TRASA

Bangkok – Chiang Mai – PN Doi Inthanon – PN Huay Nam Dang – Chiang Rai – Złoty Trójkąt – Luang Namtha – Muang Sing – Luang Prabang – Vangvieng – Vientiane – Nong Khai – Bangkok

Dostępne terminy

22 dni: Cena: 5.800 zł + 650 USD

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

Kambodża - Wokół świątyń Angkoru (zima i jesień) 36 dni: 11 stycznia - 15 lutego 2020 Cena wyjazdu łączonego: 7.600 zł + 1.100 USD

atuty wyjazdu

 • bogaty program dla osób w każdym wieku, które lubią przygody i aktywny wypoczynek
 • unikatowy trekking po górach na pograniczu Tajlandii i Birmy – dwa noclegi we wioskach plemion Karenów i Lahu
 • rafting na bambusowych tratwach w górach Tajlandii
 • wizyta u tzw. Długich Szyj - kobiet z plemienia Padaung
 • wyjazd na Doi Inthanon – najwyższy szczyt Tajlandii (wys. 2. 595 m n.p.m.)
 • w miastach Chiang Mai i Luang Prabang zobaczymy najważniejsze zabytki północnej Tajlandii i Laosu
 • dla chętnych kąpiel ze słoniami w szkole dla słoni koło Luang Prabang

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Wyprawa do Tajlandii i Laosu - Złoty Trójkąt i Królestwo Miliona Słoni

Półwysep Indochiński należy do tych obszarów świata, gdzie piękno przyrody, gościnność mieszkańców i zabytki kultury materialnej potrafią oczarować każdego. Celem naszego wyjazdu jest poznanie przyrody i kultury północnej Tajlandii i północnego Laosu oraz odwiedzenie trudno dostępnych obszarów górskich, na których w zwrotnikowej dżungli zamieszkują jedne z najciekawszych plemion półkoczowniczych w Azji. W Parkach Narodowych Doi Inthanon i Huay Nam Dang w Tajlandii, a także na północy Laosu zobaczymy enklawy dzikiej flory i fauny oraz wsie, w których plemiona Karenów, Lahu, Meo, Akha i inne żyją z dala od cywilizacji. Będziemy kąpać się pod wodospadami w towarzystwie słoni i spływać rzeką na bambusowych tratwach. Przeprawimy się przez Mekong - drugą pod względem długości rzekę Azji. Zobaczymy wiele pomników cywilizacji buddyjskiej, m. in. słynące z pięknych świątyń miasta: Chiang Mai i Luang Prabang. Korzystając z dogodności pory suchej dotrzemy do miejsc, gdzie dociera niewielu Europejczyków. Chociaż Tajlandia i Laos są krajami o podobnej przyrodzie i kulturze, to zobaczymy dwa państwa bardzo odmienne. Spowodowała to ich historia, która w ciągu ostatnich 200 lat potoczyła się nieco inaczej.

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer pod Pomnik Demokracji oraz po ulicy Khao San i dzielnicy Banglamphu. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: pałac królewski i wat Phra Keo – najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; wat Pho - z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy; wat Arun – wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya). Poznamy dzieje buddyzmu i panującej rodziny królewskiej. Wieczorem wyjazd do miasta Chiang Mai. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 4 Chiang Mai słynie z pięknych świątyń buddyjskich, których w mieście jest ponad 300. Odwiedzimy najważniejsze z nich: wat Chiang Man - najstarszą (XIII w.); wat Pra Sing i wat Chedi Luang, a także Muzeum Etnograficzne oraz wat Pra That Doi Suthep - tętniące życiem sanktuarium pielgrzymkowe na wzgórzu za miastem. Nocleg.

Dzień 5 Wycieczka w góry Tanen Tong Dan na najwyższy szczyt Tajlandii – Doi Inthanon (wys. 2. 565 m n.p.m.), na który wyjedziemy drogą asfaltową. Porastający zbocza Doi Inthanon las deszczowy należy do najciekawszych lasów Półwyspu Indochińskiego. Ponad to odwiedzimy wioskę Karenów i zobaczymy jedne z najpiękniejszych tajskich wodospadów. Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 6-8 Wycieczka pod granicę birmańską na teren Parku Narodowego Huay Nam Dang, gdzie czeka nas wędrówka przez góry porośnięte zwrotnikową dżunglą i spływ tratwami bambusowymi malowniczą doliną rzeki Mae Tang. Noclegi we wioskach Karenów i Lahu – lokalnych plemion (sale wieloosobowe w domach na palach, wspólne węzły sanitarne). Ponadto odwiedzimy wioskę-skansen, gdzie można zobaczyć tzw. Długie Szyje – kobiety z plemienia Padaung z metalowymi obręczami na szyjach. Plemię to zamieszkuje pogranicze Birmy i Tajlandii. W tym miejscu można zrobić znakomite zdjęcia ludzi z plemion. Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 9 Przejazd autobusem z Chiang Mai do miasta Chiang Rai i zwiedzanie najważniejszych świątyń buddyjskich: Phra Keo i Phra Sing – pomników dawnego Królestwa Lanna. Nocleg.

Dzień 10 Wycieczka na teren tzw. Złotego Trójkąta do osady Sop Ruak położonej na styku granic Birmy, Laosu i Tajlandii. Zobaczymy tam muzeum opium oraz poznamy historię regionu i wojen opiumowych. Nocleg w Chiang Rai.

Dzień 11 Przejazd z Chiang Rai do Chiang Khong i przekroczenie granicy z Laosem na Mekongu. Następnie podróż malowniczymi górami do miasta Luang Namtha. Nocleg.

