TRASA

Wyprawa: Buenos Aires – El Calafate – PN Los Glaciares (jezioro Argentino, lodowiec Perito Moreno, Cerro Torre, Fitz Roy) – Puerto Natales – PN Torres del Paine – Punta Arenas – Cieśnina Magellana – Ziemia Ognista (Ushuaia, PN Tierra del Fuego) – Buenos Aires

Dostępne terminy

26 dni: Cena: 5.200 zł + 1.550 USD + bilet lotniczy

atuty wyjazdu

  • lato w Patagonii to najlepszy czas na trekking po Andach
  • 5 dni trekkingu w Parku Narodowym Torres del Paine w Chile
  • 3 dni trekkingu w rejonie słynnych szczytów Cerro Torre i Fitz Roy
  • wycieczka pod lodowiec Perito Moreno w Parku Narodowym Los Glaciares
  • fantastyczny rejs katamaranem pod lodowce i dryfujące góry lodowe na jeziorze Argentino
  • rejs do kolonii pingwinów na wyspie Magdalena, liczącej ok. 200 tysięcy ptaków
  • obserwacja ptaków i ssaków morskich na wodach Cieśniny Magellana i Ziemi Ognistej
  • wędrówka po Andach na Ziemi Ognistej

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Patagonia południowa i Ziemia Ognista w Chile i Argentynie - Wyprawa na koniec świata

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do wysuniętego najbardziej na południe skrawka Ameryki.Patagonia i Ziemia Ognista to jeden z najdzikszych i najtrudniej dostępnych obszarów kuli ziemskiej. Nasz wyjazd przeznaczony jest dla osób zainteresowanych przyrodą, górskimi wędrówkami oraz dla wszystkich spragnionych prawdziwych przygód. Odwiedzimy jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych świata – Torres del Paine, Los Glaciares i Tierra del Fuego. Zobaczymy strzeliste szczyty górskie, ogromne lodowce, dziewicze lasy i wodospady. Pójdziemy na kilkudniowy trekking po Andach i przeprawimy się przez Cieśninę Magellana. Odwiedzimy kolonie uchatek patagońskich i pingwinów. Będziemy obserwować kondory, strusie nandu i guanako. Zabierzemy Cię w legendarne miejsca i krainy, do enklawy dzikiej przyrody i różnorodnych krajobrazów.
Oprócz atrakcji przyrodniczych zwiedzimy stolicę Argentyny Buenos Aires. Centrum miasta zaskakuje piękną architekturą i przemyślanym układem przestrzennym. Na jego obrzeżach znajdują się parki i pełne zieleni skwery oraz słynne dzielnice San Telmo, La Boca i Recoleta. Buenos Aires jest miastem, do którego chce się wracać, a wizyty w nim nie da się szybko zapomnieć. Ponadto proponujemy fakultatywny wypad do stolicy Urugwaju (MontevideoColonia del Sacramento).

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Buenos Aires. Przejazd do hostelu, spacer po Centrum i nocleg.

Dzień 3
Zwiedzanie Centrum stolicy: pałac prezydencki Casa Rosada i Muzeum Starego Fortu z katakumbami (XVIII w.), Katedra Metropolitana i grób gen. J. de San Martina – bohatera narodowego Argentyny, Teatro Colon – jeden z największych teatrów operowych świata oraz kościół św. Ignacego (XVIII w.). Przejazd do eleganckiej dzielnicy Recoleta, gdzie odwiedzimy kościół de Nuestra Seniora de Pilar i grób Evity Peron. Poznamy historię Argentyny .

Dzień 4
Przelot do miasta El Calafate, leżącego u wrót Parku Narodowego Los Glaciares na styku Andów i Wyżyny Patagońskiej. Zakwaterowanie w hostelu. Spacer nad brzeg jeziora Argentino gdzie żyją liczne ptaki: gęsi patagońskie, flamingi, ibisy, czajki, jastrzębie i inne. Nocleg.

Dzień 5-9
Pobyt w Parku Los Glaciares, który znajduje się pomiędzy andyjskimi masywami Fitz Roy (3.441 m. n.p.m.) a Cerro Cristal (1.286 m. n.p.m.). Zobaczymy tam: ogromne lodowce Upsala i Moreno, górskie jeziora z których wypływa Santa Cruz - największa rzeka Patagonii. Pojedziemy do miasteczka El Chalten, skąd wyruszymy pod legendarne szczyty Fitz Roy i Cerro Torre (3.128 m. n.p.m.), przyciągające śmiałków z całego świata (będą to dwie jednodniowe piesze wycieczki górskie).

Dzień 10 Przejazd autobusem do Puerto Natales w Chile (ok. 5 godz.). Po drodze obserwacja krajobrazów Patagonii. Zobaczymy strusie nandu i stada guanako. Zwiedzanie miasteczka i obserwacja ptaków nad morzem: gęsi patagońskie, kormorany, łabędzie czarnoszyje. Przygotowanie do trekkingu. Nocleg.

