TRASA

Wycieczka: Los Angeles – PN Drzew Jozuego – Route 66 – PN Skamieniałego Lasu – PN Wielkiego Kanionu Kolorado – Page – Pomnikowa Dolina – PN Skalnych Łuków – PN Krainy Kanionów – PN Capitol Reef – PN Kanionu Bryce – PN Zion – Las Vegas – Zapora Hoovera – Los Angeles

Dostępne terminy

16 dni: Cena: 6.250 zł +1.200 USD

atuty wyjazdu

 • kameralna grupa od 5 osób
 • 3 dni na Route 66
 • pełne dni na zachwycające PN Wielkiego Kanionu, PN Zion, PN Arches, PN Canyonlands, PN Capitol Reef, PN Bryce i inne
 • natężenie przyrodniczych cudów - ponad 15 słynnych Parków Narodowych i stanowych
 • noclegi w pobliżu zwiedzanych atrakcji, żadnej nocy w drodze
 • terminy uwzględniają najlepszą pogodę
 • zakupy w największych outletach Las Vegas

AUTOR PROGRAMU

Janusz Dubiel

Wycieczka Ameryka Północna - Wielki Kanion i Route 66

Stany Zjednoczone to kraj przyrodniczych cudów natury. Szczególnie wiele pięknych miejsc leży na pograniczu Arizony i stanu Utah pomiędzy pustyniami Kalifornii a Wyżyną Kolorado. Tamtejsza dzika przyroda i unikalne krajobrazy nie mają sobie równych. Znajdują się tam cztery Parki Narodowe należące do najważniejszych w Ameryce Północnej: PN Wielkiego Kanionu (Grand Canyon NP); PN Skalnych Łuków (Arches NP.); PN Kanionu Bryce (Bryce Canyon NP) i PN Zion (Zion NP). Odwiedzimy też cztery parki mniej znane, a nie mniej ciekawe: PN Drzew Jozuego (Joshua Tree NP); PN Skamieniałego Lasu (Petrified Forest NP); PN Krainy Kanionów (Canyonlands NP) i PN Capitol Reef (Capitol Reef NP). Ponadto na naszej trasie znajdą się amerykańskie Pomniki Narodowe: Naturalne Mosty (Natural Bridges NM); Dolina Cedar Breaks i Pomnikowa Dolina (Monument Valley). Dzieje przedkolumbijskich indiańskich kultur poznamy w pueblach: Wupatki i w Kanionie de Chelly. Zobaczymy różne oblicza pustyni,  wielkie pola wulkaniczne i gigantyczne ściany z piaskowców. Odwiedzimy rezerwaty plemion Hopi i Nawaho. Poznamy różnorodne zjawiska przyrodnicze kształtujące współcześnie powierzchnię ziemi.

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Los Angeles przez jeden z portów lotniczych Europy. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2 Rano zwiedzanie Centrum Los Angeles i wizyta w chińskiej dzielnicy. Po południu wycieczka do stolicy światowej kinematografii w Hollywood. Przejdziemy aleją Sunset Boulevard, gdzie znajdują się odciski dłoni wielu gwiazd amerykańskiego kina. Zobaczymy słynny Teatr Chiński Graumana oraz Kodak Theatre, w którym co roku odbywa się ceremonia przyznawania Oscarów. Wieczorny spacer po Hollywood – możliwość zakupu atrakcyjnych pamiątek. Nocleg.

Dzień 3 Przejazd do Parku Narodowego Drzew Jozuego (Joshua Tree NP) położonego na pograniczu dwóch pustyń: Mojave i Sonora. Park słynie z endemicznej odmiany juki, nazwanej przez mormonów drzewami Jozuego, a także z ciekawych formacji skalnych i geologicznych. Kilkugodzinny pobyt w parku i podróż kultową drogą 66 przez opuszczone miasteczka górnicze. Nocleg w okolicach Kingman na Route 66.

