TRASA

Wycieczka trampingowa do Tajlandii: Bangkok – Ajjuthaja – Chiang Mai – Doi Suthep - PN Huay Nam Dang – San Kamphaeng – Bangkok – targ wodny Damnoen Saduak – Kanchanaburi (most na rzece Kwai) – PN Erawan – PN Sai Yok – Nakhon Pathom – Bangkok

Dostępne terminy

16 dni: 6 - 21 listopada 2021 Cena: 2.350 zł + 490 USD + bilet lotniczy

atuty wyjazdu

 • bogaty program dla osób w każdym wieku, które lubią przygody i aktywny wypoczynek
 • 3-dniowa wycieczka w góry do wiosek plemion Karenów i Lahu
 • wędrówka po dżungli i rafting na bambusowych tratwach w górach Tajlandii
 • wizyta u tzw. Długich Szyj - kobiet z plemienia Padaung
 • zobaczymy najważniejsze zabytkowe miasta Tajlandii - Bangkok, Ajutthaja (lista UNESCO) i Chiang Mai
 • grupy do 12 osób, pokoje 2-3-osobowe z łazienkami i klimatyzacją, bez dopłat dla singli

AUTOR PROGRAMU

Jarosław Poniewiera

Wycieczka do Tajlandii - W kraju Szmaragdowego Buddy

Jeśli chcesz zobaczyć tropikalną dżunglę, przenocować w chatach na palach we wsiach Karenów i Lahu, wykapać się w naturalnych gorących źródłach, pobawić się z małym tygrysem, przytulić się do policzka żyrafy, zobaczyć najmniejszego ssaka świata oraz rozświetlony nocą Bangkok, to nasza wyprawa do Tajlandii jest doskonałym pomysłem. W niewielu krajach świata dzika przyroda jest tak łatwo dostępna i jednocześnie tak skutecznie chroniona jak w Tajlandii. Jest to kraj idealny do podróżowania dla ludzi w każdym wieku. Zobaczymy ponadto piękne pola ryżowe, słonie i barwne storczyki, klasztory pełne mnichów i tysiące posągów Buddy. Odwiedzimy Parki Narodowe: Erawan, Sai Yok i Huay Nam Dang. Zwiedzimy Bangkok i Ajjuthaję. Poznamy historię kraju oraz założenia religii buddyjskiej. Ale Tajlandia to także nowoczesne dzielnice Bangkoku, czyste ulice, smaczne jedzenie, stragany z egzotycznymi owocami, sklepy pełne oryginalnych pamiątek i pięknej biżuterii. Ten wyjazd to znakomity pomysł dla każdego, kto pragnie zakosztować egzotyki połączonej z nowoczesnością.

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam, świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3
Zwiedzanie Bangkoku rozpoczniemy w świątyni Wat Saket na Złotej Górze – znakomitym punkcie widokowym na miasto. Następnie wizyta w kompleksie pałacowym królów Tajlandii w Dusit – jeżeli zakończą się tam prace konserwatorskie, które trwają od początku 2018 r. Wówczas zobaczymy tam: pałac Vimanmek – największą w świecie budowle z drewna tekowego; okazałą salę tronową Ananta Samakorn; liczne pawilony królewskie oraz tzw. Muzeum SUPPORT, gdzie zgromadzono ciekawe zbiory ludowego rzemiosła. Poznamy dzieje panującej rodziny królewskiej oraz historię Bangkoku i Królestwa Tajlandii. Po południu wycieczka łodzią po kanałach dzielnicy Thon Buri. Nocleg.

Dzień 4
Całodzienna wycieczka do królewskiego miasta Ajutthaja (lista UNESCO) - najsłynniejszej z dawnych stolic Syjamu. Zwiedzanie Starego Miasta leżącego na wyspie między rzekami: Menam, Lop Buri i Pasak. Zobaczymy główne świątynie buddyjskie: Phra Si Sanphet - najważniejszy królewski wat miasta; wat Radżapurana, posiadający głęboką kryptę dostępną dla zwiedzających; wat Mahathat ze słynną rzeźbą głowy Buddy szczelnie oplecioną konarami drzewa; a także waty Yai Chai, Lokaya Sutharam i Chaiwattanaram. Ponad to odwiedzimy birmańską Złotą Górę oraz dawną zagrodę dla słoni. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 5
Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: Pałac Królewski i Wat Phra Keo, najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; Wat Pho z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy; Wat Arun, wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas spacer przez Pole Królów (Sanam Luang) i przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya). Wieczorem wyjazd do miasta Chiang Mai. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 6
Chiang Mai jest najpiękniejszym miastem północnej Tajlandii. Słynie z licznych świątyń buddyjskich, których w mieście jest ponad 300, a także bazarów i dzielnic rozrywkowych. Odwiedzimy najważniejsze świątynie: Wat Chiang Man, Wat Pra Sing i Wat Chedi Luang, a także Muzeum Etnograficzne oraz Wat Pra That Doi Suthep – tętniące życiem sanktuarium pielgrzymkowe w górach nad miastem. Wieczór spędzimy na słynnym nocnym bazarze. Nocleg.

