TRASA

Katmandu – Patan – Pokhara – Sarankot – Lumbini – Park Naradowy Chitwan – Nagarkot – Bakhtapur - Katmandu

Dostępne terminy

14 dni: Cena: 6.500 zł + 810 USD

atuty wyjazdu

 • zwiedzanie Nepalu bez trekkingu
 • możliwość lotu widokowego nad Himalajami
 • dzień relaksu w Pokharze i Kathmandu
 • transport wynajętym minibusem na całej trasie
 • zobaczymy trzy miejsca z listy Unesco w Nepalu

AUTOR PROGRAMU

Katarzyna Kowalska

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Katmandu przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji. Transfer z lotniska do turystycznej dzielnicy Thamel. 

Dzień 3 Zwiedzanie Doliny Katmandu (lista UNESCO) . Podczas całodniowej wycieczki zobaczymy m. in.: Bodnath - największą stupę buddyjską w Nepalu, świątynię małp – Swayambhunath wznoszącą się na wzgórzu oraz zabytkową starą część miasta – Durbar Square. Wieczorem czas na obiadokolację, muzykę na żywo oraz nocleg.

Dzień 4 Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie zabytków w Dolinie Katmandu, udajemy się do miejsca kremacji zwłok, miejsca świętego dla wyznawców hinduizmu - Pashupatinath, by potem przejechać do sąsiadującego z Katmandu miasta Patan. Wieczorem czas na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 Przejazd z Katmandu do Pokhary. Wcześnie rano ruszamy ze stolicy Nepalu do Pokhary. Opuszczamy dolinę Katmandu. Nasza trasa przebiegać będzie wzdłuż malowniczej doliny rzek Trisuli i Marsyangdi. O ile Katmandu urzeka wspaniałymi zabytkami, o tyle Pokhara - pięknem otaczającej natury. Mamy do przejechania około 200 km, jednak uwzględniając warunki drogowe w Nepalu i drogi wyjazdowe ze stolicy pokonanie tego dystansu zajmuje około 7- 10 godzin. Dla chętnych możliwość odbycia kilkugodzinnego raftingu. Po przyjeździe spacer po mieście.

Dzień 6 Całodzienne zwiedzanie najciekawszych atrakcji Pokhary. Odwiedzimy muzeum górskie, gdzie poznamy historię zdobywania Himalajów. Zawitamy do Stupy Pokoju wznoszącej się na szczycie wzgórza, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę całej doliny. Następie udamy się pod wodospad Devi`s Falls. Dzień zakończymy w lokalnej restauracji z pokazami ludowych tańców na żywo.

Dzień 7 Relaks i odpoczynek w Pokharze. Czas wolny na zakupy pamiątek. Możliwość popływania łodzią po jeziorze Pheva Tal, polatania na paralotni z instruktorem. Wieczorne wspólne wyjście na muzykę na żywo.

Dzień 8 Wschód słońca na Sarankot. Wcześnie rano samochodem wjeżdżamy na pobliski punkt widokowy Sarankot. Półgodzinny spacer doprowadzi nas na sam szczyt. Z wieży widokowej będziemy mogli podziwiać Dhaulagiri (8167 m), niemal wszystkie szczyty Annapurna Himal, w tym Annapurna I (8091 m), strzelisty Machhapuchhare, Manaslu, Peak 29, Himalchuli oraz inne szczyty. Samochodem wracamy do Pokhary. Po śniadaniu w hotelu udajemy się w drogę do Lumbini. Przed nami prawie 170-kilometrowa trasa, której pokonanie zajmie nam z 5-7 godzin. Po przyjeździe spacer, kolacja i nocleg.

Dzień 9 W Lumbini spędzamy pół dnia. To mała miejscowość, nieopodal której urodził się Budda. Jest to najświętsze miejsce dla wyznawców buddyzmu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu świątyni upamiętniającej narodziny Buddy czeka nas przejazd do Parku Narodowego Chitwan, oddalonego o 130 kilometrów.

Dzień 10 W Parku Narodowym Chitwan (lista UNESCO) spędzamy cały dzień. Wraz z lokalnym przewodnikiem pospacerujemy po dżungli, spłyniemy drewnianymi łodziami po rzece Narayani, odwiedzimy miejsce kąpieli słoni. Wieczorem udamy się na występy lokalnego zespołu folklorystycznego.

Dzień 11 Przed nami długi przejazd. Udajemy się w drogę powrotna w kierunku doliny Katmandu. Do przejechania mamy około 180 km, co powinno zająć nam 8-9 godzin. Kierujemy się do wioski Nagarkot(2100 m), skąd podziwiać będziemy panoramę Himalajów. Po przyjeździe spacer po wiosce, kolacja i nocleg.

Dzień 12 Wstajemy wcześnie rano, aby zobaczyć jak budzą się Himalaje o wschodzie słońca. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać rozległą panoramę białych gór. Następnie po śniadaniu udamy się do świątyni hinduistycznej Narajana w Changunarayan. Na kilka godzin zawitamy do przepięknego miasta Bhaktapur. Wieczorem wracamy na nocleg do Katmandu.

Dzień 13 Relaks i odpoczynek w Katmandu. Dla chętnych możliwość odbycia lotu widokowego małym samolotem nad Himalajami z widokami na Mount Everest, Lhotse, Makalu i Manaslu. Dla chętnych także wizyta w pałacu królewskim , ogrodach Garden of Dreams oraz w klasztorze Kopan.

Dzień 14 Wylot do Polski.

Umowa obejmuje:
Koszty złotówkowe
- przelot na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa, ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy grupowe podczas wyjazdu; noclegi (hotele klasy turystycznej, pokoje 2-3 osobowe ze śniadaniami); 1,5 dniowa wycieczka do Parku Narodowego Chitwan wraz z wyżywieniem; lokalni przewodnicy; koszty organizacyjne w Nepalu.

Umowa nie obejmuje: wizy nepalskiej (ok. 25 USD); wyżywienia (ok. 20 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 60 USD); lotu widokowego nad Himalajami (ok. 260 USD); raftingu (ok. 70 USD); paralotni (ok. 100 USD).

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x