TRASA

Chiang Mai - Doi Suthep- Doi Inthanon - Chiang Rai - Sop Ruak - Chiang Mai - PN Huay Nam Dang - Luang Prabang - Pak Ou - Kuang Si - Luang Prabang - Phonsavan - Vang Vieng

Dostępne terminy

17 dni: Cena: 3.900 zł + 520 USD + bilet lotniczy

atuty wyjazdu

 • 2020 rok przywitamy na zabawie pod gołym niebem na głównej ulicy Chiang Rai – stolicy Złotego Trójkąta
 • unikatowy trekking po górach na pograniczu Tajlandii i Birmy – dwa noclegi we wioskach plemion Karenów i Lahu
 • rafting na bambusowych tratwach w górach Tajlandii
 • wyjazd na Doi Inthanon – najwyższy szczyt Tajlandii (wys. 2. 595 m n.p.m.)
 • zobaczymy najważniejsze zabytkowe miasta Tajlandii i Laosu - Chiang Mai i Luang Prabang, oraz unikatowe stanowiska archeologiczne na Równinie Dzbanów

AUTOR PROGRAMU

Krzysztof Rąpała

Zapraszamy na wyjazd sylwestrowy! Przywitamy 2020 rok na ulicach Chiang Rai – stolicy Złotego Trójkąta, legendarnej krainy na styku Tajlandii, Laosu i Birmy, będącej nie tak dawno największym na świecie ośrodkiem produkcji opium... Ale bez obaw – dziś Półwysep Indochiński należy do tych obszarów świata, gdzie piękno przyrody, gościnność mieszkańców i zabytki kultury materialnej potrafią oczarować każdego. Celem naszego wyjazdu jest poznanie przyrody i kultury północnej Tajlandii i północnego Laosu oraz odwiedzenie trudno dostępnych obszarów górskich, na których w zwrotnikowej dżungli zamieszkują jedne z najciekawszych plemion półkoczowniczych w Azji. W Parkach Narodowych Doi Inthanon i Huay Nam Dang w Tajlandii, zobaczymy enklawy dzikiej flory i fauny oraz wsie, w których plemiona Karenów, Lahu, Meo, Akha i inne żyją z dala od cywilizacji. Będziemy kąpać się pod wodospadami i spływać rzeką na bambusowych tratwach. Przeprawimy się przez Mekong - drugą pod względem długości rzekę Azji. Zobaczymy wiele pomników cywilizacji buddyjskiej, m. in. słynące z pięknych świątyń miasta: Chiang Mai i Luang Prabang. Korzystając z dogodności pory suchej dotrzemy do miejsc, gdzie dociera niewielu Europejczyków. Chociaż Tajlandia i Laos są krajami o podobnej przyrodzie i kulturze, to zobaczymy dwa państwa bardzo odmienne. Spowodowała to ich historia, która w ciągu ostatnich 200 lat potoczyła się nieco inaczej.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Chiang Mai przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji.

Dzień 2 Lądowanie, odpoczynek po podróży. Spacer po Starym Mieście Chiang Mai. Nocleg.

Dzień 3 Chiang Mai słynie z pięknych świątyń buddyjskich, których w mieście jest ponad 300. Odwiedzimy najważniejsze z nich: wat Chiang Man - najstarszą (XIII w.); wat Pra Sing i wat Chedi Luang oraz wat Pra That Doi Suthep - tętniące życiem sanktuarium pielgrzymkowe na wzgórzu za miastem. Nocleg.

Dzień 4 Wycieczka w góry Tanen Tong Dan na najwyższy szczyt Tajlandii - Doi Inthanon (wys. 2. 565 m n.p.m.), na który wyjedziemy drogą asfaltową. Porastający zbocza Doi Inthanon las deszczowy należy do najciekawszych lasów Półwyspu Indochińskiego. Ponadto odwiedzimy wioskę Karenów i zobaczymy jedne z najpiękniejszych tajskich wodospadów. Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 5 Przejazd z Chiang Mai do miasta Chiang Rai. Wycieczka na teren tzw. Złotego Trójkąta do osady Sop Ruak położonej na styku granic Birmy, Laosu i Tajlandii. Zobaczymy tam muzeum opium oraz poznamy historię regionu i wojen opiumowych. Przywitanie Nowego Roku na ulicach Chiang Rai.

