TRASA

Wyprawa: Los Angeles – PN Drzew Jozuego – Route 66 – PN Skamieniałego Lasu – Wupatki – PN Wielkiego Kanionu Kolorado – Page – Jezioro Powella – Kanion Antylopy – Pomnikowa Dolina – PN Krainy Kanionów – PN Skalnych Łuków – PN Capitol Reef – Grand Staircase Escalante – PN Kanionu Bryce – PN Zion – St George – Dolina Ognia – Zapora Hoovera – Las Vegas – Los Angeles

Dostępne terminy

17 dni: Cena: 6.450 zł + 1.280 USD

atuty wyjazdu

 • kameralna grupa: 4 - 8 osób
 • samochody z napędem 4 x 4
 • 4 noclegi na kampingach w parkach narodowych
 • 2 dni z Wielkim Kanionem, 3 dni na Route 66
 • pełne dni na zachwycające PN Zion, PN Arches, PN Canyonlands, PN Capitol Reef, PN Bryce i inne
 • natężenie przyrodniczych cudów - ponad 20 słynnych Parków Narodowych, stanowych, i plemiennych
 • termin wyjazdu uwzględnia najlepszą pogodę (brak upałów) i umiarkowany ruch turystyczny w parkach
 • zakupy w największych outletach Las Vegas

AUTOR PROGRAMU

Janusz Dubiel

Wyprawa Route 66 i Wielki Kanion - po szutrze i pod namiotem

Stany Zjednoczone to kraj przyrodniczych cudów natury. Szczególnie wiele pięknych miejsc leży na pograniczu Arizony i stanu Utah pomiędzy pustyniami Kalifornii a Wyżyną Kolorado. Tamtejsza dzika przyroda i unikalne krajobrazy nie mają sobie równych. Znajdują się tam cztery Parki Narodowe należące do najważniejszych w Ameryce Północnej: PN Wielkiego Kanionu (Grand Canyon NP); PN Skalnych Łuków (Arches NP.); PN Kanionu Bryce (Bryce Canyon NP) i PN Zion (Zion NP). Odwiedzimy też cztery parki mniej znane, a nie mniej ciekawe: PN Drzew Jozuego (Joshua Tree NP); PN Skamieniałego Lasu (Petrified Forest NP); PN Krainy Kanionów (Canyonlands NP) i PN Capitol Reef (Capitol Reef NP). Ponadto na naszej trasie znajdą się amerykańskie Pomniki Narodowe i Parki Stanowe: Gęsie Szyje (Goosenecks SP), Naturalne Mosty (Natural Bridges NM), Grand Staircase Escalante NM,Dolina Ognia (Valley Of Fire SP), oraz parki plemienne Kanion Antylopy (Antelope Canyon) i Pomnikowa Dolina (Monument Valley). Dzieje przedkolumbijskich indiańskich kultur poznamy w dawnych pueblach: Wupatki i w Skamieniałym Lesie. Zobaczymy pustynie i płaskowyże wulkaniczne, rezerwaty plemion Hopi i Nawaho. Poznamy różnorodne zjawiska przyrodnicze. Zakurzymy samochody eksplorując szutrowe drogi na parkowych bezdrożach, a na campingach wieczorną porą będziemy się wpatrywać w niebo rozgwieżdżone jak nigdzie indziej.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Los Angeles przez jeden z portów lotniczych Europy. Zakwaterowanie w motelu i nocleg.

Dzień 2 Rano zwiedzanie Centrum Los Angeles i wizyta w chińskiej dzielnicy. Najstarsza część Miasta Aniołów i Down Town. Po południu wycieczka do stolicy światowej kinematografii w Hollywood. Przejdziemy aleją Sunset Boulevard, gdzie znajdują się odciski dłoni wielu gwiazd amerykańskiego kina. Zobaczymy gmach Dolby Theatre, w którym co roku odbywa się ceremonia przyznawania Oscarów. Spacer po Hollywood – możliwość zakupu atrakcyjnych pamiątek. Nocleg w motelu.

Dzień 3 Wcześnie rano przejazd do Salton Sea, największego jeziora Kalifornii i miejsca największej katastrofy ekologicznej regionu. Następnie przejazd do Parku Narodowego Drzew Jozuego (Joshua Tree NP) położonego na pograniczu dwóch pustyń: Mojave i Sonora. Park słynie z endemicznej odmiany juki, nazwanej przez mormonów drzewami Jozuego, a także z ciekawych formacji skalnych i geologicznych. Kilkugodzinny pobyt w parku i podróż kultową drogą 66 przez opuszczone miasteczka górnicze. Nocleg w motelu w okolicach Needles na Route 66.

Dzień 4 Podróż przez rejony filmowej miejscowości Chłodnica Górska oraz prawdziwe Góry Jałowcowe i rezerwat  Indian Hualapai. Przejazd najpiękniejszym odcinkiem Route 66 od Oatman przez Kingman, Seligman, Flagstaff,  Winslow aż do Hoolbrok. Nocleg w motelu.

Dzień 5 Wycieczka drogą nr 66 do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu (Petrified Forest). Zobaczymy w nim tysiące skamieniałych drzew, których pnie uległy fosylizacji w odległych epokach geologicznych oraz Malowaną Pustynię. Przejazd na obrzeża Wyżyny Kolorado, gdzie w rejonie krateru wulkanicznego Sunset zobaczymy Wupatki - wielkie pueblo ludu Sinagua. Erupcja pobliskiego wulkanu w XI wieku utworzyła
niezwykły księżycowy krajobraz. Wjazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu Kolorado – jednego z najbardziej malowniczych miejsc Ameryki. Jego strome i kolorowe zbocza urzekają swym ogromem. Nocleg nacampingu w parku.

