TRASA

Bangkok - Vientiane - PN Phou Hin Bun - Thakhaek - Pakse - płaskowyż Bolaven - Champasak - Don Det - Pakse - Ubon Ratchatani - PN Pha Taem - Bangkok

Dostępne terminy

16 dni: Cena: 5300 zł + 490 USD

atuty wyjazdu

 • wizyta w Wat Phu - niezwykłej świątyni dawnego Imperium Angkoru w Laosie
 • podróż łodzią przez jaskinię Tham Kong Lo – cud przyrodniczy Laosu
 • kajakowe i rowerowe wycieczki po Krainie 4000 Wysp (Si Pan Don) na Mekongu
 • najpiękniejsze wodospady Laosu na płaskowyżu Bolaven i w Krainie 4000 Wysp na granicy z Kambodżą
 • wyprawa poza utartymi szlakami po najrzadziej odwiedzanym kraju regionu

AUTOR PROGRAMU

Krzysztof Rąpała

Laos jest najrzadziej odwiedzanym krajem Azji Południowo-Wschodniej, a do jego środkowej i
południowej części już mało kto dociera. A niezasłużenie! Obfituje w niesamowite miejsca, które
bardzo rzadko znajdują się w programach wyjazdów turystycznych oferowanych przez biura podróży,
ponieważ leżą na uboczu głównych szlaków.
Zobaczymy słynne rozlewiska Mekongu zwane Krainą 4000 Wysp, oraz średniowieczne świątynie
khmerskie Wat Phou w Champasaku (lista UNESCO). Odwiedzimy niesamowity, a jeszcze mało znany
Park Narodowy Phu Hin Bun, gdzie piękne góry i formacje skalne porośnięte są przez dżunglę.
Występują tam jaskinie, z których najsłynniejsza – Tham Kong Lo ma wymiary ok. 100 m szerokości i
niemal tyle samo wysokości. Jest to cud natury, ciągle nieodkryty przez masowy ruch turystyczny.
Czeka nas nocleg w laotańskiej wiosce i relaks na piaszczystych plażach u wylotu jaskiniowej rzeki i
nad Mekongiem. Zapraszamy do udziału w wyprawie, której celem jest dotarcie do miejsc poza
utartymi szlakami.

Dzień 1 Wylot z Polski do Bangkoku przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji.

Dzień 2 Przylot do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam (Chao Praya), świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Przeprawa promem przez Menam do najstarszej części miasta - dzielnicy Thon Buri, gdzie zobaczymy Muzeum Królewskich Łodzi Paradnych, dwa ważne buddyjskie waty i portugalski kościół Santa Cruz. Rejs tramwajem wodnym. Po południu wyjazd nocnym pociągiem do Vientiane.

Dzień 4 Przyjazd do Vientiane i zwiedzanie miasta: spacer pod Pałac Prezydencki (Ho Kham), wat Ho Phra Keo (XVI w.) - dawna świątynia królewska, gdzie przechowywano słynną figurkę Szmaragdowego Buddy; wat Sisaket zawierający kilka tysięcy posążków Buddy; Czarna Pagoda (wat That Dam). Wizyta w kompleksie świątynnym Pha That Luang (XVI w.) - najważniejszym narodowym pomniku architektury Laosu. Wieczór spędzimy nad brzegiem Mekongu spacerując po bulwarach króla Fa Nguma. Nocleg.

Dzień 5 Rano zwiedzanie Parku Buddów, następnie przejazd do Parku Narodowego Phu Hin Bun (Phou Hin Poun). Nocleg u wrót jaskini Tham Kong Lo.

Dzień 6 Wycieczka łodzią po podziemnej rzece w ogromnej jaskini Tham Kong Lo. Czas wolny na kąpiel i plażowanie, następnie przejazd do Thakhaek. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy ciekawą architekturę kolonialną z czasów francuskich. Czas na relaks w restauracjach i salonach masażu nad Mekongiem lub w okolicy.

Dzień 7 Przejazd autobusem z Thakhaek do miasta Pakse (ok. 6-7 godz.). Zakwaterowanie w hotelu i spacer nad brzegiem Mekongu. Nocleg.

Dzień 8 Całodzienna wycieczka na wulkaniczny płaskowyż Bolaven. Zobaczymy najpiękniejsze wodospady w Laosie oraz uprawy kawy i herbaty. Nocleg w Pakse.

Dzień 9 Wycieczka do miasta Champasak - jednej z dawnych stolic Laosu, gdzie zobaczymy architekturę z czasów kolonialnych, i unikalny kompleks świątynny Wat Phu(lista UNESCO) - zbudowany przez Khmerów w okresie świetności Angkoru. Wat Phu jest jednym z najważniejszych zabytków na Półwyspie Indochińskim. Przejazd do Nakasong i przeprawa promem na wyspę Don Det. Nocleg.

Dzień 10-11 Pobyt w Krainie 4.000 Wysp (Park Narodowy Si Pan Don) na południu Laosu. Czeka nas nie tylko relaks na plażach - dla chętnych wycieczki rowerami po wyspach, pływanie kajakami po Mekongu, obserwacje życia miejscowej ludności i delfinów słodkowodnych. Największe wrażenie na przyjezdnych robią jednak wielkie wodospady Khone Phapheng i Khone Somphamit na Mekongu.

Dzień 12 Powrót do Pakse i przekroczenie granicy tajskiej. Przejazd do Ubon Ratchatani i nocleg.

Dzień 13 Wycieczka do Parku Narodowego Pha Taem na granicy Tajlandii i Laosu. Park chroni unikalny krajobraz doliny Mekongu. Zobaczymy tam malownicze klify skalne i prehistoryczne malowidła naskalne, a także miejsce, gdzie kręcono sceny do filmu „Aleksander” (reż. O. Stone, 2004 r.). Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem do Bangkoku.

Dzień 14 Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: pałac królewski i wat Phra Keo - najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; wat Pho - z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy; wat Arun - wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya).

Dzień 15 Czas na zakupy i odpoczynek przed podróżą. Wieczorem wylot do Warszawy.

Dzień 16 Powrót do Warszawy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Warszawa – Bangkok - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele – pokoje 2-3 os.); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena wyjazdu nie obejmuje: wizy do Laosu (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień ); biletów
wstępu (ok. 45 USD).

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x