TRASA

Wycieczka: Jerozolima - Abu Gosh - Latrun - Jaffa - Tel Awiw - Cezarea Nadmorska - Atlit - Góra Karmel - Hajfa - Montfort - Rosh HaNikra - Akhziv - Akka - Bet Szearim - Megiddo - Nazaret - Kana - Seforis - Jechiam - Baram - Safed - Jezioro Galilejskie - Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Góra Tabor - Tabgha - Tel Hazor - Hula - Korozain - Arbela - Tyberiada - Wzgórza Golan (Gamla, Banias, Nimrud, Cezarea Filipowa) - Kursi - Belvoir - Bet Sze'an - Bet Alfa - Tel Amal - Gan Hashlosha – Jerozolima

Dostępne terminy

12 dni: Cena: 1.440 zł + 990 USD + bilet lotniczy

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

Wyprawa do Izraela i Palestyny - Nie tylko Ziemia Święta 30 dni: 13 kwietnia - 12 maja 2018 Cena wyjazdu łączonego: 3.900 zł + 2.100 USD
Jerozolima i Betlejem - W sercu Ziemi Świętej 21 dni: 13 kwietnia - 3 maja 2018 Cena wyjazdu łączonego: 3.350 zł + 1.450 USD
Wycieczka Pustynie Ziemi Świętej i kopalnie króla Salomona 21 dni: 22 kwietnia - 12 maja 2018 Cena wyjazdu łączonego: 3.350 zł + 1.750 USD

atuty wyjazdu

 • zobaczymy niesamowite miejsca poza szlakami pielgrzymek i zwykłych wycieczek
 • odwiedzimy najpiękniejsze parki narodowe północnego Izraela i Wzgórz Golan: Góra Karmel, Hula i Gamla
 • wizyty we wszystkich ważnych sanktuariach chrześcijańskich wokół Jeziora Galilejskiego
 • 6 starożytnych miast i 4 zamki rycerzy krzyżowych
 • 5 zabytków UNESCO - w tym słynne podziemne miasto w Akko
 • kąpiel w Jeziorze Galilejskim i relaks w gorących źródłach

AUTOR PROGRAMU

Krystyna Słoczyńska i Maciej Kołodziejczyk

Wycieczka Wiosna w Galilei i na Wzgórzach Golan

Wyprawa do Galilei i północnego Izraela, szczególnie wiosną, to podróż do najzieleńszych regionów Bliskiego Wschodu. Od ośnieżonego szczytu Hermonu, przez zielone łąki na wzgórzach Golan, źródła Jordanu w Banias i Tel Dan oraz ostoje ptaków w rozlewiskach Ha-Hula, po morskie jaskinie w Schodach Tyru i depresję jeziora Tyberiadzkiego i doliny Jordanu. Wszędzie widzimy obfitość wody, zupełnie niezwykłą w kontraście z nieodległymi wszak pustyniami.

Ta obfitość wody od najdawniejszych czasów przyciągała ludzi. Ślady człowieka ze starszej epoki kamienia odnajdziemy w "Winnicy Pana" na Karmelu. Nieco poźniejsze, z młodszej epoki kamienia w dolinie nad Jarmukiem i na Wzgórzach Golan. Tel Megiddo i Tel Hazor strzegą szlaków z okresu brązu i żelaza. Każda kolejna epoka od starożytności aż do współczesności odcisnęła na tej krainie swoje niezatarte piętno. Podczas codziennych wędrówek, w trakcie wyprawy, kawałek po kawałku odczytujemy tę niezwykłą księgę dziejów.

Udział w tej wyprawie jest doskonałym pomysłem dla osób zainteresowanych szerszym spojrzeniem na niezwykłe bogactwo kulturowe i przyrodnicze Ziemi Świętej. Pozwoli odkryć wiele miejsc znanych dotychczas tylko ze słyszenia lub zupełnie nieznanych i zrewidować swoje poglądy na temat współczesnego Izraela.

Wyjazd stanowi część II wyprawy Izrael i Palestyna - Nie tylko Ziemia Święta i można go połączyć z wyjazdem Jerozolima i Betlejem - W sercu Ziemi Świętej oraz Pustynie Ziemi Świętej i kopalnie króla Salomona.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Tel Awiwu przez jeden z portów lotniczych Europy lub bezpośrednio. Przejazd do hostelu w Jerozolimie. Krótki odpoczynek i spacer aklimatyzacyjny po Starym Mieście i okolicy Bramy Damasceńskiej. Wieczorem krótki wykład o Palestynie i Izraelu. Nocleg.

