TRASA

Hanoi – Sapa – wyspa Cat Ba – Zatoka Ha Long – Hanoi

Dostępne terminy

15 dni: Cena: 5.900 zł + 640 USD

atuty wyjazdu

 • najlepsza pora roku do zwiedzania północnego Wietnamu
 • zobaczymy zabytki z listy UNESCO: mogoty na zatoce Ha Long i Cytadelę Cesarską w Hanoi
 • trekking po górach w okolicach Sapa z tarasową uprawą ryżu
 • pobyt na niezwykłej wyspie Cat Ba i rejs po słynnej zatoce Ha Long
 • możliwość skosztowania najbardziej niezwykłych dań kuchni wietnamskiej
 • spektakl unikalnego teatru lalek na wodzie
 • wizyta w mauzoleum Ho Chi Minha w Hanoi

AUTOR PROGRAMU

Monika Handziuk

Zapraszamy do Wietnamu północnego, kraju o niezwykłym położeniu geograficznym, w klimacie wilgotnym i gorącym na południu i umiarkowanym na północy z cudami natury takimi jak, mogoty na zatoce Ha Long, tysiącem wysp i wysepek w Zatoce Lądującego Smoka usianych spektakularnymi jaskiniami. Odwiedzimy Hanoi – starą stolicę z zabytkami takimi jak Świątynia Literatury oraz Cytadela Cesarska. Dotkniemy fragmentu współczesnej historii Wietnamu – najlepiej udokumentowanej wojny XX wieku, zwiedzimy jaskinię w której na trzech poziomach funkcjonował podziemny szpital polowy. Absolutnie nie możemy pominąć aspektu kulinarnego: kuchnia wietnamska słynie z rozmaitości, spróbujemy wszystkiego co dostępne od słynnej zupy PHO po doskonałe owoce morza.

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Hanoi przez jeden z portów lotniczych Europy lub Azji. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście. Pierwsze spotkanie z uliczną kuchnią. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzamy najwspanialsze zabytki miasta: historyczne centrum z tradycyjną zabudową, jezioro ze słynną świątynią i pomnikiem żółwia, Cytadelę Cesarską i Świątynia Literatury. Wieczorem spektakl unikalnego teatru lalek na wodzie – tradycyjnej sztuki wietnamskiej połączonej z muzyką i śpiewem.  Nocleg.

Dzień 4-5 Zwiedzanie Hanoi i okolic. Zbliżymy się do współczesnej historii Wietnamu: ustawimy się w kolejce do mauzoleum Cho Chi Minha żeby zobaczyć mumię wodza rewolucji, przejdziemy wspaniałym placem defilad i zobaczymy niezwykłą Pagodę Jednego Filaru. Odwiedzimy muzeum urządzone w starym więzieniu francuskim i zobaczymy Pałac Prezydencki. Pojedziemy na wycieczkę do Perfumowej Pagody. Wieczorem piątego dnia przygotowania do wyjazdu w góry na trekking.  Noclegi w Hanoi.

Dzień 6-8 Przejazd pociągiem lub autobusem w kierunku miejscowości górskiej Sapa. Stamtąd zaczynamy trekking w góry. Będziemy wędrować pomiędzy wioskami, ścieżkami przez zagajniki bambusowe i pomiędzy tarasowymi polami ryżowymi. Z tych niezwykłych widoków słynie Wietnam. Nocujemy w wiosce w lokalnym gospodarstwie agroturystycznym. Spróbujemy prostych i smacznych wiejskich dań, poznamy życie plemion górskich. Powrót do Hanoi i nocleg.

Dzień 9 Przejazd z Hanoi na wyspę Cat Ba. Przeprawa promem na największą z wysp leżących na Zatoce Lądującego Smoka. Tam udamy się na najwyższy punkt widokowy, gdzie znajdowały się bunkry i stanowiska obrony przeciwlotniczej podczas drugiej wojny indochińskiej. Możemy tam wypić doskonała wietnamską kawę z najpiękniejszym widokiem na sąsiednie wyspy i zatoczki. Kolację zjemy na jednej z pływających w zatoce restauracji – spróbujemy doskonałych owoców morza. Nocleg na Cat Ba.

Dzień 10 Dzień przeznaczony na wypoczynek i eksplorację wyspy. Odwiedzimy niezwykłą jaskinię, gdzie na trzech poziomach wewnątrz góry ukryty był szpital polowy w czasie wojny, obsługujący do 200 rannych. Po powrocie zobaczymy cudowne plaże w zatoczkach – dla chętnych możliwość opalania się i relaksu nad morzem. Wieczorem kolejna eksploracja doskonałej kuchni wietnamskiej. Nocleg na wyspie Cat Ba.

Dzień 11 Całodniowy rejs po zatoce Ha Long (lista UNESCO). Popłyniemy zobaczyć słynne mogoty – skały wystające pionowo wprost z morza, spróbujemy odwiedzić jedną z wysepek i cieszyć się rejsem na tej magicznej zatoce. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zrobić doskonałe zdjęcia tych cudów natury. Ponadto plażujemy i eksplorujemy wyspę. Nocleg na wyspie Cat Ba.

Dzień 12 Relaks i odpoczynek. Dla chętnych możliwość połowu ryb, wizyta na lokalnym targu i dodatkowych wycieczek między wysepkami. Nocleg na Cat Ba.

Dzień 13 Powrót do Hanoi i przygotowanie do powrotu do kraju. Czas na zakupy lub zwiedzanie wybranych zabytków. Nocleg w Hanoi.

Dzień 14 Pożegnanie z północnym Wietnamem. Czas na ostatnie spacery i zakupy. Wieczorem przejazd na lotnisko w Hanoi i wylot do Warszawy.

Dzień 15 Powrót do Warszawy.

Umowa obejmuje:
koszty złotówkowe
– przelot Warszawa – Hanoi – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT;

koszty walutowe – wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hotele klasy turystycznej – pokoje 2 os. z łazienkami i klimatyzacją, w górskich wioskach sale wieloosobowe); 3-dniowa wycieczka z wyżywieniem w Góry Sapa; wycieczka na zatokę Ha Long; wycieczka do Perfumowej Pagody; koszty organizacyjne podczas wyprawy;

Umowa nie obejmuje: wizy wietnamskiej (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 50 USD); biletu na spektakl lalek na wodzie w Hanoi (od ok. 15 USD).

Wizy: Klub Laurazja pomaga uczestnikom wyprawy w uzyskaniu wizy do Wietnamu bez dodatkowych opłat

Monika Handziuk

Monika Handziuk (ur. 1971), absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania podróżniczka. Od 20 lat eksploruje świat: Afrykę, Amerykę Południową, Europę i Azję, której jest prawdziwą pasjonatką. Wyznaje zasadę, że prawdziwa podróż jest jak sękacz – wielowarstwowa ale każda warstwa inna, jedną z jej ulubionych jest lokalna kuchnia, stąd wędrówki “od straganu do straganu” […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x