Dzień 1 Przelot z Warszawy do Tel Awiwu przez jeden z portów lotniczych Europy lub bezpośrednio. Przejazd do hostelu w Jerozolimie. Krótki odpoczynek i spacer aklimatyzacyjny po Starym Mieście i okolicy Bramy Damasceńskiej. Wieczorem wizyta w Bazylice Grobu Świętego. Nocleg.
Dzień 2 Całodzienna wycieczka lokalnym trasportem na teren Autonomii Palestyńskiej, w okolice miasta Jerycho – stolicy Zachodniego Brzegu Jordanu i zarazem jednego z najstarszych miast świata. Zobaczymy: Wzgórze Królewskie (Tel as-Sultan) na którym archeolodzy wykopali budowle z 7 tys. p.n.e.; pałac kalifa Hishama (VIII w.) oraz ważne miejsca biblijne – Górę Pokuszenia i tzw. sykomorę Zacheusza. Nocleg w Jerozolimie.
Dzień 3 Rano przejazd nad Morze Martwe. Przy drodze z Jerozolimy do Jerycha zobaczymy starożyne budowle: klasztor św. Eutymiusza, klasztor św. Martyriusza oraz Gospodę miłosiernego Samarytanina. Zejdziemy wgłąb doliny Wadi Qelt w rezerwacie En Prat by odwiedzić klasztor Jerzego Koziby. Odwiedzimy także alternatywne miejsce grobu Mojżesza w Nabi Musa (wg tradycji muzułmańskiej). Po południu zwiedzanie słynnego osiedla esseńczyków w Qumran. Podróż skrajem Pustyni Judzkiej na południe. Postój w oazie Einod Cukin spacer w malowniczym gaju tamaryszkowym. Pod wieczór pobyt na dzikiej plaży nad Morzem Martwym i kąpiel w najbardziej zasolonym jeziorze świata. Nocleg w schronisku pod Masadą lub na pustyni Negev.
Dzień 4 Masada (lista UNESCO) to niedostępna twierdza zbudowana przez Heroda Wielkiego na szczycie izolowanego wzgórza niedaleko Morza Martwego. Obrona Masady podczas powstania przeciw Rzymianom w 73 r. n.e. stała się symbolem najwyższego heroizmu narodu żydowskiego. Po kilku latach oblężenia żydowscy obrońcy w obliczu całkowitej klęski, nie chcąc dostać się do niewoli, popełnili zbiorowe samobójstwo. Bohaterstwo obrońców, którzy wolność miłowali bardziej niż życie jest wzorem dla wielu współczesnych Izraelczyków, zaś obrona Masady przeszła do legendy. Dla chętnych piesze wyjście przed świtem na Masadę i obserwacja wschodu słońca. Dla wszystkich poranne zwiedzanie twierdzy (fortyfikacje, pałace i ogrody Heroda). Po śniadaniu czekają nas spacery po dwóch pięknych dolinach: Nahal Dawid i Nahal Arugot (w obu jest możliwość kąpieli w krystalicznie czystej wodzie). Krótka wizyta w kolejnej starożytnej synagodze w Engaddi (Ein Gedi). Przejazd na pustynię Negew i nocleg na farmie wielbłądów.
Dzień 5 Przejazd przez Negew i rów tektoniczny Wadi Al-Araba nad Morze Czerwone. Po drodze zwiedzimy ruiny dwóch starożytnych miast: Tel Arad i Mamszit (lista UNESCO). Zobaczymy żydowskie ołtarze, urządzenia wodne zbudowane przez Nabatejczyków, rzymskie fortyfikacje oraz bazyliki wczesnochrześcijańskie, okazałe wille i domy z czasów bizantyńskich. Ponad to odwiedzimy ZOO - Hai Bar Yotvata, które powstało w celu odtworzenia fauny istniejącej w starożytności na ziemiach Izraela. Przyjazd do Ejlatu i wieczorna kąpiel w Morzu Czerwonym. Nocleg w Ejlacie.
Dzień 6 Pobyt w Ejlacie i relaks na plażach Morza Czerwonego nad Zatoką Akaba. Wizyta w oceanarium i na plaży w parku narodowym z dostępem do rafy koralowej z możliwością snorkelingu. Za dodatkową opłatą można zaaranżować dla chętnych osób nurkowanie z akwalungiem lub pływanie z delfinami. Nocleg.
Dzień 7 Wycieczka do Doliny Timna, w której ponad 3 tys. lat temu znajdowały się słynne kopalnie miedzi króla Salomona. Pustynia w Timnie słynie z pięknych krajobrazów dzięki formacjom skalnym utworzonym z kolorowych piaskowców o fantastycznych kształtach. Czeka nas nie tylko przejażdżka po pustyni, ale także piesze wędrówki po kolorowych skałach i piaskach. Nocleg w Ejlacie.
Dzień 8 Pożegnanie Morza Czerwonego i podróż na północ przez krater Mizpeh Ramon. Na pustyni Negew odwiedzimy kolejne starożytne miasta założone przez Nabatejczyków: Avdat i Sziwta (lista UNESCO), a także piękną dolinę Ein Avdat i grób Dawida Ben Guriona – pierwszego premiera Izraela. Nocleg w okolicy Beer Shevy.
Dzień 9 Rano zwiedzanie Tel Beer Szewa (lista UNESCO) – miasta, gdzie osiedlił się Abraham po przybyciu do Ziemi Obiecanej. Zobaczymy m. in. rogaty ołtarz, studnię Abrahama oraz dawne domostwa, magazyny i cysterny. Przejazd do miejscowości Tel Maresha, w której od starożytności zachowały się podziemne domy, kanały, cysterny i kolombaria, a także grobowce fenickie z fragmentami fresków. Nieopodal zobaczymy starożytną kopalnię kredy w Bet Guvrin. Później odwiedzimy ruiny w Aszkelonie. Podjedziemy rownież pod pozostałości zamku wielkiego rodu Ibelinów. Późnym popołudniem spacer po nadmorskich wydmach i w zależności od pogody pobyt na plaży. Nocleg.
Dzień 10 Nad ranem przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Przelot do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy lub bezpośrednio.