Dzień 6 Odsypiamy powitanie 2020 roku! Po południu zwiedzanie najważniejszych świątyń buddyjskich: Phra Keo i Phra Sing - pomników dawnego Królestwa Lanna. Wieczorem powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 7-9 Wycieczka pod granicę birmańską na teren Parku Narodowego Huay Nam Dang, gdzie czeka nas wędrówka przez góry porośnięte zwrotnikową dżunglą i spływ tratwami bambusowymi malowniczą doliną rzeki Mae Tang. Noclegi we wioskach lokalnych plemion Karenów i Lahu (sale wieloosobowe w domach na palach, wspólne węzły sanitarne). Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 10 Przelot z Chiang Mai do Luang Prabang. Powitanie Laosu. Wieczorny spacer i nocleg.

Dzień 11 Luang Prabang to dawna stolica Lane Xang - Królestwa Miliona Słoni. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z pałaców, ogrodów oraz wspaniałej architektury świątynnej. Zobaczymy m.in.: zespół pałaców królewskich Ho Kham, liczne świątynie na nabrzeżu Mekongu, w tym wat Xieng Hong. Wyjdziemy na szczyt góry Phu Si - znakomity punkt widokowy na okolicę. Po południu wycieczka do leżącej w dżungli szkoły dla słoni, w której można kąpać się razem z nimi w pobliżu malowniczego wodospadu (koszt kąpieli ok. 20 USD). Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 12 Poznajemy okolicę Luang Prabang. Wcześnie rano wycieczka łodziami wzdłuż Mekongu do jaskiń Pak Ou. Zebrano w nich wiele buddyjskich posągów, a wejścia do nich są usytuowane w obrębie prawie pionowego, wapiennego zbocza. Następnie przejazd do położonych w dżungli malowniczych wodospadów Kuang Si. Dla odważnych kąpiel w jeziorkach w rejonie wodospadu. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 13 Przejazd z Luang Prabang na Równinę Dzbanów - czas przejazdu ok. 8 godz. Zobaczymy tam jeden z najbardziej osobliwych zabytków Laosu - wielkie kamienne naczynia pochodzące z I w. n.e. Odkryto je na kilku stanowiskach wokół miasta Phonsavan. Równina Dzbanów była bardzo ważnym miejscem strategicznym podczas II wojny indochińskiej. Zobaczymy liczne ślady tej wojny: leje po bombach, kwaterę żołnierzy północnowietnamskich i rozbite czołgi produkcji radzieckiej. Nocleg w mieście Phonsavan.

Dzień 14 Pożegnanie wysokich gór i zjazd malowniczymi serpentynami do miasta Vangvieng (czas przejazdu ok. 8 godz.), które w ostatnich latach stało się centrum sportów wodnych, przygody i rozrywki. Wieczorny spacer i relaks w pubach i lokalach gastronomicznych. Nocleg.

Dzień 15 Wycieczka po wioskach i jaskiniach w okolicy Vangvieng. Popłyniemy łodzią do kompleksu jaskiń Tham Jang. W ich wnętrzu czeka nas niecodzienna atrakcja - spływ rzeką na dużych, dmuchanych dętkach. Wszystkich chętnych czeka ponadto spływ na dętkach, pontonach lub kajakami po rzece oraz piesza eksploracja miejscowych jaskiń. Nocleg w Vangvieng.

Dzień 16 Przejazd na lotnisko w Vientiane i wylot do Polski.

Dzień 17 Lądowanie w Polsce.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Chiang Mai – Luang Prabang; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszt biletu lotniczego - na trasie Warszawa – Chiang Mai i Vientiane – Warszawa
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele – pokoje 2-3 os., w górskich wioskach sale wieloosobowe); 2 wycieczki z wyżywieniem do Parków Narodowych Doi Inthanon i Huay Nam Dang; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wizy do Laosu (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); kąpieli ze słoniem w szkole dla słoni koło Luang Prabang (ok. 20 USD); biletów wstępu (ok. 35 USD).

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x