TRASA

Wycieczka: Bangkok – Aranyaprathet – Siem Reap – Angkor Wat i Angkor Thom – Roluos – jezioro Tonle Sap i wioska Kompong Pluk – Battambang – Phnom Penh – Sihanoukville (Morze Południowochińskie) – Park Narodowy Ream – Krong Koh Kong – Bangkok

Dostępne terminy

16 dni: 13 - 28 lipca 2019 Cena: 5.300 zł + 450 USD
16 dni: 27 lipca - 11 sierpnia 2019 Cena: 5.300 zł + 450 USD

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

Birma - Buddyjska kraina nad Irawadi 33 dni: 26 czerwca - 28 lipca 2019 Cena wyjazdu łączonego: 7.900 zł + 1.300 USD
Tajlandia - W kraju Szmaragdowego Buddy 30 dni: 13 lipca - 11 sierpnia 2019 Cena wyjazdu łączonego: 7.300 zł + 930 USD
Tajlandia i Laos - Stolice Syjamu i Królestwo Miliona Słoni 34 dni: 25 czerwca - 28 lipca 2019 Cena wyjazdu łączonego: 6.900 zł + 1.050 USD

atuty wyjazdu

  • 3 dni w świątyniach Angkoru to minimum czasu, żeby je rzetelnie zwiedzić
  • podróż łodzią rzeką Stung Sangker i przez Tonle Sap - największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej
  • zwiedzanie miasta Battambang i przejazd bambusową kolejką
  • zobaczymy życie w khmerskich wioskach
  • wypoczynek nad morzem w Sihanoukville
  • grupy do 12 osób oraz pokoje 2-3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją na całej trasie, bez dopłat dla singli
  • w lipcu i sierpniu brak tłumów turystów w Kambodży

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Wycieczka Kambodża - Wokół świątyń Angkoru

„Las potężnych i przerażających ruin pałaców i świątyń o takich rozmiarach
w jakie trudno byłoby mi uwierzyć, gdybym nie widział ich na własne oczy...”

/XVI-wieczny misjonarz portugalski o Angkor Wat/

Malutka Kambodża to kraj najstarszej cywilizacji na Półwyspie Indochińskim. Tajemnicze państwo Khmerów ze stolicą w Angkorze niegdyś oprócz Kambodży, obejmowało tereny Tajlandii, Laosu i Wietnamu. Potomkowie dawnych Khmerów to dzisiejsi mieszkańcy Kambodży. To tutaj zachowało się najwięcej zabytków dawnego imperium. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje słynny Angkor Wat – największa świątynia świata. Właściwą stolicą, w której rezydowali królowie był pobliski Angkor Thom. Na jego terenie znajduje się wiele budowli w unikalnym stylu, zapomnianych na setki lat, odkrytych i wydartych dżungli przez francuskich archeologów. Oprócz wspaniałych zabytków zobaczymy egzotyczną przyrodę Półwyspu Indochińskiego. Przejedziemy przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe i Góry Kardamonowe. Odwiedzimy Park Narodowy Ream nad Zatoką Syjamską. Odpoczniemy na malowniczych plażach kurortu Sihanoukville. Zakosztujemy morskich przysmaków i kąpieli w ciepłym Morzu Południowochińskim. W stolicy Phnom Penh zwiedzimy pałac królewski i popłyniemy na rejs po Mekongu. W mieście Battambang pojedziemy bambusową kolejką i odwiedzimy miejscowy targ. Czeka nas prawdziwa i niezapomniana przygoda w jednym z najciekawszych państw Azji.

Zwiedzanie Bangkoku i przejazd do Kambodży

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam (Chao Praya), świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Bangkoku. Spacer do świątyni Wat Saket na Złotej Górze. Następnie przejazd do świątyni Wat Traimit w chińskiej dzielnicy, gdzie znajduje się największy w świecie posąg Buddy z litego złota o wadze 5 ton. Potem udamy się do centrum stolicy. Zobaczymy nowoczesną architekturę wzdłuż ulicy Silom oraz dawną europejską dzielnicę handlową Stary Farang, z budynkami w stylu kolonialnym (Komora Celna, gmach Kompanii Wschodnioazjatyckiej) i Katedrą Wniebowzięcia Matki Boskiej. Przejście ulicą Charoen Krung, ważną arterią z ekskluzywnymi sklepami i restauracjami. Powrót do dzielnicy Banglamphu i nocleg.

Dzień 4
Podróż pociągiem przez Nizinę Menamu do Aranyaprathet. Około południa przekroczenie granicy kambodżańskiej i przejazd autobusem do miasta Siem Reap - naszej bazy wypadowej na teren Angkoru. Spacer po mieście i nocleg.

