TRASA

Trekking: Marrakesz - Imlil - Dżabal Toubkal - Imlil - Marrakesz

Dostępne terminy

8 dni: Cena: 3.300 zł + 380 EUR

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

Jedno oko na Maroko 22 dni: 6 - 27 września 2020 Cena wyjazdu łączonego: 5.200 zł + 1.050 EUR

atuty wyjazdu

 • Dżabal Toubkal to najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego i Afryki Północnej, a także jeden z łatwiejszych czterotysięczników
 • kilkudniowy pobyt w górach pozwoli poczuć nam klimat surowych gór Atlasu Wysokiego
 • stopniowe etapy aklimatyzacji, żeby każdy uczestnik dał rade wejść na szczyt
 • wejście na szczyt Dżabal Toubkal z lokalnym przewodnikiem
 • kameralna grupa do 10 osób

AUTOR PROGRAMU

Marek Bytom i Katarzyna Kowalska

Trekking na Dżabal Toubkal

Wraz z Klubem Podróżników Namaste w Katowicach zapraszamy na górską wyprawę do Maroka – w Atlas Wysoki . Naszym celem będzie zdobycie Dżabal Toubkal (Jabal Toubkal) najwyższego szczytu Afryki Północnej liczącego 4.167 m n.p.m. Podczas wędrówki towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, a także kucharz, który przygotuje nam marokańskie potrawy. Trasa naszego trekkingu jest łatwa techniczne, umiejętności wspinaczkowe nie są wymagane. Etapy są tak zaplanowane, aby każdy dobrze się zaaklimatyzował i bez problemów wszedł na wierzchołek.

Dzień 1 Przylot do Casablanki lub Marrakeszu (w przypadku lotu do Casablanki przejazd do Marrakeszu)

Dzień 2 Marrakesz – poranne zwiedzanie miasta , popołudniowy przejazd do wioski górskiej Imlil

Marrakesz- nazywany był przez pierwszych podróżników Miastem Maroka. Ekscytujące, romantyczne, o urokliwej atmosferze, z panoramą szczytów Atlasu w tle. Podczas porannego spaceru zobaczymy  Meczet Kutubija- najdoskonalszy muzułmański zabytek w Afryce Północnej, pałace el-Badi i Bahia. Z Marrakeszu wynajętym busem przejazd do wioski w samym sercu Atlasu Wysokiego. - osady Imlil (wys. 1.760 m n.p.m).

Dzień 3 Trekking do schroniska pod Dżabal Toubkal, położonego na wys. ok. 3.200 m n.p.m.

Z wioski Imlil czeka nas kilku godzinne podejście do schroniska pod Dżabal Toubkalem. Trasa nie przedstawia żadnych trudności technicznych. Łagodna ścieżką powoli będziemy zdobywać wysokość. Po drodze będzie kilka miejsc na odpoczynek i na wypicie marokańskiej herbaty lub świeżo wyciskanego soku pomarańczowego.

Dzień 4 Aklimatyzacja pod Dżabal Toubkal

To dzień aklimatyzacyjny. Udamy się na kilkugodzinny spacer w górę doliny do wysokości około 3.700 m n.p.m. Przy dobrych warunkach pogodowych wdrapiemy się na widokową przełęcz, z której będziemy mogli zobaczyć przepiękna panoramę Atlasu Wysokiego.

Dzień 5 Atak szczytowy na Dżabal Toubkal (wys. 4.167 m n.p.m.) oraz powrót do wioski Imlil

Wstajemy bardzo wcześnie rano. Do pokonania mamy prawie 1000 metrów podejścia . Początkowo nasz szlak będzie wiódł po stromych piargach, potem wśród skał. Bardzo szybko zdobywać będziemy wysokość. Potem wyraźną łatwą ścieżka dojdziemy do przełęczy, z której trawersami i czasem ostrymi podejściami wejdziemy na szczyt Dżabal Toubkal. Przy dobrej pogodzie naszym oczom ukaże się wspaniała panorama Atlasu Wysokiego. Zobaczymy także wioskę Imlil, która leży 2000 metrów poniżej nas. Ze szczytu schodzimy tą sama drogą do schroniska na nocleg. Cała akcja górska tego dnia potrwa około 8-10 godzin.

Dzień 6 Zejście ze schroniska oraz powrót do wioski Imlil

Zadowoleni i radośni po zdobyciu Dżabal Toubkala, udajemy się w drogę powrotną do Imlil. Mamy do wyboru dwa warianty zejścia. Pierwszy to ta sama trasa, którą podchodziliśmy trzeciego dnia oraz wariant dłuższy sąsiednia dolną. Od naszej kondycji i pogody zależeć będzie jaką trasą pójdziemy.

Dzień 7 Przejazd z Imlil do Casablanki (lub Marrakeszu)

Opuszczamy góry Atlasu Wysokiego i udajemy się w drogę powrotną przez Marrakesz do Casablanki, gdzie zakończymy górski marokańskiej przygody. 

Dzień 8 Powrót do Polski. Osoby chętne mogą zostać na drugą część wyjazdu – wyprawę krajoznawczą "Jedno oko na Maroko".

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - przelot Warszawa – Marrakesz lub Casablanca – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy wynajętym busem na całej trasie wyprawy, noclegi w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2-4 osobowe, w schronisku górskim sale wieloosobowe, pełne wyżywienie podczas pobytu w górach przygotowane przez kucharza wyprawy (bez prowiantu i przekąsek na trasie), koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia w Casablance lub Marrakeszu (ok. 15 EUR na dzień), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 10 EUR), prowiantu na trasie (najlepiej przekąski z Polski).

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry […] Czytaj więcej...

Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska (ur. 1983) absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Przewodniczka beskidzka, pilotka wycieczek, ale przede wszystkim współtwórczyni Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Prowadziła trekkingi w Himalajach ( Annapurna Base Camp, dookoła Manaslu, w dolinie Langtangu, w rejonie Mount Everestu i w Sikkimie oraz wyprawy trampingowe po […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x