TRASA

Szeginia – Tatarov – Howerla – Petros – Bliznica - Werchowyna – Dzembronia – Pop Ivan - Lwów - Szeginia

Dostępne terminy

- Cena: -

atuty wyjazdu

 • dojazdy do szlaku samochodem terenowym
 • wyjścia w góry z małym plecakiem
 • wygodne noclegi w rodzinnych pensjonatach z wyżywieniem HB
 • wieczorne zwiedzanie najciekawszych knajp tematycznych Lwowa

AUTOR PROGRAMU

Marek Bytom

Wspólnie z Klubem Podróżników Namaste zapraszamy na wyprawę w najwyższe pasmo górskie Ukrainy – Czarnohorę. Czarnohora to najwyższa część Beskidów Połonińskich i jednocześnie ukraińskich Karpat Wschodnich. Od strony północno-zachodniej sąsiaduje z pasmami Gorganów i Świdowca, od północnego wschodu z Połoninami Hryniawskimi, zaś od południa z Karpatami Marmaroskimi.

Podczas wyjazdu chcemy zdobyć najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę (2061 m n.p.m.) oraz kilka innych szczytów: Petros, Pop Ivan oraz Bliźnicę.

Po górskich wędrówkach odwiedzimy Lwów. W trakcie całodziennego zwiedzania w języku polskim z miejscową przewodniczką zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Spacerując urokliwymi uliczkami miasta, zajrzymy do licznych przytulnych knajpek tematycznych. Poznamy historię Lwowa, jego legendy i osobliwości. Oczywiście nie zabraknie w programie wizyty w lokalnym browarze i degustacji piwa.

Na wyjazd zapraszamy pasjonatów pieszych wędrówek, a także tych, którzy marzą o aktywnym odpoczynku. Wyjazd przeznaczony jest dla osób o dobrej lub bardzo dobrej kondycji fizycznej aktywnie chodzących po górach, lubiących wielogodzinne wędrówki przez kilka dni z rzędu.

Dzień 1Zbiórka o godz. 10.00 uczestników wyjazdu na granicy polsko-ukraińskiej w Szegini. Przejazd wynajętym busem do Tatarova. Do przejechania mamy około 300 km. Po drodze przerwa w Iwano–Frankiwsku (spacer po mieście, wymiana pieniędzy) Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie, odpoczynek oraz kolacja.

Dzień 2 Całodniowa wycieczka na najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę (2061 m). Z miejsca zakwaterowania prywatnym transportem jedziemy do Zaroślaka (bazy wypadowej na Howerlę), skąd rozpoczniemy nasza wędrówkę. W zależności od warunków pogodowych planowana trasa to przejście przez Małą Howerlę, Howerlę, Breskul, Turkul, Jezioro Niesamowite do Zaroślaka. Powrót na nocleg do Tatarova.

Dzień 3 Całodniowa wycieczka na górę Petros (2020 m). Będzie to wymagająca trasa o długości około 25 kilometrów. Podobnie jak w dniu poprzednim - na kwaterze zjemy śniadanie i obiadokolację po powrocie. Pod górę podjedziemy wynajętym samochodem. Na nocleg wracamy w to samo miejsce.

Dzień 4 Całodniowa wycieczka na Bliźnicę (1883 m) i masyw Świdowca. Poranny przejazd do Jasini, a potem ośrodka Drahobrat samochodem terenowym. Po wejściu na szczyt Bliznicy czeka nas przepiękne zejście połoninami do wioski Kwasy. Powrót na nocleg do Tatarova.

Dzień 5 Przejazd z Tatarowa do Werchowyny (lub Dzembroni). Po drodze spacer 7-10 km na grzbiet Kostrzycy z pięknymi widokami na cały masyw Czarnohory. Po dotarciu na miejsce noclegowe obiadokolacja.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka na Pop Ivan (2022 m), gdzie na szczycie stoją ruiny dawnego polskiego obserwatorium astronomicznego, potocznie nazywane „Białym Słoniem”. Podobnie jak w dniach poprzednich - na kwaterze zjemy śniadanie i po powrocie obiadokolację. Pod górę podjedziemy wynajętym samochodem. Na nocleg wracamy w to samo miejsce.

Dzień 7 i 8 Przejazd do Lwowa i zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem. Stare Miasto we Lwowie wpisane jest na listę UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze zabytki śródmieścia: Rynek, ratusz, katedry (ormiańska, grekokatolicka św. Jura i rzymskokatolicka z kaplicą Boimów), Prospekt Szewczenki z pomnikiem Adama Mickiewicza, Operę Lwowską, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Wieczorami dla chętnych wyjścia na miasto szlakiem lwowskich kawiarń, piwiarni i pubów oraz nocny spacer po mieście. Dla pozostałych czas wolny...

Dzień 9 Poranny przejazd do granicy. Powrót do Polski.

Uwaga! Klub Laurazja pomaga wszystkim zainteresowanym w dojeździe z Przemyśla do Szegini.

Umowa obejmuje:

- koszty złotówkowe - ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu z powodu zachorowania na COVID-19 lub inną chorobę; ubezpieczenie NNW + KL; opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT

- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, lokalne busy, wynajęte samochody UAZ lub gruzawik itp.); noclegi (w górach pensjonat, pokoje 2-4 osobowe, we Lwowie hostel, sale wieloosobowe); 6 dni z wyżywieniem HB w Tatarovie i Werchowynie (lub Dzembroni) (śniadania i obiadokolacje); lokalny przewodnik po górach Czarnohory ; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: prowiantu w góry (ok. 70 zł); wyżywienia we Lwowie (ok. 50 zł).

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x