Dzień 4 Podróż przez rejony filmowej miejscowości Chłodnica Górska oraz prawdziwe Góry Jałowcowe do rezerwatu  Indian Hualapai. Przejazd najpiękniejszym odcinkiem Route 66 do miasteczka Seligman dalej w rejonie krateru wulkanicznego Sunset zobaczymy Wupatki - wielkie pueblo ludu Sinagua. Nocleg w motelu na historycznej drodze nr 66.

Dzień 5 Wycieczka drogą nr 66 do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu (Petrified Forest). Zobaczymy w nim tysiące skamieniałych drzew, których pnie uległy fosylizacji w odległych epokach geologicznych oraz Malowaną Pustynię. Przejazd na teren rezerwatu Indian Nawaho i zwiedzanie Kanionu de Chelly. Nocleg w rejonie Flagstaff.

Dzień 6 Wyjazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu Kolorado – jednego z najbardziej malowniczych miejsc Ameryki. Jego strome i kolorowe zbocza urzekają swym ogromem. Czeka nas całodzienny pobyt na terenie parku, spacery na punkty widokowe usytuowane nad krawędzią kanionu, a dla chętnych wędrówka szlakiem w dół doliny. Możliwość lotu helikopterem na Kanionem. W okolicy Wielkiego Kanionu zobaczymy największy rezerwat indiański plemion Hopi i Nawaho. Zakup pamiątek indiańskich w ostatniej na Dzikim Zachodzie faktorii handlującej z Indianami. Nocleg w rejonie Page.

Dzień 7 Spacer do słynnego zakola Kolorado w kształcie podkowy - Horseshoe Bend wizyta przy wielkiej tamie i elektrowni wodnej. Opcjonalnie zwiedzanie wspaniałego Kanionu Antylopy na terenie rezerwatu indian. Przejazd przez kraj Indian do Pomnikowej Doliny (Monument Valley), znanej z wielu westernów. Słynie ona z wysokich skalnych ostańców, które tworzą unikalny krajobraz. Przekroczenie granicy stanu Utah i wizyta na terenie parku Naturalnych Mostów (Natural Bridges NM). Zobaczymy trzy mosty skalne: Sipapu, Kachina i Owachomo. Nocleg.

Dzień 8 Wycieczka do Parku Narodowego Skalnych Łuków (Arches NP). Na jego pustynnym obszarze znajduje się ponad 1700 naturalnych łuków oraz wiele innych ciekawych form skalnych, które powstały w skutek erozji wiatru i opadów deszczu. Czekają nas przejazdy głównymi trasami widokowymi i piesze wędrówki. Nocleg w rejonie Green River.

Dzień 9 Przejazd do Parku Narodowego Krainy Kanionów (Canyonlands NP) w centralnej części Wyżyny Kolorado. Skaliste płaskowyże na terenie parku zostały głęboko rozcięte przez płynące rzeki. Odwiedzimy płaskowyż Island in the Sky, położony ponad 1.800 m n.p.m., z którego roztaczają się widoki na doliny rzeczne Kolorado i Green. Piesza wędrówka po okolicy. Nocleg w rejonie Torrey.

Dzień 10 Zwiedzanie Parku Narodowego Capitol Reef – obejmującego obszar o bardzo ciekawej budowie geologicznej. Tworzy go górzysty fałd o długości 160 km ze szczytami w kształcie skalnych kominów i kopuł. Park należy do najciekawszych w USA. Nocleg w rejonie Torrey.

Dzień 11 Przejazd widokowymi trasami Grand Staircase Escalante, wizyta w pueblo indian Anasazi, przejazd drogą mormońskich pionierów Hole in the Rock do ogrodów diabła Devils Garden. Przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce. Jego wyjątkowy krajobraz, powstał na skutek erozyjnej działalności wody i wiatru. Pionowe zbocza skalnych amfiteatrów wycięte w bajecznie kolorowych wapieniach formacji Claron usiane są fantastycznymi ostańcami i iglicami. Powędrujemy na punkty widokowe na krawędzi kanionu, a także zejdziemy szlakiem w głąb jego wnętrza.  Nocleg.