Dzień 12-13 Północny Laos  uważany jest za obszar zamieszkany przez najciekawsze plemiona w Indochinach. Podczas naszych wycieczek (rowerowych i pieszych) spróbujemy dotrzeć do wiosek w okolicy Muang Sing, w których ludzie żyją z dala od współczesnej cywilizacji. Ze względu na brak dróg o nawierzchni utwardzonej jest to rejon możliwy do odwiedzenia praktycznie tylko podczas pory suchej.

Dzień 14 Przejazd autobusem z Luang Namtha do leżącego nad Mekongiem miasta Luang Prabang (ok. 8 godz.), podczas którego zobaczymy najpiękniejsze górskie tereny Laosu. Wieczorny spacer i nocleg.

Dzień 15 Luang Prabang to dawna stolica Lane Xang - Królestwa Miliona Słoni. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z pałaców, ogrodów oraz wspaniałej architektury świątynnej. Zobaczymy m.in.: zespół pałaców królewskich Ho Kham; liczne świątynie na nabrzeżu Mekongu, w tym wat Xieng Hong. Wyjdziemy na szczyt góry Phu Si – znakomity punkt widokowy na okolicę. Po południu wycieczka do leżącej w dżungli szkoły dla słoni, w której można kąpać się razem z nimi w pobliżu malowniczego wodospadu (koszt kąpieli ok. 20 USD). Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 16 Poznajemy okolicę Luang Prabang. Wcześnie rano wycieczka łodziami wzdłuż Mekongu do jaskiń Pak Ou. Zebrano w nich wiele buddyjskich posągów, a wejścia do nich są usytuowane w obrębie prawie pionowego, wapiennego zbocza. Następnie przejazd do położonych w dżungli malowniczych wodospadów Kuang Si. Dla odważnych kąpiel w jeziorkach w rejonie wodospadu. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 17 Pożegnanie wysokich gór i zjazd malowniczymi serpentynami do miasta Vangvieng (czas przejazdu ok. 8 godz.), które w ostatnich latach stało się centrum sportów wodnych, przygody i rozrywki. Wieczorny spacer i relaks w pubach i lokalach gastronomicznych. Nocleg.

Dzień 18 Wycieczka po wioskach i jaskiniach w okolicy Vangvieng. Popłyniemy łodzią do kompleksu jaskiń Tham Jang. W ich wnętrzu czeka nas niecodzienna atrakcja – spływ rzeką na dużych, dmuchanych dętkach. Wszystkich chętnych czeka ponadto spływ na dętkach, pontonach lub kajakami po rzece oraz piesza eksploracja miejscowych jaskiń. Nocleg w Vangvieng.

Dzień 19 Przejazd z Vangvieng do leżącej na terenach nizinnych stolicy Laosu – Vientiane (czas przejazdu ok. 4 godz.). Zakwaterowanie w hotelu zwiedzanie miasta: wizyta w kompleksie świątynnym Pha That Luang (XVI w.) – najważniejszym narodowym pomniku architektury Laosu; zwiedzanie watu Si Muang, w którym mieszka duch miasta Vientiane oraz Muzeum Rewolucji Pathet Lao; spacer Aleją Królestwa Miliona Słoni (Lane Xang) pod Pałac Prezydencki (Ho Kham). Wieczór spędzimy znów nad brzegiem Mekongu spacerując po bulwarach króla Fa Ngum’a. Nocleg.

Dzień 20 Rano kontynuujemy zwiedzanie stolicy: wat Ho Phra Keo (XVI w.) – dawna świątynia królewska gdzie przechowywano słynną figurkę Szmaragdowego Buddy; wat Sisaket – zawierający kilka tysięcy posążków Buddy; Czarna Pagoda (wat That Dam) oraz Pomnik Niepodległości. Po południu pożegnanie Laosu i przejazd przez Most Przyjaźni do miasta Nong Khai w Tajlandii. Nocna podróż pociągiem do Bangkoku (wagony sypialne lub drugiej klasy).

Dzień 21 Nad ranem przyjazd do Bangkoku. Przejazd do hostelu i odpoczynek. Dla chętnych wizyta w tekowym domu Jima Thompsona – ciekawym muzeum sztuki Azji południowo-wschodniej. W jego pobliżu przy Placu Syjamskim znajduje się handlowe centrum stolicy. Czas na zakupy i odpoczynek przed podróżą. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 22 Powrót do Warszawy.

Cena obejmuje:
- koszty złotówkowe:
 przelot Warszawa – Bangkok – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na fundusz gwarancyjny dla uczestników wyjazdów turystycznych; podatek VAT
- koszty walutowe: wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele – pokoje 2-3 os., w górskich wioskach sale wieloosobowe); 2 wycieczki z wyżywieniem do Parków Narodowych Doi Inthanon i Huay Nam Dang; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena wyjazdu nie obejmuje: wizy do Laosu (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); kąpieli ze słoniem w szkole dla słoni koło Luang Prabang (ok. 20 USD); biletów wstępu (ok. 90 USD).

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Było super, zmęczenie dawało czasem o sobie znać, grupa mała, każdy na swój sposób to indywidualista, chyba najbardziej Ja, ale Krzychu to bez problemu potrafił opanować. Wiedzę merytoryczną ma bardzo dużą, Ja sporą, więc to grupie przyniosło tylko wymierne korzyści 🙂 Było fajnie. Gorąco polecam ten wyjazd!!!

Przemysław, luty 2017.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x