Dzień 7 Całodzienna wycieczka po okolicy. Rano wizyta w ośrodku szkolenia słoni Maesa Elephant Camp i na farmie storczyków. Potem zobaczymy ośrodek „Tiger Kingdom”, w którym można dotknąć i pogłaskać żywe tygrysy. Następnie pojedziemy do „Wioski czterech plemion”, gdzie zobaczymy tzw. Długie Szyje – kobiety z plemienia Padaung z metalowymi obręczami na szyjach. Plemię to zamieszkuje pogranicze Birmy i Tajlandii. W tym miejscu mozna zrobić znakomite zdjęcia ludziom z plemion. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 8-10 Wycieczka pod granicę birmańską na teren Parku Narodowego Huay Nam Dang, gdzie czeka nas wędrówka przez góry porośnięte zwrotnikową dżunglą i spływ tratwami bambusowymi malowniczą doliną rzeki Mae Tang. Noclegi we wioskach lokalnych plemion Karenów i Lahu (sale wieloosobowe w domach na palach, wspólne węzły sanitarne). Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 11 Kąpiel i relaks w basenach termalnych i naturalnych gorących źródłach w San Kamphaeng. Zobaczymy prawdziwe gejzery wybuchające na wys. ok. 7 metrów. Po południu powrót do Chiang Mai i wyjazd pociągiem do Bangkoku. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 12 Kontynuujemy zwiedzanie Bangkoku. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zobaczymy unikatowe zbiory sztuki, a także w tekowym domu Jima Thompsona. Wieczór spędzimy w Chinatown spacerując po kolorowych targach chińskiej dzielnicy. Ponad to czeka nas ważna atrakcja: podziwianie miasta nocą z tarasu widokowego wieżowca Bayok – jednego z najsłynniejszych drapaczy chmur w Azji. Nocleg.

Dzień 13 Wycieczka do prowincji Kanchanaburi. Najpierw odwiedzimy pływający targ wodny Damnoen Saduak i słynny most na rzece Kwai w mieście Kanchanaburi, wybudowany przez jeńców podczas II wojny światowej. Zobaczymy tam też Muzeum Kolei Birmańskiej i cmentarz wojenny, na którym spoczywają jej budowniczowie – żołnierze alianccy wielu narodowości. Po południu wizyta w Parku Safari koło Kanchanaburi i bliskie spotkania ze zwierzętami. Nocleg w Kanchanaburi lub okolicy.

Dzień 14 Pobyt w zwrotnikowej dżungli na terenie Parków Narodowych Erawan i Sai Yok. Wędrówki do pięknych wodospadów Erawan i poszukiwanie w jaskiniach najmniejszego ssaka świata – nietoperza o dług. 3 cm. Wracając do Bangkoku w mieście Nakhon Pathom zobaczymy świątynię Phra Pathom Chedi - najwyższą buddyjską budowlę świata o wys. 127 m. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 15 Ostatni dzień w Bangkoku przeznaczymy na wizytę na tradycyjnym targu w Nonthaburi, zakupy pamiątek i indywidualne spacery po mieście. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16 Przylot do Warszawy.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub inną chorobę; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele - pokoje 2-3 os. z łazienkami i klimatyzacją, w górskich wioskach sale wieloosobowe); 3-dniowa wycieczka z wyżywieniem do Parku Narodowego Huay Nam Dang; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: biletu lotniczego do Bangkoku (ok. 2.500-3.000 zł); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 120 USD); opłaty za wchodzenie do klatek z tygrysami (od ok. 40 USD).

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Krzysztof Rąpała

Krzysztof Rąpała (ur. 1975) w połowie studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 1998 roku, ruszył na wyprawę lądem do Indii przez Turcję, Iran i Pakistan. Tak zaczęła się jego fascynacja Azją, jej kulturami, historią, współczesnością, a zwłaszcza odmiennościami sposobu myślenia, która z czasem doprowadziła do podjęcia drugich studiów w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ. Podróżował […] Czytaj więcej...

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Wspaniała, dlatego planuje następną.

Alicja, styczeń 2018

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Książki o regione

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x