TRASA

Tbilisi - Dolina Truso - Kazbegi - Gergeti - Juta - Borżomi - Tmogvi - Wardzia - Dżawachetia - Udabno - Dawid Garedża - Tbilisi

Dostępne terminy

10 dni: Cena: 3.300 zł + 540 USD

atuty wyjazdu

 • łatwe, jednodniowe trekkingi dla każdego
 • program całkowicie przyrodniczy
 • noclegi na prywatnych kwaterach i w pensjonatach
 • zróżnicowanie krajobrazów i szlaków
 • grupa nie większa niż 10 uczestników

AUTOR PROGRAMU

Maria Kowalska

Poznaj Gruzję od najlepszej strony, wędrując po jej górach i mieszkając u miejscowych. Program "Przez góry Gruzji" skierowany jest do osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury. Przez 8 dni będziemy wędrować i jeździć przez najpiękniejsze przyrodniczo zakątki wschodniej Gruzji. Czekają na nas trekkingi w parkach narodowych, wśród majestatycznych szczytów Wielkiego Kaukazu, przez zalesione zbocza Małego Kaukazu, surową i bogatą w zabytki  Wyżynę Eruszecką i pustynię Dawid Garedża. Zrelaksujemy się w gorących źródłach i przy gruzińskim stole - skosztujemy specjałów gruzińskiej kuchni u gruzińskich gospodarzy i w niewielkich jadłodajniach. Prawie cały wyjazd (poza ostatnim noclegiem) będziemy przebywać z dala od dużych ośrodków miejskich. Na wyjazd może jechać każdy, kto lubi chodzić po górach rekreacyjnie.

Dzień 1: wylot z Warszawy do Tbilisi

Dzień 2: lądowanie w Tbilisi, śniadanie w stolicy kraju, wymiana pieniędzy i przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do regionu Chewi. Trekking w dolinie Truso - niezwykle malowniczym miejscu z trawertynami, gorącymi źródłami, potężnymi szczytami Kaukazu i średniowiecznymi budowlami obronnymi. Przejazd na odpoczynek i nocleg do Kazbegi (Stepancminda).

Dzień 3-4: trekkingi w Wielkim Kaukazie w okolicach Kazbegi: klasztor Cminda Sameba i przełęcz Krzyżowa w drodze na najsłynniejszy szczyt Gruzji - Kazbek oraz szlak z Juty u podnóża góry Chaukhi - zdobędziemy przełęcz na wysokości 3.200 m.n.p.m. i odpoczniemy w malowniczo położonej knajpie na wysokości 2.700 m.n.pm. Nocleg w Kazbegi (Stepancminda)

Dzień 5: przejazd z Kazbegi do słynnego kurortu Borżomi położonego w paśmie Małego Kaukazu. Zakwaterowanie, spacer Park Zdrojowy i relaks w gorących źródłach w lesie pod otwartym niebem. Nocleg w Borżomi lub okolicach.

Dzień 6: trekking w sosnowych lasach Borżomsko - Charagaulskiego Parku Narodowego. Tereny parku obejmują zachodnie zbocza wąwozu rzeki Mtkwari (pol. Kury) i wschodnie grzbiety gór Mescheckich. Górzysta powierzchnia parku wznosi się do 2642 m n.p.m. Większość obszaru zajmują lasy lecz w najwyższych partiach dominują hale, czyli łąki pietra alpejskiego. Nocleg w Borżomi lub okolicach

Dzień 7: trekking po Wyżynie Eruszeckiej - regionie pełnym zamków i twierdz, położonym na południowych kresach Gruzji. W czasie naszej wędrówki zobaczymy zamek Tmogvi, kanion rzeki Mtkwari oraz najsłynniejsze gruzińskie miasto - klasztor wykute w skałach - Wardzię. Wieczorem relaks w gorących źródłach. Nocleg w okolicach Wardzi.

Dzień 8: przejazd przez Dżawachetię i Kartlię Dolną - dwa najmniej turystyczne regiony w Gruzji. Poznamy ich burzliwą, wielonarodową historię (posłuchamy o Ormianach, Polakach, duchoborcach, Żydach, Grekach i Niemcach), odpoczniemy nad największym gruzińskim jeziorem Paravani położonym na wysokości 2.000 m. n.p.m. i zjemy ryby na obiad. Kontynuujemy naszą podróż aż na pustynne tereny położone przy granicy z Azerbejdżanem. Nocleg w miejscowości Udabno (tutaj działa słynna knajpa i baza noclegowo- kulturalno - imprezowa Oasis prowadzona przez Polaków). Uwaga! Ponieważ Udabno dysponuje ograniczoną ilością miejsc noclegowych może się okazać, że będziemy spać w innym miejscu.

Dzień 9: zwiedzanie klasztoru Dawid Garedża położonego w niezwykle malowniczej okolicy. Trekking na kolejnego klasztoru położonego na stokach góry Garedża, którą dzielą między siebie Gruzja i Azerbejdżan. Powrót na nocleg do Tbilisi. Dla chętnych relaks w słynnych łaźniach siarkowych i rajd po bazarach.

Dzień 10: wczesnoporanny wylot z Tbilisi do Warszawy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
 bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (transport lokalny, minibus lub/i dżipy na górskich drogach); 8 noclegów na prywatnych kwaterach i w pensjonatach (pokoje 2-4 os., czasami ze wspólnymi łazienkami); 7 śniadań i 4 obiadokolacji (Kazbegi i Wardzia); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia i napojów poza wymienionymi posiłkami (ok. 10-15 USD na dzień); biletów wstępu do zabytków i do gorących źródeł (ok. 20 USD), wizyty w łaźniach w Tbilisi (ok. 20 USD), pamiątek.

Maria Kowalska

Maria Kowalska (ur. 1984) absolwentka rosjoznawstwa na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Od 2008 roku zawodowy pilot wycieczek. Spędziła pół roku na stypendium w Stambule, co zaowocowało m. in. współpracą z wydawnictwem „Bezdroża” przy aktualizacji przewodnika po tym mieście. Podróżowała wielokrotnie po Europie Wschodniej, Bliskim Wschodzie, Azji i Ameryce Południowej. Najlepiej jednak czuje się w […] Czytaj więcej...

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x