TRASA

główne miejsca i obiekty na trasie wycieczki: Tokaj, Kras Węgierski, Eger, Egerszalók, Góry Bukowe (Bélapátfalva, Szilvásvárad i dolina Szalajki, Lillafüred, Diósgyőr), Sirok, góry Matra (Kekes, Sasto, Gyöngyös), Gödöllő, Vácrátót, Hungaroring, Budapeszt, Hollókő

Dostępne terminy

14-23 sierpnia 2020 - początek wycieczki w Krakowie o godz. 12.00 Cena: 950 EUR

atuty wyjazdu

  • wędrówka przez przepiękne i mało u nas znane zakątki Gór Bukowych i Matry
  • zobaczymy perełki architektury od średniowiecza po czasy monarchii austro-węgierskiej
  • odwiedzimy jaskinie Krasu Węgierskiego z wyjątkowo bogatą szatą naciekową
  • dwudniowe zwiedzanie Budapesztu
  • po zwiedzaniu wypoczynek w termalnych kąpieliskach
  • degustacje win oraz potraw kuchni węgierskiej

AUTOR PROGRAMU

Krzysztof Rąpała

Kraj bratanków kojarzy nam się z bezkresną, płaską jak deska do krojenia salami pusztą. A tymczasem tuż przy granicy słowackiej czają się szczyty o zawrotnych czterocyfrowych wysokościach!
Naszą podróż rozpoczniemy w Tokaju, gdzie na stokach wygasłego wulkanu powstaje najsłynniejsze węgierskie wino. Zobaczymy przepiękne jaskinie Krasu Węgierskiego: Baradla i Rakoczego, pełen zabytków Eger, bajkowe uzdrowisko Lillafüred, dawne opactwo cystersów Bélapátfalva, zamki Diósgyőr i Sirok. Powędrujemy pięknymi szlakami Gór Bukowych i Matry (zdobywcy Korony Europy będą mogli dopisać do listy Kekes, najwyższy szczyt Węgier, wys. 1.015 m n.p.m.). Przejedziemy się wąskotorową kolejką przez dolinę Szalajki. Ponadto spędzimy dwa pełne dni w Budapeszcie, a w drodze powrotnej zobaczymy skansen Hollókő. I nie zapominajmy, że nic tak nie pomaga na zmęczone nogi, jak kąpiel w ciepłych źródłach, których na północnym wschodzie Węgier nie brakuje. A potem pozostaje tylko sprawdzić, co najlepszego produkują okoliczne winnice. Egészségedre!

możemy podać tylko ogólny plan wycieczki w formie powyższego opisu ze względu na brak wytycznych, w jaki sposób i według jakich zasad biura podróży będą mogły pracować i organizować wyjazdy. Dokładny program wycieczki dzień po dniu zostanie podany przed jej rozpoczęciem.

cena obejmuje: 9 noclegów w pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych lub apartamentach; przejazdy samochodami osobowymi; przejazdy komunikacją miejską po Budapeszcie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz do kąpielisk termalnych (ok. 200 EUR); opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne; podatek VAT. Cena nie obejmuje wyżywienia (ok. 15 euro na dzień) oraz degustacji win w winiarniach (w zależności od zamówienia).

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x