Zwiedzanie świątyń Angkoru i okolic

Dzień 5-7 Zwiedzanie Angkoru i okolic. Dawna stolica Khmerów stanowi najrozleglejszy w świecie kompleks świątyń i pałaców królewskich. Miedzy świątyniami Angkoru będziemy poruszać się tuk-tukami (skuter z przyczepą posiadającą wygodne miejsca dla dwóch osób). Oprócz świątyń zobaczymy także życie w khmerskich wioskach, prace na polach ryżowych, wioskę rybacką Kompong Pluk i jezioro Tonle Sap. Czeka nas spacer po dżungli i kąpiel pod wodospadem Kbal Spien. Odwiedzimy około dwudziestu miejsc i obiektów, w większości zbudowanych w XII i XIII wieku. Najcenniejsze wśród nich to:

- Angkor Wat (XII w.) – najsłynniejsza świątynia khmerska z pięcioma ogromnymi wieżami w kształcie pąków lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami

- południowa brama Angkor Thom – najlepiej zachowana brama stolicy wraz z piękną groblą i murami obronnymi

- Bajon (XIII w.) – świątynia z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi na kilkudziesięciu wieżach. Bajon wznosi się w środku dawnej stolicy Angkor Thom

- Ta Prohm – świątynia porośnięta malowniczymi korzeniami, oplatającymi nadal elementy kamiennych konstrukcji

- Phimeanakas – świątynia w pobliżu pałacu królewskiego – prawdopodobnie „Złota Wieża” opisywana przez Chińczyka Czu-Takuana, w której mieszkała bogini będąca kobietą-wężem

- Taras Trędowatego Króla – budowla pałacowa z unikatowymi płaskorzeźbami króla i jego konkubin

- Taras Słoni – budowla pałacowa z licznymi płaskorzeźbami słoni i mitycznych ptaków Garudów

- Preah Khan – świątynia zwana „Szczęśliwym Miastem Zwycięstwa” z unikatowymi budowlami: Domem Tancerek i Biblioteką

- Banteai Kdei – świątynia z ciekawymi korzeniami i pięknymi płaskorzeźbami tancerek i strażniczek

- Bakheng – świątynia na jedynym naturalnym wzgórzu w pobliżu miasta Angkor Thom – świetny punkt widokowy

- Bapuon – największa świątynia w centrum miasta Angkor Thom

- Prasat Kravan – malutka świątynia z piękną rzeźbą bogów hinduskich

- Neak Pean – unikatowa w stylu świątynia w kształcie wyspy na świętym jeziorze

- Banteai Samre – świątynia o bardzo oryginalnej architekturze, zbudowana na niewielkiej powierzchni

- Ta Som – świątynia z bramą oplecioną jednym z najbardziej malowniczych korzeni w Angkorze

- Ta Keo , Pre Rup i Mebon Wschodni – trzy wielkie świątynie w kształcie piramid na dnie Baraju Zachodniego.

- Banteai Srei – mała świątynia położona ponad 30 km od Angkoru, a odkryta dopiero w 1914 roku. Zbudowana z żółtego i różowego piaskowca posiada najbardziej zachwycające płaskorzeźby w całym Angkorze. Jej nazw oznacza „Miasto Kobiet”

- Rolous – miejscowość położona ok. 30 km od Angkoru, gdzie w IX wieku znajdowała się stolica Khmerów – miasto o nazwie Hariharalaja. Zobaczymy tam trzy ważne świątynie: Preah Ko, Lolei oraz Bakong.

- wodospady Kbal Spien – dawne khmerskie sanktuarium odkryte dopiero w 1969 roku. Podczas spaceru szlakiem przez dżunglę (1,5 km w jedną stronę) zobaczymy w korycie rzecznym i pod wodospadami unikatowe płaskorzeźby przedstawiające bogów,  zwierzęta oraz setki lingamów (fallicznych symboli Śiwy). Czas na kąpiel pod wodospadem.

- jezioro Tonle Sap – największe jezioro Azji Południowo-Wschodniej. Zanim wypłyniemy na jezioro zobaczymy wioskę rybacką Kompong Pluk.

Podróż przez jezioro Tonle Sap do Battambangu i zwiedzanie Phnom Penh

Dzień 8 Wcześnie rano przejazd nad jezioro Tonle Sap i podróż łodzią do miasta Battambang (ok. 8 godz.). Zobaczymy życie nad brzegami jeziora i rzeki Stung Sangker. Po południu spacer po słynącym z kolonialnej architektury Battambangu i jego egzotycznym targu. Nocleg.

Dzień 9 Rano czeka nas niecodzienna atrakcja - przejazd bambusową koleją po okolicy Battambangu. Po południu przejazd autobusem do Phnom Penh. Spacer po centrum stolicy, gdzie zobaczymy wzgórze Phnom, legendarną kolebkę miasta i położony u jego stóp zegar kwiatowy, a ponadto architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze Manivonga. Nocleg.

