TRASA

główne miejsca i obiekty na trasie wycieczki: Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot), Park Narodowy Borów Tucholskich, Półwysep Helski, przylądek Rozewie, Zalew Wiślany, Toruń, Malbork, Chełmno, Pelplin, Frombork, góra Wieżyca, Wdzydze Kiszewskie, Sztutowo i Westerplatte, rezerwaty przyrody Ptasi Raj i Mewia Łacha

Dostępne terminy

10 dni: Cena: 2.950 zł

atuty wyjazdu

 • wycieczka samochodami osobowymi w małej grupie 6-9 osób
 • zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Toruniu (lista UNESCO) i zamku w Malborku (lista UNESCO)
 • zobaczymy wiele ciekawych zabytków krzyżackich poza Malborkiem
 • wędrówka po Parku Narodowym Borów Tucholskich
 • dla chętnych spływ kajakowy na Pojezierzu Kaszubskim
 • rejs statkiem po Zatoce Puckiej
 • spacer po najsłynniejszym polskim molo w Sopocie
 • wyjście na górę Wieżycę (329 m n.p.m.) – najwyższą górę polskiego Pomorza
 • skosztujemy bałtyckich ryb, owoców morza i najprzedniejszych przysmaków kuchni kaszubskiej i pomorskiej

AUTOR PROGRAMU

Piotr Orechwo

Zapraszamy na wycieczkę objazdową po trzech polskich krainach: Wybrzeżu BałtykuKaszubach i Warmii. Przyroda i krajobrazy tych ziem są niezwykle urozmaicone, a ich historia fascynująca. Powstanie i rozwój wielu tamtejszych miast wiąże się z istnieniem państwa krzyżackiego. Rycerze zakonni byli mistrzami nie tylko w budowaniu zamków i miast, lecz także w rozwijaniu i unowocześnianiu całych regionów. Najpierw zwiedzimy GdańskGdynię i Sopot. Zobaczymy, że Trójmiasto skrywa wiele niespodzianek, a kilkudniowy pobyt w nim to ogromna gratka dla osób zainteresowanych architekturą i historią. Planujemy wycieczkę na Półwysep Helski, przylądek Rozewie - najdalej wysunięty na północ punkt naszego kraju - oraz rejs statkiem po Zatoce Puckiej. Na Westerplatte i w obozie koncentracyjnym w Sztutowie zadumamy się nad naszą trudną historią. Nie zapomnimy o kolebce Solidarności w Stoczni Gdańskiej i nowoczesnym Muzeum Drugiej Wojny Światowej. Potem czeka nas wycieczka po Kaszubach, gdzie z pewnością zachwycimy się pięknem przyrody i kultury kaszubskiej. Odwiedzimy najciekawsze miasteczka regionu, skansen we Wdzydzach Kiszewskich, a także galerię sztuki Józefa Chełmowskiego, zwanego kaszubskim Leonardem da Vinci. Wyjdziemy na Wieżycę (wys. 329 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie morenowe na całym Wybrzeżu. Będziemy się zastanawiać nad przeznaczeniem „polskiego Stonehenge”, zakosztujemy lokalnych pyszności i zażyjemy tabaki. Dla chętnych zorganizujemy spływ kajakowy oraz wędrówkę po Parku Narodowym Borów Tucholskich. Zobaczymy mury obronne „miasta zakochanych” Chełmna. Następnie pojedziemy do Torunia, leżącego na granicy Pomorza i Kujaw. W Toruniu zwiedzimy Stare Miasto (lista UNESCO) z przewodnikiem, a potem skierujemy się do najciekawszych miast i zamków krzyżackich w Kwidzyniu i Malborku (lista UNESCO). W Pelplinie poznamy arcydzieło piśmiennictwa drukowanego w postaci Biblii Gutenberga oraz miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem we Fromborku. Popłyniemy w rejs statkiem po Zatoce Puckiej, a nad Zalewem Wiślanym sprawdzimy jak idą prace przy przekopie Mierzei Wiślanej. Zobaczymy miejsce, gdzie Wisła uchodzi do morza oraz posłuchamy śpiewu ptaków w rezerwatach przyrody Ptasi Raj i Mewia Łacha. Program wycieczki w wyważony sposób łączy zwiedzanie miast i muzeów z aktywnością na łonie natury. Autorem trasy i jej głównym pilotem jest Piotr Orechwo.

Aktualnie możemy podać tylko ogólny plan wycieczki w formie powyższego opisu ze względu na brak wytycznych, w jaki sposób i według jakich zasad biura podróży będą mogły pracować i organizować wyjazdy. Dokładny program wycieczki dzień po dniu zostanie podany przed jej rozpoczęciem.

Cena obejmuje: 9 noclegów w hotelach, apartamentach lub w gospodarstwach agroturystycznych; przejazdy samochodami osobowymi; rejs statkiem po Zatoce Puckiej, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszty lokalnych przewodników w Toruniu i Malborku (ok. 250 zł); opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne; podatek VAT.

Cena nie obejmuje wyżywienia i wycieczki kajakowej na Pojezierzu Kaszubskim.

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x