Dzień 11-15
Trekking po Parku Narodowym Torres del Paine uznawanym za jeden z najpiękniejszych w świecie. Podczas kilkudniowej pieszej wędrówki w rejonie andyjskich szczytów Paine Grande (3.050 m. n.p.m.), Torres del Paine (2.800 m. n.p.m.) i masywu Los Cuernos (2.200-2.600 m. n.p.m.) ujrzymy dziewiczą przyrodę - lasy bukowe, turkusowe jeziora, błękitne lodowce i wodospady. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy strusie nandu i stada dzikich guanako. Noclegi pod namiotami na płatnych polach biwakowych przy schroniskach.

Dzień 16
Przeprawa katamaranem przez jezioro Pehoe. Powrót do Puerto Natales. Nocleg.

Dzień 17
Przejazd do miasta Punta Arenas nad Cieśniną Magellana. Nocleg.

Dzień 18
Wycieczka na wody Cieśniny Magellana do wielkiej kolonii pingwinów na Wyspie Magdalena oraz do kolonii uchatek patagońskich na Wyspie Marta. Ponadto przejazd drogą wzdłuż Cieśniny Magellana do pionierskiej osady Fuerte Bulnes. Uwaga! Jeśli pogoda uniemożliwi żeglugę po wodach Cieśniny Magellana, bo będzie sztorm, to zamiast wycieczki łodzią na Wyspy Magdaleny i Marty pojedziemy do leżącej na lądzie kolonii pingwinów Seno Otway. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 19
Pożegnanie Chile i przejazd na argentyńską część Ziemi Ognistej do Ushuaia – najbardziej na południe wysuniętego miasta świata. Po drodze przeprawa promem przez Cieśninę Magellana. Nocleg.

Dzień 20-22
Zwiedzanie malowniczych okolic Ushuaia, położonego nad Kanałem Beagle u podnóży Andów Patagońskich. Pójdziemy na pieszą wycieczkę do lodowca Martial. Ponadto pojedziemy obserwować ptaki w Parku Narodowym Ziemi Ognistej.

Dzień 23 Przelot do Buenos Aires. Wieczór spędzimy w dzielnicy artystów latynoskich San Telmo, gdzie siedząc w kawiarenkach można słuchać muzyki popijając wino, kawę lub mate. Nocleg.

Dzień 24
Ostatniego dnia w stolicy Argentyny odwiedzimy dzielnicę La Boca, która przyciąga swoją kolorową architekturą, ulicznymi pokazami tanga i sklepikami z oryginalnymi argentyńskimi towarami. Dla zainteresowanych wizyta w Muzeum Narodowym. Nocleg.

Dzień 25-26
Powrót samolotem z Buenos Aires do Polski.

Proponujemy wydłużenie pobytu w Ameryce Płd. o 3 dni i wyjazd do stolicy Urugwaju - Montevideo i Colonii de Sacramento (dodatkowy koszt wynosi 400 zł oraz ok. 140 USD).

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
lot wewnętrzny Buenos Aires – El Calafate i Ushuaia – Buenos Aires; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszt biletu lotniczego - na trasie Warszawa - Buenos Aires - Warszawa.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, taksówki, promy itp.); noclegi (hostele i pensjonaty, namioty w Parku Narodowym Torres del Paine); wszystkie wycieczki objęte programem; koszty organizacyjne podczas wyprawy - w tym zwyczajowe tipy dla lokalnych przewodników

Umowa nie obejmuje: biletu lotniczego na trasie Warszawa - Buenos Aires - Warszawa; wyżywienia (ok. 15-20 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 120 USD); dopłaty za wypożyczenie namiotu w PN Torres del Paine (ok. 100 USD); wyjazdu do Urugwaju (400 zł + 140 USD).

Uwaga! Cena biletu lotniczego jest bardzo zróżnicowana w zależności od czasu wykupu. Koszt biletu wynosi ok. 4000 - 4500 zł, a miesiąc przed wyjazdem może osiągnąć cenę 6500 zł. Dlatego osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt. Wraz ze wzrostem cen biletów koszt wycieczki ulegnie podwyższeniu.

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Maria Kowalska

Maria Kowalska (ur. 1984) absolwentka rosjoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Od 2008 roku zawodowy pilot wycieczek. Spędziła pół roku na stypendium w Stambule, co zaowocowało m. in. współpracą z wydawnictwem „Bezdroża” przy aktualizacji przewodnika po tym mieście. Podróżowała wielokrotnie po Europie Wschodniej, Bliskim Wschodzie, Azji i Ameryce Południowej. Najlepiej jednak czuje się w […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x