TRASA

Kathmandu - Syabrubesi - trekking doliną Langtang i do Kyanjin Gompa - Syabrubesi - Kathmandu - Patan - Bhaktapur - Kathmandu

Dostępne terminy

16 dni: archiwalny Cena: ostatnio 6.600 zł + 450 USD

atuty wyjazdu

AUTOR PROGRAMU

Maciej Kołodziejczyk

Trekking Doliną Langtang jest przewidziany dla osób o przeciętnej sprawności fizycznej. Największym problemem podczas wędrówki nie jest sama trasa (maszerujemy od 4 do 7 godzin dziennie w zależności od etapu i kondycji grupy), a wysokość nad poziom morza. Jednakże program jest skonstruowany tak, aby w odpowiedni sposób przygotować organizm do dużych wysokości. Służy temu między innymi stopniowe, bez pośpiechu zwiększanie wysokości nad poziomem morza. Oczywiście można tę trasę przejść szybciej, ale wtedy ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej znacznie wzrasta. Naszym celem jest, aby każdy z uczestników dotarł do Kyanjin Gompa (3870 m n.p.m.). W czasie całego trekkingu towarzyszy nam doświadczony lokalny przewodnik. Istnieje również możliwość wynajęcia tragarza do noszenia plecaka. Podczas wędrówki na całej trasie śpimy w lokalnych schroniskach (pokoje 2, 3 lub wieloosobowe), gdzie również się stołujemy.

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu w najbardziej znanej wśród ludzi chodzących po górach, kolorowej dzielnicy Thamel. Spacer i nocleg.

Dzień 3 Spacer po barwnej dzielnicy turystycznej Thamel, wizyta na placu Durbar, przygotowanie do trekkingu, uzupełniające zakupy sprzętu. Nocleg.

Dzień 4 Przejazd autobusem malowniczą doliną rzeki Trisuli do miejscowości Syabrubesi, podziwianie górskich panoram Manaslu i pasma Ganesh Himal (czas przejazdu ok. 9 godz.). Odpoczynek i przygotowanie do trekkingu. Nocleg.

TREKKING DOLINĄ LANGTANG I DO KYANJIN GOMPA

Dzień 5 Wyruszamy lesistym szlakiem do bambusowej wioski (ok. 1850 m n.p.m.), po przerwie podchodzimy dalej wzdłuż potoku podziwiając dzikie ptactwo kryjące się w zaroślach wśród bambusów. Po ok. 5-6 godzinach docieramy na nocleg do Lama Hotel (2340 m n.p.m.).

Dzień 6 Dalsza wędrówka w górę doliny prowadzi przez sosnowe i rododendronowe lasy do Ghora Tabela (ok 3030 m n.p.m.), i dalej aż do wsi Langtang (ok. 3480 m n.p.m.), największej osady na naszej trasie.

Dzień 7 Krótkie, 3-4 godzinne podejście do Kyanjin Gompa (3870 m n.p.m.), leżącego u wylotu doliny lodowca Langtang Lirung. Po południu zwiedzamy wioskę i okolice, m. in. klasztor i fabryczkę serów z mleka jaków.

Dzień 8 Wczesnym rankiem wyruszamy podziwiając himalajskie panoramy o wschodzie słońca. Wspinaczkę wieńczymy zdobyciem Tsergo Ri (ok. 5150 m n.p.m.). Popołudnie spędzamy w malowniczej dolinie, zgłębiając buddyjską kulturę i smakując lokalną kuchnię. Nocleg w Kyanjin Gompa.

Dzień 9 Rankiem wyruszamy w górę doliny, do położonych w rejonie Langshisha Kharaka pastwisk koni i jaków, lub podchodzimy do obozu wśród lodowych pól u stóp Yala Peak. Nocleg w Kyanjin Gompa.

Dzień 10 Rano podziwiamy wschód słońca nad Himalajami, po śniadaniu rozpoczynamy zejście do Ghora Tabela (ok. 3030 m n.p.m.). Nocleg.

Dzień 11 Ostatniego dnia trekkingu czeka nas długie zejście doliną, wśród lesistych wzgórz do Syabrubesi (ok. 1420 m n.p.m.)

Dzień 12 Całodzienny przejazd autobusem przez dolinę Trisuli z Syabrubesi do Kathmandu. Nocleg.

Dzień 13 Kontynuujemy zwiedzanie stolicy. Odwiedzimy znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią Małp" ze względu na ich liczną obecność. Zobaczymy również Pashupatinath, najbardziej znaną hinduistyczną świątynię w Nepalu, oraz Bodhnath, największą w tej części świata stupę buddyjską, cel pielgrzymek wielu Tybetańczyków. Nocleg.

Dzień 14 Wycieczka po Dolinie Kathmandu. Rano przejazd do Patanu (lista UNESCO), starej stolicy, która zachwyca licznymi świetnie zachowanymi świątyniami hinduskimi i buddyjskich, oraz zabudowaniami pałacowymi, pochodzącymi głównie z XVI i XVII wieku. Po południu przejazd do Bhaktapuru, stolicy państwa od XIV do XVI wieku. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 15-16 Powrót z Kathmandu do Warszawy.

Cena obejmuje:
koszty złotówkowe
- przelot Warszawa - Kathmandu - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce
koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, riksze itp.); noclegi (hotele klasy turystycznej, schroniska - pokoje 2-5 os.); koszty lokalnego przewodnika na trasie trekkingu; koszty wstępu do parku narodowego (trekking permit i TIMs card); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje: wizy nepalskiej (ok. 40 USD); wyżywienia (ok. 20 USD na dzień); biletów wstępu w Katmandu (ok. 40 USD), tragarzy (ok. 20 USD za tragarza na dzień, zwykle dla 2 osób).

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x