Dzień 10 Zwiedzanie stolicy: Stare Miasto, pałac królewski i Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe. Odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: "Pola Śmierci" i więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Poznamy tło kambodżańskiej wojny domowej. Po południu przejażdżka łodzią do miejsca, gdzie rzeka Tonle Sap wpływa do Mekongu. Nocleg.

Wypoczynek nad morzem w Sihanoukville i powrót do Bangkoku

Dzień 11 Podróż przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe do miasta Sihanoukville nad Zatoką Syjamską. Po południu czeka nas kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Nocleg.

Dzień 12 Wycieczka do Parku Narodowego Ream leżącego na wybrzeżu. Popłyniemy łodziami przez dziewicze lasy namorzynowe. Będziemy obserwować dziką florę i faunę, wśród której dominują liczne gatunki ptaków. Na terenie Parku można również obserwować delfiny. Nocleg w Sihanoukville.

Dzień 13 Całodzienny relaks na piaszczystej plaży. Wypoczynek, pływanie i degustacja owoców morza. Wieczór spędzimy w turystycznej dzielnicy kurortu, pełnej barów i restauracji.

Dzień 14 Pożegnanie Kambodży. Rano podróż autobusem przez malownicze Góry Kardamonowe do miejscowości Krong Koh Kong (ok. 5 godzin). Przekroczenie granicy z Tajlandią i przejazd do Bangkoku. Nocleg.

Dzień 15-16 Bangkok - Plac Syjamski i Wat Szmaragdowego Buddy. Ostatni dzień przeznaczymy na zakupy pamiątek na egzotycznych bazarach i w nowoczesnych centrach handlowych w rejonie Placu Syjamskiego. Dla chętnych wizyta w Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Keo), najważniejszej świątyni w Tajlandii, w której oprócz najświętszego posągu Buddy znajduje się piękna makieta świątyni Angkor Wat, wykonana z piaskowca w XIX wieku dla króla Syjamu. Wieczorem przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe
- przelot Warszawa - Bangkok - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hotele i hostele - pokoje 2-3 os. z łazienkami i klimatyzacją); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wizy do Kambodży (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 110 USD).

 

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Monika Górnisiewicz

Monika Górnisiewicz (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Pilot(ka) z pasją, kochająca to co robi, kraj ciekawy – wszystko super!

Anna, sierpień 2017.

Bardzo udana wyprawa, zwłaszcza jako wprowadzenie do podróży po Azji pd.-wsch. Trasa dobrze dobrana. Pilot, a właściwie pilotka, rewelacyjny , kompetentny, dający poczucie bezpieczeństwa, bardzo sympatyczny.

Marek, sierpień 2017.

Kambodża to pierwsza nasza wyprawa na kontynent azjatycki i pierwsza z Klubem Laurazja. Zachęcił nas zarówno proponowany sposób podróżowania, niewielka liczebność grupy jak i , a właściwie przede wszystkim, program wyjazdu. Wszystkie aspekty dla nas ważne zostały spełnione. Jesteśmy usatysfakcjonowani tym, co obejrzeliśmy – wielki plus za solidną porcję Angkoru, pouczającą, choć napawającą smutkiem wizytę w S-21 i na Polach Śmierci, frajdę sprawiła nam przejażdżka odchodzącą do historii Bambusową Kolejką w Battambangu. Laurazja zapewniła noclegi o standardzie przewyższającym nasze oczekiwania, więc odpoczynek po trudach zwiedzania był miłym akcentem. Przewodniczka Monika okazała się profesjonalistką, ogarniała naszą grupę “jak mama”, służyła pomocą również w prywatnych zakupach, czy doborze menu. Przede wszystkim należy Jej się pochwała za ogromną wiedzę zarówno o regionie, zabytkach, życiu codziennym jak i historii kraju. Brawo za organizację transportu, choć czasem było długo i mało komfortowo, to zawsze wesoło. Zachęcamy przyszłych klientów Laurazji do zaufania profesjonalistom z tego klubu. Warto!

Ewa, sierpień 2017.

Uważam wyjazd za bardzo udany. Program jest w szczegółach przemyślany, daje możliwość zobaczenia tak wielu miejsc. Dodatkowo Monika ( pilot ) zaimponowała niesamowitą wiedzą , wykazała się cierpliwością i wyrozumiałością i jeszcze poszerzyła moje ” horyzonty kulinarne “. Polecam !

Urszula, sierpień 2017.

Jak zawsze perfekcyjnie przygotowany program. Było super. Była to moja pierwsza wyprawa do Azji, ale nie ostatnia, oczywiście z waszym biurem. Dziękuję Monice za dzielenie się wiedzą i za poczucie bezpieczeństwa podczas wyprawy. Dziękuję, pozdrawiam.

Ewa, sierpień 2016.

Ciekawi ludzie, zgraną grupą. Dobry pilot. Miło i wesoło spędziłem czas przy okazji zwiedzając ciekawy kraj.

Andrzej, lipiec 2016.

 

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x