Dzień 1 Wylot z Polski.
Dzień 2 Przylot do Namibii. Zwiedzanie stolicy: Muzeum Niepodległości, Parlament (zwany Atramentowym Pałacem), luterański kościół przypominający o niemieckiej przeszłości Namibii, wieczorem relaks przy szklance piwa lub wina z RPA. Nocleg w hotelu z basenem
Namib – najpiękniejsza pustynia świata
Dzień 3 Przejazd malowniczymi krajobrazami w kierunku pustyni Namib. Po drodze postój na zdjęcia i słynną w całym kraju szarlotkę w najmniejszym mieście Solitaire, ozdobionym wrakami starych samochodów. Dojazd do Sesriem i zachód słońca na pustyni. Biwak w Sesriem.
Dzień 4 Wschód słońca na pustyni Namib (i przekonanie się, że pustynia nigdy nie jest pusta!). Wyprawa do najpiękniejszych wydm Namib Sand Sea, wpisanych na Listę Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO. Wejście na Dune 45 (niech was nie zmyli jej niewielka wysokość: 170 metrów pokonuje się w piasku o konsystencji mąki!). Wędrówka do niezwykle fotogenicznej Dead Valley, po drodze przy odrobinie szczęścia spotkamy mieszkańców pustyni: strusie, oryksy i antylopy. Nocleg na pustyni Namib.
Dzień 5 Po idyllicznym poranku na pustyni i spotkaniu z surykatkami przejazd do Swakopmund z obowiązkowym postojem na zdjęcia przy Zwrotniku Koziorożca. Zobaczymy też niezwykłe drzewa kołczanowe, które botanicznie są aloesem oraz księżycowe krajobrazy pustyni. Po południu spacer po Swakopmund (w którego kolonialnej architekturze odnajdziemy podobieństwo do Sopotu). Nocleg w hotelu Swakopmund.
Swakopmund – nadmorski kurort
Dzień 6 By spłukać kurz pustyni rankiem płyniemy w rejs Dolphin Cruise na spotkanie z delfinami, pelikanami i uchatkami. Objedzeni owocami morza, po świętowaniu szampanem i piwem wyruszamy land roverami na szaloną jazdę po niebotycznych wydmach Sandwich Harbor, gdzie piasek pustyni wpada do oceanu. Rzut oka na Walvis Bay (rozsławione szantą „Cztery piwka”). Wieczorem spacer po molo i zachód słońca na plaży. Nocleg w hotelu Swakopmund.
Od Wybrzeża Szkieletów do gór Spitzkoppe
Dzień 7 Poranne zakupy pamiątek i dla chętnych zwiedzanie: Muzeum Miejskie, Park Węży, odwiedziny w Crystal Gallery, gdzie jest największy na świecie monolityczny kryształ, po czym wyruszamy słynnym i owianym złą sławą wśród żeglarzy Wybrzeżem Szkieletów. Krótki postój przy kolorowej osadzie letniskowej Wlotzkasbaken (zamieszkałej na stałe przez 2,5 osoby!). Spotkanie z kolonią uchatek na Cape Cross, zobaczenie repliki obelisku ustawionego w XV w przez portugalskiego żeglarza Diego Cao (który jako pierwszy Europejczyk dotarł do tej części Afryki). Przejazd do malowniczych gór Spitzkoppe, które wznosząc się samotnie na równinie są nazywane afrykańskim „Ayers Rock”. Biwak w Spitzkoppe (brak prądu!).
Damarland – kraina kolorowych skał i wspaniałych ludzi
Dzień 8 Po porannych zdjęciach w górach jedziemy na spotkanie z rdzennymi mieszkańcami Namibii. Kobiety Herero słyną z noszonych do dziś wiktoriańskich sukni i fantazyjnych kapeluszy, inspirowanych... krowimi rogami. Kobiety Himba są znane ze smarowania ciała ochrą i oryginalnych fryzur. Spotkanie z ludem Damara, gdzie podczas pokazu zobaczymy tradycyjne tańce i poznamy kulturę jednego z najstarszych plemion żyjących w tej części Afryki. Odwiedziny w Twyfelfontein (jedyne miejsce w Namibii wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Wśród petroglifów wyrytych ok. 2000 lat temu znajdują się wizerunki... pingwinów! Najsłynniejszym jest „Lion Man” – lew z długim ogonem i łapami zakończonymi ludzkimi dłońmi przedstawiający czarownika w transie. Biwak na campingu (może być problem z dostępem do prądu).
Dzień 9 Odwiedziny w wiosce Himba, ludu słynącego z oryginalnego rytuału piękności, gdyż kobiety do mycia się nie używają wody. Ich toaleta polega na okadzaniu ciała dymem i nacieraniu go mieszanką ochry, ziół i tłuszczu, dzięki czemu ich skóra ma rdzawo-czerwony kolor. Zobaczymy też największe miasto regionu: Opuwo, gdzie w sklepie spotkamy Himba i Herero na zakupach a od kobiet Djembe możemy kupić oryginalne bransoletki z ozdobionych rur PCV. Wieczorem relaks i odpoczynek nad basenem. Nocleg w lodży w Opuwo
Dzień 10 Przejazd na farmę gepardów, gdzie zobaczymy karmienie tych zwierząt i zdjęcia z oswojonymi gepardami (można nawet je pogłaskać!) po czym wyruszymy na bardzo nietypowe safari: na pace auta terenowego wjedziemy między gepardy. Nocleg na campingu (może być problem z dostępem do prądu).
Etosza i Erindi – raj dla zwierząt
Dzień 11 Wyruszamy do PN Etosza. Safari po parku będącego prawdziwym rajem zwierząt, gdzie mieszka ponad 140 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Dzięki znajdującym się na terenie parku oczkom wodnym można tu zobaczyć lwy, gepardy, lamparty, słonie, żyrafy, zebry, hieny, nosorożce i antylopy. Dużą atrakcją są podświetlone oczka wodne przy campingach, które w nocy staje się istnym teatrem natury. Siedząc z szklanką piwa w dłoni nigdy nie możemy być pewni, co się tu zdarzy! Nocleg na campingu na terenie PN Etosza.
Dzień 12 Safari po PN Etosza. Oglądanie drzew moringa przypominających baobaby i ogromnego słonego jeziora Etosza Pan, które zwykle jest wyschnięte i od którego pochodzi nazwa parku. Przerwą w oglądaniu zwierząt będzie relaks nad basenem w południe. Nocleg na campingu na terenie PN Etosza.
Dzień 13 Przejazd od największego prywatnego parku Erindi. Mieszka tu ok. 20 000 zwierząt, a miejsce to rozsławiła wizyta tu Angeliny Jolie z dziećmi. W Erindi na Camp Elephant jest jedno z najpiękniej położonych oczek wodnych w Namibii, w którym mieszkają hipopotamy i krokodyle, bardzo często jest też odwiedzane przez słonie i guźce. Nocleg w domkach Erindi Elephant Camp.
Dzień 14 Przejazd na lotnisko w Windhuk, po drodze postój na targu w Okahandja i możliwość zakupu rękodzieła. Wylot z Namibii.
Dzień 15 Przylot do Polski (przez jeden z portów lotniczych Europy lub Bliskiego Wschodu).