Dzień 2 Przed południem wyjazd z Jerozolimy do Abu Gosh i Latrun – miejscowości identyfikowanych z biblijnym Emaus. Zobaczymy tam piękny kościół gotycki i ruiny bazyliki bizantyńskiej. Następnie przejazd do aglomeracji Tel Awiw-Jaffa. Spacer ulicami historycznego portu Jaffa, z którego roztacza się piękna panorama na Tel Awiw i wybrzeże śródziemnomorskie. Zobaczymy kościół św. Piotra i Skały Andromedy, a w centrum dzielnicę Białe Miasto z oryginalną architekturą w stylu Bauhaus (lista UNESCO). Nocleg w Tel Awiwie. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.

Dzień 3 Spacer po Tel Avivie, na przedmieściu zobaczymy przyklejony do morza zamek Arsuf, na któego przedpolu rozegrała się wielka bitwa pomiędzy Ryszardem Lwie Serce i Salladynem.  Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – głównego portu Palestyny w czasach rzymskich. Zwiedzanie budowli z czasów Heroda Wielkiego oraz miasta krzyżowców otoczonego murami Ludwika Świętego. Po południu wizyta pod zamkiem krzyżowców Castellum Peregrinorum w Atlit. Wnętrze zamku to teren wojskowy. Nocleg na obrzeżach Hajfy.

Dzień 4 Hajfa to ważny port i ośrodek przemysłowy Izraela. Miasto leży u stóp góry Karmel, na szczycie której znajduje się klasztor karmelitów Stella Maris. Rano odwiedzimy słynne sanktuarium. Potem zejdziemy zboczem góry Karmel do Perskich Ogrodów, wśród których wznosi się świątynia z relikwiami proroka Bahaullaha (lista UNESCO) – założyciela religii bahaistów, która powstała w XIX wieku w Iranie i ma ok. 4 mln wyznawców na całym świecie. Następnie przejazd na północ Izraela i zwiedzanie zamku krzyżackiego Montfort oraz dwóch ciekawych miejsc na wybrzeżu: Rosh HaNikra – rezerwatu geologicznego na granicy z Libanem i Akhziv – dawnego portu fenickiego i znakomitego miejsca na kąpiel w Morzu Śródziemnym. Przejazd do Akki i nocleg.

Dzień 5 Całodzienna wycieczka po północnej Galilei i równinie Ezdrelon. W mieście Nazaret odwiedzimy miejsca związane z życiem świętej rodziny: Bazylikę Zwiastowania, kościół św. Józefa i kościół archanioła Gabriela przy źródle Maryi. Następnie wizyta w kościele franciszkanów w pobliskiej Kanie, gdzie Jezus przemienił wodę w wino. Ponad to zobaczymy: starożytne miasto Seforis (Zippori), w którym mieszkała św. Anna; groby katakumbowe z II wieku w Bet Szearim oraz Megiddo (lista UNESCO) – jedno z najstarszych miast świata, utożsamiane z biblijnym Armagedonem. Nocleg w Akce.

Dzień 6 Zwiedzanie Akki (lista UNESCO) – malowniczego miasta portowego, które pod koniec XII w. zostało stolicą Królestwa Jerozolimskiego. Zobaczymy: ufortyfikowany port, mury obronne, podziemne miasto krzyżowców, meczet Al-Dżazzara (XVIII w.) i liczne budowle z czasów tureckich. Następnie przejazd w góry północnej Galilei. Zwiedzanie zamku krzyżowców w Jechiam oraz starożytnej synagogi w Bar’am. Nocleg w rejonie Tyberiady.