Dzień 6 Zwiedzanie Parku Narodowego Wielkiego Kanionu Kolorado – jednego z najbardziej malowniczych miejsc Ameryki. Jego strome i kolorowe zbocza urzekają swym ogromem. Czeka nas całodzienny pobyt na terenie parku, spacery na punkty widokowe usytuowane nad krawędzią kanionu, a dla chętnych wędrówka szlakiem w dół doliny. Możliwość lotu helikopterem nad Kanionem. W okolicy Wielkiego Kanionu zobaczymy największy rezerwat indiański plemion Hopi i Nawaho. Zakup pamiątek indiańskich w ostatniej na Dzikim Zachodzie faktorii handlującej z Indianami. Przejazd Do Less Ferry i Navajo Bridge - to początek Wielkiego Kanionu i spływów po rzece Kolorado. Przejazd do Page, miasta leżącego nad Jeziorem Powella - ogromnym zbiornikiem wodnym na rzece Kolorado. Spacer nad jeziorem przy wielkiej tamie i elektrowni wodnej. Nocleg w motelu.

Dzień 7 Zwiedzanie wspaniałego Kanionu Antylopy na terenie rezerwatu Indian.  Punkt widokowy Podkowa nad wielkim Canyonem oraz Gęsia Szyja national monument. Przejazd przez kraj Indian do Pomnikowej Doliny (Monument Valley), znanej z wielu westernów. Słynie ona z wysokich skalnych ostańców, które tworzą unikalny krajobraz. Przekroczenie granicy stanu Utah.  Pomnik Narodowy Naturalnych Mostów . Camping na terenie Parku.

Dzień 8 Przejazd do Parku Narodowego Krainy Kanionów (Canyonlands NP) - Needles District - to miejsce niezwykłe i rzadko odwiedzana. Następnie przejazd do centralnej części parku na skaliste płaskowyże głęboko rozcięte przez płynące rzeki. Odwiedzimy płaskowyż Island in the Sky, położony ponad 1.800 m n.p.m., z którego roztaczają się widoki na doliny rzek Kolorado i Green. Piesza wędrówka po okolicy. Nocleg na campingu w Parku Narodowym Arches.

Dzień 9 Wycieczka do Parku Narodowego Skalnych Łuków (Arches NP). Na jego pustynnym obszarze znajduje się ponad 1700 naturalnych łuków oraz wiele innych ciekawych form skalnych, które powstały w skutek erozji wiatru i opadów deszczu. Czekają nas przejazdy głównymi trasami widokowymi i piesze wędrówki. Nocleg w motelu Torrey.

Dzień 10 Zwiedzanie Parku Narodowego Capitol Reef – obejmującego obszar o bardzo ciekawej budowie geologicznej. Tworzy go górzysty fałd o długości 160 km ze szczytami w kształcie skalnych kominów i kopuł. Park należy do najciekawszych w USA. Przejazd niezwykle malowniczą trasą widokową przez Pomnik Narodowy Grand Staircase Escalante, Nocleg w motelu rejonie Tropic.

Dzień 11 Przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce. Jego wyjątkowy krajobraz, powstał na skutek erozyjnej działalności wody i wiatru. Pionowe zbocza skalnych amfiteatrów wycięte w bajecznie kolorowych wapieniach formacji Claron usiane są fantastycznymi ostańcami i iglicami. Powędrujemy na punkty widokowe na krawędzi kanionu, a także zejdziemy szlakiem w głąb jego wnętrza. Możliwy jest przelot Cessną nad parkiem. Nocleg na campingu.

Dzień 12 Dzień na offroad - jazda po bezdrożach na pograniczu Utah i Arizony nad rzeką Paria. Próba wejścia do White Pocket. Nocleg w motelu.

Dzień 13 Zwiedzanie Parku Narodowego Zion w dzikiej dolinie rzeki Virgin. Park zaskakuje różnorodnością środowiska, obfitością gatunków flory i fauny oraz zachwyca pięknymi krajobrazami. Majestatyczne ściany skalne wznoszą się na wysokość 900 m nad dnem doliny. Nocleg w motelu w St George.

Dzień 14  Przejazd przez Park Stanowy Płonącej Doliny nad Lake Mead – zwiedzanie Tamy Hoovera. Przejazd do Las Vegas i wieczorne zwiedzanie miasta: najsłynniejsze kasyna i hotele, pełne stołów, automatów do gry, sklepów, barów i restauracji. nocne atrakcje dla turystów. Nocleg w hotelu.

Dzień 15 Przejazd do Los Angeles. Po drodze jeszcze raz Droga 66, np. słynna Bagdad Cafe. Poźniej Universal Studios, Venice Beach i Santa Monica. Nocleg w motelu.

Dzień 16 Pożegnalny dzień w Ameryce. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 17 Powrót do Warszawy.

Uwaga! Szczegółowy układ noclegów może ulec zmianie.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - 
przelot Warszawa – Los Angeles – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (wynajęte samochody, taksówki); noclegi (motele, pokoje 2-5 os., campingi); wstępy na teren Parków Narodowych i Stanowych; koszty organizacyjne podczas wyprawy

Umowa nie obejmuje: elektronicznej autoryzacji ESTA i/lub wizy do USA (14 lub 160 USD), wyżywienia (ok. 25 USD na dzień), wstępów do parków plemiennych (ok. 70 USD); lotów nad parkami narodowymi (np. koszt lotu helikopterem nad Wielkim Kanionem to ok. 200 USD od osoby).

Uwaga! Wyjazd do zrealizowania również na zamówienie.

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Rewelacyjny pilot i trasa.

Jolanta, czerwiec 2016

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x