TRASA

główne miejsca i obiekty na trasie wycieczki: Moguncja, dolina Renu i skała Lorelei, Koblencja, dolina Mozeli, Cochem, Traben-Trarbach, Trewir, Luxemburg, Monschau, Akwizgran, Kolonia.

Dostępne terminy

11 dni: Cena: 1.200 EUR

atuty wyjazdu

  • wycieczka samochodami osobowymi w małej grupie 5-9 osób
  • zobaczymy najlepiej zachowane zabytki rzymskie na północ od Alp - Porta Nigra i Aula Palatina w Trewirze
  • wizyta w kaplicy Karola Wielkiego w Akwizgranie – arcydzieła sztuki bizantyjskiej o zachodnim obliczu
  • zwiedzimy romańskie i gotyckie katedry w Moguncji i Kolonii, należące do najwspanialszych zabytków Europy
  • wizyta w sanktuarium Szaty Jezusa w Trewirze
  • nocleg w bajkowym miasteczku Monschau w górach Eifel i wizyty w Cochem i Traben-Trarbach
  • wycieczka do Luxemburga
  • degustacja win z nad Renu i doliny Mozeli
  • inne spojrzenie na Niemcy – zobaczymy różnorodny i przyjazny kraj gościnnych ludzi

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Zapraszamy w niezwykłą podróż do miejsc, gdzie w starożytności znajdowały się kresy Cesarstwa Rzymskiego, a w średniowieczu centrum Europy. Zobaczymy wspaniałe miasta i zabytki z różnych epok. Zwiedzimy dolinę Renu od Moguncji do Koblencji i dolinę Mozeli od Trewiru do Koblencji. Pojedziemy do stolicy Karola Wielkiego w Akwizgranie, do miasteczka Monschau i do Luxemburga. W Kolonii, gdzie urodziła się cesarzowa Agrypina, zwiedzimy Muzeum Rzymsko-Germańskie oraz słynną katedrę. W Trewirze, który w IV wieku był jedną ze stolic Imperium Romanum, zobaczymy fantastyczną bramę Porta Nigra oraz okazałą bazylikę Aula Palatina, którą wzniósł Konstantyn Wielki. W tym mieście zmarła jego matka - św. Helena. W Koblencji odwiedzimy Plac Elektorski zbudowany na miejscu obozu rzymskiego legionu Oktawiana Augusta oraz tzw. Niemiecki Róg, czyli ujście Mozeli do Renu. W tym miejscu Juliusz Cezar spotkał się z wodzami germańskich plemion, a w pobliżu skały Lorelei zbudował most na Renie, który następnie kazał zburzyć. Zobaczymy piękne miasteczka Cochem i Traben-Trarbach oraz niesamowity zamek Eltz. W Moguncji zwiedzimy Muzeum Gutenberga i katedrę z X wieku.

Celem naszej podróży jest zobaczenie wybranych zabytków rzymskich, średniowiecznych katedr i kościołów oraz niemieckich zamków i miasteczek w prowincji Nadrenia-Palatynat i w górach Eifel. Wyjazd polecamy szczególnie osobom zainteresowanym historią i kulturą Europy. Na naszej trasie znajdą się arcydzieła naszej architektury i sztuki. Ponadto skosztujemy znakomitych niemieckich win i potraw.

Wycieczka trwa jedenaście pełnych 10 dni (nie licząc dnia zbiórki). Zbiórka i pierwszy nocleg we Wrocławiu. Wyjazd jest realizowany w grupie od 5 do 9 osób. Osoby przygotowane do prowadzenia wyjazdu: Jarosław Poniewiera, Janusz Dubiel.

Możemy podać tylko ogólny plan wycieczki w formie powyższego opisu ze względu na brak wytycznych, w jaki sposób i według jakich zasad biura podróży będą mogły pracować i organizować wyjazdy. Dokładny program wycieczki dzień po dniu zostanie podany przed jej rozpoczęciem.

cena obejmuje: 10 noclegów w hotelach, pensjonatach lub apartamentach; przejazdy samochodami osobowymi; opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne; podatek VAT.

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 100 EUR) i wyżywienia (ok. 25 EUR na dzień).

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x