Dzień 7 - 10 Pobyt w rejonie Jeziora Galilejskiego. Odwiedzimy miejsca związane z działalnością Jezusa: KafarnaumGórę Błogosławieństw, Tabgha i Bazylikę Przemienienia na górze Tabor. Zwiedzimy starożytne miasta Kananejczyków i Żydów: Tel Hazor (Chasor – lista UNESCO) i Korozain (Korazim) oraz miasto kabalistów Safed – z zabytkowymi synagogami i dzielnicami współczesnych żydowskich artystów. Zobaczymy pole bitwy pod Hittinem. Ponad to czeka nas spacer po rezerwacie ptaków w dolinie Hula, zwiedzanie Tyberiady, kąpiel w Jeziorze Galilejskim, moczenie nóg w Jordanie i obserwacja zachodu słońca z góry Arbela. Podczas całodziennej wycieczki na Wzgórza Golan zobaczymy piękne doliny rzeczne i wodospady (Gamla i Banias). Zwiedzimy bizantyński kościół i klasztor w Kursi, helleńsko rzymskie miasto Hippos, leżący u stóp góry Hermon (2.814 m n.p.m.) średniowieczny zamek Nimrud, a także starożytne sanktuarium boga Pana i pałac Heroda II Agryppy w Cezarei Filipowej. Wzgórza Golan należą do najciekawszych obszarów w zachodniej Azji. Od 1967 roku stanowią terytorium sporne między Izraelem a Syrią. W związku z konfliktem zobaczymy czołgi izraelskie, wyludnione wsie arabskie i liczne ślady działań zbrojnych. Poznamy genezę konfliktu arabsko-izraelskiego. Noclegi w rejonie Tyberiady.

Dzień 11 Zwiedzanie doliny Jordanu. Rano przejazd do zamku Belvior, w którym po bitwie pod Hittinem rycerze zakonu św. Jana przez 18 miesięcy stawiali opór wojskom Saladyna. Potem wizyta w Bet Szean, gdzie znajdują się ruiny Scythopolis – najlepiej zachowanego miasta z epoki rzymskiej w Izraelu. Następnie zobaczymy starożytną synagogę w Bet Alfa (mozaika z VI w.), historyczny kibuc z wieżą obronną w Tel Amal i popływamy w krystalicznie czystych wodach źródeł Gan Hashlosha. Po południu powrót do Jerozolimy i pożegnalny spacer po mieście. Odpoczynek w hostelu przed podróżą do Polski.

Dzień 12 Nad ranem przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Przelot do Warszawy przez jeden z portów lotniczych Europy lub bezpośrednio. Uwaga! Osoby zostające na kolejną część wyprawy "Pustynie Ziemi Świętej i kopalnie króla Salomona" mają dzień wolny.

Cena obejmuje:
- koszty złotówkowe:
 ubezpieczenie NNW + KL, opieka doświadczonego pilota, koszty organizacyjne w Polsce, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT.
- koszty walutowe: wszystkie przejazdy podczas wyprawy (wynajęty autobus, taksówki, tramwaje itp.); noclegi (hostele, motele i kibuce – pokoje 4-6 osobowe; w Jerozolimie 6-8 osobowe); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje: biletu lotniczego do Izraela; wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 80 USD).

Jarosław Poniewiera

Jarosław Poniewiera (ur. 1973) podróżnik, absolwent Instytutu Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego i chorzowskiego “Słowaka”. Od 1991 roku odbył ponad 60 wypraw w różne części Azji i Ameryki Płd. Organizował i prowadził wyjazdy drogą lądową do Indii (przez Turcję, Iran i Pakistan), Egiptu (przez Turcję, Syrię i Jordanię), Ziemi Świętej oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Czytaj więcej...

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Wyprawa do Izraela i Palestyny, była moją drugą wyprawą z Laurazją i nie miałam żadnych wątpliwości z kim chcę jechać. Pierwsza część: Jerozolima, bardzo intensywna, ale dobrze zaplanowana dla uczestników w różnym wieku, długie wędrówki po mieście były przeplatane z czasem na odpoczynek i delektowanie się miejscowymi przysmakami. Spontaniczne propozycje zobaczenia czegoś poza programem, wzbogacały program, duża wiedza prowadzącego i sposób jej przekazania były trafnie dostosowane dla uczestników o różnym stopniu zainteresowania i wiedzy, danego miejsca. Klimat między uczestnikami, przyjacielski, bez napięć. Druga część: Galilea, również intensywna, ale już w drodze wynajętym samochodem, pilot super kierowca i w super kondycji, czasem trzeba było go hamować, bo nie nadążaliśmy, chodząca encyklopedia o Izraelu, i super kompan na długie wieczory. Do zobaczenia na następnej wyprawie.

Jolanta, kwiecień 2016

Trasa ciekawa, pilot kompetentny przekazywana ilość wiedzy nawet nadmiarowa.

Teresa, kwiecień 2016

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x