TRASA

Szeginia – Tatarov – Howerla – Petros – Bliznica - Werchowyna – Dzembronia – Pop Ivan - Lwów - Szeginia

Dostępne terminy

8 dni: 16 - 23 maj Cena: 990 zł + 450 USD
8 dni: 6 - 13 września Cena: 990 zł + 450 USD

atuty wyjazdu

  • mała grupa 8 - 12 osób
  • dojazdy do szlaku samochodem terenowym
  • wyjścia w góry z małym plecakiem
  • wygodne noclegi w rodzinnych pensjonatach z wyżywieniem HB
  • wieczorne zwiedzanie najciekawszych knajp tematycznych Lwowa

AUTOR PROGRAMU

Marek Bytom

Wspólnie z Klubem Podróżników Namaste zapraszamy na wyprawę w najwyższe pasmo górskie Ukrainy – Czarnohorę. Czarnohora to najwyższa część Beskidów Połonińskich i jednocześnie ukraińskich Karpat Wschodnich. Od strony pn.-zach. sąsiaduje z pasmami Gorganów i Świdowca, od pn. wsch. z Połoninami Hryniawskimi, zaś od pd. z Karpatami Marmaroskimi.

Podczas wyjazdu chcemy zdobyć najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę (2061 m n.p.m.) oraz kilka innych szczytów : Petros, Pop Ivan oraz Bliźnicę.

Po trudach górskich wędrówek odwiedzimy Lwów, gdzie zawitamy do najciekawszych tematycznych knajpek.

Na wyjazd zapraszamy pasjonatów pieszych wędrówek, a także tych którzy marzą o aktywnym odpoczynku. Wyjazd przeznaczony jest dla osób o dobrej lub bardzo dobrej kondycji fizycznej aktywnie chodzących po górach, lubiących wielogodzinne wędrówki przez kilak dni z rzędu.

Dzień 1 Zbiórka o godz. 10.00 uczestników wyjazdu na granicy polsko-ukraińskiej w Szegini. Przejazd wynajętym busem do Tatarova. Do przejechania mamy około 300 km. Po drodze przerwa w Iwano – Frankiwsku (spacer po mieście, wymiana pieniędzy) Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie, odpoczynek oraz kolacja.

Dzień 2 Całodniowa wycieczka na najwyższy szczyt Ukrainy – Howerlę ( 2061 m ). Z miejsca zakwaterowania prywatnym transportem jedziemy do Zaroślaka ( bazy wypadowej na Howerlę ), skąd rozpoczniemy nasza wędrówkę. W zależności od warunków pogodowych planowana trasa to przejście przez Małą Howerlę, Howerlę, Breskul, Turkul, Jezioro Niesamowite. – Zaroślak. Powrót na nocleg do Tatarova.

Dzień 3 Całodniowa wycieczka na górę Petros ( 2020 m ). Brdzie to wymagająca trasa o długości około 25 kilometrów. Podobnie jak w dniu poprzednim - na kwaterze zjemy śniadanie i po powrocie obiadokolację. Pod górę podjedziemy wynajętym samochodem. Na nocleg wracamy w to samo miejsce.

Dzień 4 Całodniowa wycieczka na Bliźnicę ( 1883 m ) i masyw Świdowca. Poranny przejazd do Jasini a potem ośrodka Drahobrat samochodem terenowym. Po wejściu na szczyt Bliznicy czeka nas przepiękne zejście połoninami do wioski Kwasy. Powrót na nocleg do Tatarova.

Dzień 5 Przejazd z Tatarowa do Werchowyny ( lub Dzembroni). Po drodze krotki spacer 7-10 km na grzbiet Kostrzycy z pięknymi widokami na cały masyw Czarnohory. Po dotarciu na miejsce noclegowe obiadokolacja.

Dzień 6 Całodniowa wycieczka na Pop Ivan ( 2022 m ) gdzie na szczycie stoją ruiny dawnego polskiego obserwatorium astronomicznego , potocznie nazywane „Białym Słoniem”. Podobnie jak w dniach poprzednich - na kwaterze zjemy śniadanie i po powrocie obiadokolację. Pod górę podjedziemy wynajętym samochodem. Na nocleg wracamy w to samo miejsce.

Dzień 7 Przejazd do Lwowa. Popołudniowe i wieczorno-nocne zwiedzanie najciekawszych tematycznych knajp w Lwowie. (odwiedzimy Teatr Piwa, Gazową Lampę, Kryjówkę, Kopalnię Kawy i Manufakturę Czekolady).

Dzień 8 Poranny przejazd do granicy. Powrót do Polski.

Uwaga! Klub Laurazja pomaga wszystkim zainteresowanym w dojechaniu z Przemyśla do Szegini.

Umowa obejmuje:

- koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW + KL; opiekę doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT

- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, lokalne busy, wynajęte samochody UAZ lub gruzawik itp.); noclegi (w górach pensjonat, pokoje 2-4 osobowe, we Lwowie hostel, sale wieloosobowe); 6 dni z wyżywieniem HB w Tatarovie i Werchowynie ( lub Dzembroni) (śniadania i obiadokolacje); lokalny przewodnik po górach Czarnohory ; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: prowiantu w góry (ok. 70 zł); wyżywienia we Lwowie (ok. 50 zł).

Marek Bytom

Marek Bytom (ur. 1975) absolwent turystyki i rekreacji na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Współtwórca i właściciel Klubu Podróżników Namaste w Katowicach, organizator wielu wypraw w góry, a przede wszystkim  pasjonat gór. Jego największą  podróżnicza miłością  jest Nepal i Himalaje. Kraj ten odwiedził dziewięć razy przemierzając najciekawsze trasy trekkingowe. Z plecakiem dotarł pod najwyższe góry […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x