TRASA

Malta - Valetta - Rabat - Mdina - Mosta - wyspa Gozo (Ggantija, sanktuarium Ta'Pinu, Victoria, Xlendi) - wyspa Comino

Dostępne terminy

24 kwietnia - 1 maja 2021 Cena: 1.000 zł + 350 EUR + bilet lotniczy (ok. 800 zł)
1-8 maja 2021 Cena: 1.000 zł + 420 EUR + bilet lotniczy (ok. 800 zł)

atuty wyjazdu

 • wycieczka w małej grupie 6-12 osób
 • dokładne zwiedzanie Valetty i rejs po Wielkiej Zatoce wokół stolicy Malty
 • wycieczka po wyspie Gozo piętrowym autobusem
 • wycieczka na piękną wyspę Comino z pięknymi lagunami i ciekawymi zabytkami
 • noclegi w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami, bez dopłat dla singli

AUTOR PROGRAMU

Piotr Orechwo

Egzotyczna Malta leży na pograniczy chrześcijańskiej Europy i muzułmańskiej Afryki. Od dawien dawna ścierają się na wyspie te dwa ogromne kręgi kulturowe, powodując, że dzisiejsza Malta jest niezwykłą mieszanką dwóch odmiennych światów. Pasjonująca historia, biblijne dziedzictwo, wspaniała architektura, słynny Zakon Rycerzy Maltańskich to zaledwie kilka fragmentów niezwykłej rzeczywistości jaką możemy spotkać na Malcie. Całość uzupełniają niezwykłe pejzaże wysokich klifów nad lazurowym morzem, ciekawa, słynąca z owoców morza kuchnia oraz zazwyczaj doskonała pogoda.Piotr

Dzień 1 Przelot na Maltę i transfer do hotelu. Wieczorna opowieść o najważniejszych wydarzeniach w historii Malty, a przede wszystkim o Wielkim Oblężeniu.

Dzień 2 Zwiedzanie stolicy Malty - Valetty (lista UNESCO). Zobaczymy Górne i Dolne Ogrody Barracca wraz z punktem widokowym, kościół Matki Bożej Zwycięskiej, imponującą Konkatedrę św. Jana z obrazami Caravaggia, Pałac Wielkich Mistrzów (z zewnątrz). Będzie też czas wolny. Popłyniemy łodzią na drugą stronę zatoki w stronę Trzech Miast. Spacer po Senglea i Vittoriosa, m.in. Kolegiata Św. Wawrzyńca, Pomnik Niepodległości, Zajazd Francuski, Pałac Inkwizytora, ogrody Gardjola z doskonałym punktem widokowym na Grand Harbour. Powrót do hotelu.

Dzień 3 Przejazd do miasta Rabat. Zwiedzanie schronów z czasów II Wojny Światowej oraz katakumb – dawnego miejsca pochówku mieszkańców wyspy. Wizyta w grocie, gdzie więziony był Św. Paweł. Przejście do dawnej stolicy Malty – Mdiny, nazywanej „cichym miastem”. Spacer po zabytkowym bardzo urokliwym Starym Mieście. Przejazd do Mosta i wizyta w kościele, w którym jak się twierdzi miał miejsce pewien cud. Powrót do hotelu.

Dzień 4 Wycieczka na wyspę Gozo. Rejs promem, wycieczka po wyspie piętrowym autobusem (jeśli będzie dostępny) podczas której zobaczymy: Ggantija (lista UNESCO) – jedną z najstarszych świątyń na świecie, doskonale zachowany z czasów Joannitów wiatrak i młyn Ta’Kola i sanktuarium Matki Bożej w Ta Pinu. Spacer po stolicy wyspy Victorii (Cytadela, Bazylika Św. Jerzego, Plac Niepodległości). Czas na tradycyjne, lokalne przekąski. Wizyta w wiosce rybackiej Xlendi. Powrót promem na Maltę i powrót do hotelu.

Dzień 5 Przejazd do Sliema. Rejs widokowy dookoła Valetty po Wielkiej Zatoce, podczas którego będzie okazja zobaczyć imponujące fortyfikacje stolicy i Trzech Miast. Przejazd do Marsaxlokk – urokliwej wioski rybackiej, spacer oraz czas wolny. Okazja na wyśmienity obiad z owoców morza.

Dzień 6 Rejs na wysepkę Comino. Jeśli pogoda pozwoli, relaksujący czas na plaży. Wspaniałe widoki na niezwykle fotogeniczne laguny: Błękitną i Kryształową. Dla chętnych kilkugodzinny spacer po wyspie, m.in.: Wieża Św. Marii (znana z filmu „Hrabia Monte Christo”), opuszczony szpital brytyjski, Bateria Św. Marii, Kaplica Comino. Powrót do hotelu.

Dzień 7 Dzień wolny. Dla wszystkich chętnych dodatkowa wycieczka wynajętym transportem (ok. 35 EUR/os + bilety wstępu): sanktuarium w Melieha, punkt widokowy na wioskę Popeya, klify Dingli, rejs do Niebieskiej Groty - Blue Grotto (wstęp 8 EUR), Palazzio Parisio (wstęp 5 EUR ogrody, z pałacem 15 EUR), Ogrody San Anton. Jeśli czas pozwoli odwiedzimy też wioskę rękodzieła z fabryką wyrobów ze szkła.

Dzień 8 Przejazd na lotnisko i powrót do kraju.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub inną chorobę; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy (autobusy, taksówki) oprócz wycieczki fakultatywnej (ok. 35 EUR); rejsy promami na wyspy Gozo i Comino oraz wycieczka łodzią po Wielkiej Zatoce; noclegi (hotele lub apartamenty - pokoje 2-3 os. z łazienkami); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: kosztów biletu lotniczego na Maltę (ok. 800 zł); wyżywienia (ok. 15 euro na dzień); biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki fakultatywnej w 7 dniu wycieczki (łącznie ok. 100 euro); opłaty za ewentualny test na COVID-19.

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x