Placu Syjamskiego. Dla chętnych wizyta w Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Keo), najważniejszej świątyni w Tajlandii, w której oprócz najświętszego posągu Buddy znajduje się piękna makieta świątyni Angkor Wat, wykonana z piaskowca w XIX wieku dla króla Syjamu. Wieczorem przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe
- przelot Warszawa - Bangkok - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hotele i hostele - pokoje 2-3 os. z łazienkami i klimatyzacją); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wizy do Kambodży (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 110 USD); wycieczki na Wyspę Króliczą koło Kep (ok. 10 USD).

 

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Wszystko pico bello

Arkadiusz, sierpień 2018.

Wyprawa o bardzo ciekawej trasie.

Małgorzata, listopad 2018.

Jestem zadowolony z trasy zaproponowanej przez przewodnika oraz sposobu w jaki prowadził wycieczkę, integrował grupę i przekazywał informacje o zwiedzanych miejscach.

Jerzy, lipiec 2018.

Wszystko było super:)

Małgorzata, lipiec 2018.

Pilot(ka) z pasją, kochająca to co robi, kraj ciekawy – wszystko super!

Anna, sierpień 2017.

Bardzo udana wyprawa, zwłaszcza jako wprowadzenie do podróży po Azji pd.-wsch. Trasa dobrze dobrana. Pilot, a właściwie pilotka, rewelacyjny , kompetentny, dający poczucie bezpieczeństwa, bardzo sympatyczny.

Marek, sierpień 2017.

Kambodża to pierwsza nasza wyprawa na kontynent azjatycki i pierwsza z Klubem Laurazja. Zachęcił nas zarówno proponowany sposób podróżowania, niewielka liczebność grupy jak i , a właściwie przede wszystkim, program wyjazdu. Wszystkie aspekty dla nas ważne zostały spełnione. Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, co obejrzeliśmy – wielki plus za solidną porcję Angkoru, pouczającą, choć napawającą smutkiem wizytę w S-21 i na Polach Śmierci, frajdę sprawiła nam przejażdżka odchodzącą do historii Bambusową Kolejką w Battambangu. Laurazja zapewniła noclegi o standardzie przewyższającym nasze oczekiwania, więc odpoczynek po trudach zwiedzania był miłym akcentem. Przewodniczka Monika okazała się profesjonalistką, ogarniała naszą grupę “jak mama”, służyła pomocą również w prywatnych zakupach, czy doborze menu. Przede wszystkim należy Jej się pochwała za ogromną wiedzę zarówno o regionie, zabytkach, życiu codziennym jak i historii kraju. Brawo za organizację transportu, choć czasem było długo i mało komfortowo, to zawsze wesoło. Zachęcamy przyszłych klientów Laurazji do zaufania profesjonalistom z tego klubu. Warto!

Ewa, sierpień 2017.

Uważam wyjazd za bardzo udany. Program jest w szczegółach przemyślany, daje możliwość zobaczenia tak wielu miejsc. Dodatkowo Monika ( pilot ) zaimponowała niesamowitą wiedzą , wykazała się cierpliwością i wyrozumiałością i jeszcze poszerzyła moje ” horyzonty kulinarne “. Polecam !

Urszula, sierpień 2017.

Jak zawsze perfekcyjnie przygotowany program. Było super. Była to moja pierwsza wyprawa do Azji, ale nie ostatnia, oczywiście z waszym biurem. Dziękuję Monice za dzielenie się wiedzą i za poczucie bezpieczeństwa podczas wyprawy. Dziękuję, pozdrawiam.

Ewa, sierpień 2016.

Ciekawi ludzie, zgraną grupą. Dobry pilot. Miło i wesoło spędziłem czas przy okazji zwiedzając ciekawy kraj.

Andrzej, lipiec 2016.

 

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x