TRASA

Toronto – Montreal – Quebec – Ottawa – Niagara Falls – Toronto – Calgary – Banff – Jasper – Kamloops – Whistler – Vancouver – Victoria – Lake Louise – Calgary

Dostępne terminy

15 dni: Cena: 5.000 zł + 1.500 USD + bilet lotniczy

atuty wyjazdu

 • Kompleksowe poznanie całej Kanady w jej różnorodności etnicznej i przyrodniczej (wschodnie i zachodnie wybrzeże)
 • Wszystko co w Kanadzie największe, najważniejsze i najpiękniejsze
 • Łosie na wyciągnięcie ręki
 • Lodowce, wodospady i lasy deszczowe w jednym miejscu
 • Najlepszy termin zwiedzania Kanady
 • Dla każdego coś miłego – kultura i obyczaj francuskiej części, kosmopolityzm Wielkich Jezior, kwintesencja kanadyjskości od Calgary na północ

AUTOR PROGRAMU

Janusz Dubiel, Maciej Kołodziejczyk

Nasza wyprawa do Kanady pozwoli Państwu intensywnie i kompleksowo zapoznać się z drugim największym państwem na świecie. Podróż przez Kanadę dostarcza wielu wrażeń, podczas spotkań z dziką w trakcie licznych górskich wędrówek oraz wizyt w nowoczesnych, kosmopolitycznych, wielokulturowych miastach z ciekawą historią. Trasa wycieczki wiedzie przez Kanadę wschodnią i zachodnią, przez najważniejsze miasta Kanady wraz ze stolicą, Wielkie Jeziora i najbardziej znany wodospad świata. Dotrzemy na skraj dalekiej północy gdzie zobaczymy lodowce, gorące źródła, malownicze jeziora i rzeki. Wyjazd ma formę elastycznego roadtripu w niewielkiej grupie i średnio trudnych trekkingów, co pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu na zwiedzanie.

Dzień 1  Przelot z Polski do Toronto. Toronto - najbardziej kosmopolityczne miasto świata, największe miasto Kanady i stolica prowincji Ontario. Położone jest w jej południowej części, na północno-zachodnim brzegu jeziora Ontario. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. Jeżeli warunki pozwolą wjedziemy na wieżę widokową CN Tower. Wieczorny clubbing po pubach. Nocleg.

Dzień 2 (540 km) Jedziemy wzdłuż Jeziora Ontario i rzeki Św. Wawrzyńca do największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd do Downtown ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Przejedziemy następnie na wzgórze Mt Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Przejedziemy także do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym dla chętnych zwiedzanie Biodome - dawny tor wyścigów rowerowych, przebudowany w latach 90. XX w. na obiekt umożliwiający zetknięcie się z 4 ekosystemami Ameryki Północnej. Nocleg.

Dzień 3 (260 km) Zwiedzanie Quebecu - stolicy francuskiej części Kanady. Starówka żywcem przeniesiona z Europy, twierdza Quebec, rzeka Św. Wawrzyńca, Katedra, górujący nad miastem Zamek Frontenac i kuchnia francuska w kanadyjskim wydaniu. Nocleg.

Dzień 4 (700 km) Stolica Kanady Ottawa - europejski styl w architekturze Ameryki Północnej a w nim Wzgórze Parlamentarne, Rideau Canal oraz wybrane muzea. Długi przejazd do Niagara Falls. Wieczorne podglądanie wodospadu. Nocleg. 

Dzień 5 (110 km) Spotkanie z potęgą natury - wodospad Niagara od strony kanadyjskiej i amerykańskiej. Dla chętnych na bliższe spotkanie z wodą - wycieczka statkiem do samego wodospadu oraz szereg innych atrakcji w ramach „Journey Behind the Falls”. Powrót do Toronto i wylot do Calgary. Nocleg.

Dzień 6 (180 km) Zwiedzanie Calgary  - miasta olimpijskiego. Zobaczymy znane miejsca w mieście : Fort Calgary, miejsce od którego rozpoczęła się historia miasta, Saddledome oraz  Stampede Corral, obiekty sportowe znane z charakterystycznych murali, zwiedzanie  Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich artefaktów. Spacer po centrum Calgary,  przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza. Następnie przejazd na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 roku. Przejazd do Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych, spróbujemy zdobyć któryś z nich. Nocleg. 

Dzień 7 (280 km) Pokonując skromne 143 mile przez serce parków narodowych Banff i Jasper, przekonamy się, że Iceland Parkway jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na Ziemi. Widoki z drogi - przerywane błyszczącymi lodowcami, bujnymi łąkami, kaskadowymi wodospadami, nieskazitelnymi jeziorami, wapiennymi klifami i ośnieżonymi szczytami kanadyjskich Gór Skalistych są nokautujące. W trasie: wizyta nad jeziorem Herbert, aby sfotografować Mount Temple, wędrówka na dno Panther Falls, podziwianie Columbia Icefield. Kontynuacja podróży na północ z przystankami na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Lake Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca,  gdzie odbędziemy spacer po lodowcu.  Nocleg. 

Dzień 8 (100 km) Cały dzień na łonie natury na terenie kolejnego parku narodowego – Jasper, pełnego przepięknych górskich jezior i dzikiej zwierzyny. Górskie wędrówki wzdłuż brzegów jeziora Medicine i Maligne oraz do Maligne Canyon. Wypatrujemy łosia, jelenia, kozy górskiej, czarnego niedźwiedzia i kojota a szczęściarze dostrzegą  niedźwiedzie grizzly, wilki, karibu. Nocleg. 

Dzień 9 (440 km) Przejazd do miejsc w parku stanowym - gdzie możemy podziwiać szczyty kanadyjskiej części Gór Skalistych  jak przede wszystkim Mt. Robson - najwyższy szczyt Kanadyjskich Gór Skalistych (3 892 m n.p.m.), a następnie spacer widokowy pośród majestatycznych Gór Skalistych. 5 godzinny przejazd atrakcyjną widokowo doliną  rzeki North Thomson obok niezwykłych wodospadów w Clearwater do Kamloops na nocleg. 

Dzień 10 (ok. 420 km) Od morza do nieba. Droga Sea-to Sky-Highway w Kolumbii Brytyjskiej oficjalnie znana jako autostrada 99. Ta kultowa i kręta droga zbudowana jako dwu-pasmowa droga w latach 60. XX wieku w celu rozwoju turystyki wokół Whistler Mountain pozwala kierowcom cieszyć się ciągłym widokiem na góry, wybrzeża, lśniący ocean, tryskające wodospady, bujne zielone lasy, wspaniałe białe lodowce i oszałamiające mosty wiszące czy pięknie położone miejscowości jak Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w roku 2010 r. Możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy. Widoki nad Shannon Falls. Następnie wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem, przejazd do centrum Vancouver. Nocleg. 

Dzień 11 (250 km) Wycieczka promem i samochodem na wyspę Vancouver Island, gdzie zwiedziemy piękną stolicę prowincji – Viktorię a potem pojedziemy Pacific Rim Highway – legendarną, jednopasmową drogą, która prowadzi przez Port Alberni, Tofino i plaże surfingowe oraz gęsty przybrzeżny las deszczowy. Powrót i wieczorne zwiedzanie Vancouver. Przejazd przez centrum miasta, dzielnicę biznesową do Parku Stanleya, z którego najlepiej widać panoramę miasta. Wizyta na „starówce” czyli w Gastown oraz Granville Island Public Market. Wieczór w  olimpijskim  Vancouver.  Nocleg.

Dzień 12 (350 km) Rano ciąg dalszy zwiedzania Vancouver i jego okolic a następnie droga w stronę Kamloops z takimi atrakcjami po drodze jak Bridal Veil Falls, Provincial Park, Sasquatch Provincial Park  czy Falls Lake. Nocleg.

Dzień 13 (530 – 600  km) Całodniowa wycieczka przez tereny Kolumbii Brytyjskiej z punktami widokowymi w parkach stanowych. Trans-Canada Highway to najdłuższa droga krajowa na świecie o długości 4860 mil łącząca wszystkie 10 prowincji od Pacyfiku do Atlantyku. My podróżujemy najpiękniejszym jej odcinkiem z Revelstoke w Kolumbii Brytyjskiej do jeziora Louise w Albercie. Przejazd przez Park Narodowy Glacier do Lake Louise z neoklasycystycznym hotelem Chateau Lake Louise zbudowanym przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Nocleg.

Dzień  14 Pakowanie i ostatnie zakupy, przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 15  Przylot do Polski

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot wewnętrzny na trasie Toronto - Calgary; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszt biletu lotniczego - na trasie Polska – Toronto i Calgary - Polska 
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (wynajęte samochody 5 – 12 osobowe, taksówki, promy, mosty, opłaty drogowe i parkingowe); 13 noclegów (motele, pokoje 2 os.; domki z bali 4-5 os.); wstępy na teren Parków Narodowych i Stanowych; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: Elektronicznej Autoryzacji Podróży (eTA) - 7 dolarów kanadyjskich; wyżywienia (ok. 25 CAD na dzień); kosztów wstępów fakultatywnych do obiektów na trasie np. kolejki górskie, muzea, wieże widokowe, obiekty sportowe (ok. 220 CAD)

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Katarzyna Ogińska-Siedlak

Katarzyna Ogińska-Siedlak (ur.1991). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”, Politechniki Opolskiej oraz Śląskiej. Z wykształcenia architekt, z powołania podróżnik. Sezonowo żeglarz i wspinacz. Uczestniczka i organizatorka wielu wypraw krajoznawczych w najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi. Zafascynowana ludźmi, architekturą i przyrodą całego świata. Osiemnaste urodziny świętowała na przełęczy Khardung La w Himalajach. Od tego czasu stanęła już na czterech […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x