Dzień 12 Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Zion w dzikiej dolinie rzeki Virgin. Park zaskakuje różnorodnością środowiska, obfitością gatunków flory i fauny oraz zachwyca pięknymi krajobrazami. Majestatyczne ściany skalne wznoszą się na wysokość 900 m nad dnem doliny. Nocleg w rejonie St George.

Dzień 13 Przejazd kanionem rzeki Virgin do rozpalonego słońcem Nevady parku stanowego Doliny Ognia. Przejazd do Las Vegas. Istnieje możliwość udziału w wybranym wieczornym spektaklu w jednym z najsłynniejszych hoteli. Rekomendujemy przedstawienia Cirque du Soleil. Nocne zwiedzanie miasta: kasyna, hotele, sklepy, nocne atrakcje dla turystów. Nocleg.

Dzień 14 Spacer po Las Vegas w ciągu dnia, zakupy w centrach handlowych. Przejazd nad Lake Mead – zwiedzanie Tamy Hoovera. Przejazd do Los Angeles. Po drodze jeszcze raz Droga 66, np. słynna Bagdad Cafe. Nocleg.

Dzień 15 Pożegnalny dzień w Ameryce. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16 Powrót do Warszawy.

Uwaga! Układ noclegów i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Wyjazd do zrealizowania również na zamówienie.

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe -
przelot Warszawa – Los Angeles – Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT.
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (wynajęte samochody, taksówki); noclegi (motele, pokoje 2-5 os.); wstępy na teren Parków Narodowych; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: elektronicznej autoryzacji ESTA i/lub wizy do USA (14 lub 160 USD), wyżywienia (ok. 30 USD na dzień), wstępów do obiektów poza parkami narodowymi - Kanion Antylopy (ok. 70 USD); przedstawienia w Las Vegas (od 80 USD); lotu helikopterem nad Wielkim Kanionem (od 220 USD).

 

Maciej Kołodziejczyk

Maciej Kołodziejczyk (ur. 1974) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, doktor geografii. Paszport otrzymał w 1992 roku, od tego czasu podróżuje po Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W 1994 roku dotarł drogą lądową do Nepalu przez Turcję, Iran, Pakistan i Indie. Odbył liczne górskie wyprawy trekkingowe po Karpatach, Alpach i Himalajach […] Czytaj więcej...

Janusz Dubiel

Janusz Dubiel (ur. 1973). Absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Z zawodu ekonomista i pedagog, z zamiłowania podróżnik i żeglarz. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel w I LO im. J. Słowackiego w Chorzowie. Czytaj więcej...

Michał Wróblewski

Michał Wróblewski (ur. 1987) absolwent chorzowskiego “Słowaka”, abiturient Turystyki Międzynarodowej i Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Podróżuje od zawsze, w poszukiwaniu końca świata, który niejednokrotnie odnalazł. Miłośnik bezmiernych otwartych przestrzeni i tłocznych azjatyckich miast. Mieszkał przez dłuższy czas na Filipinach w których zakochał się po uszy. Uwielbia jednak wracać do norweskiej krainy fiordów, […] Czytaj więcej...

Katarzyna Ogińska-Siedlak

Katarzyna Ogińska-Siedlak (ur.1991). Absolwentka chorzowskiego “Słowaka”, Politechniki Opolskiej oraz Śląskiej. Z wykształcenia architekt, z powołania podróżnik. Sezonowo żeglarz i wspinacz. Uczestniczka i organizatorka wielu wypraw krajoznawczych w najbardziej egzotyczne miejsca na Ziemi. Zafascynowana ludźmi, architekturą i przyrodą całego świata. Osiemnaste urodziny świętowała na przełęczy Khardung La w Himalajach. Od tego czasu stanęła już na czterech […] Czytaj więcej...

Fantastyczna przygoda, bardzo odpowiada mi forma małych grup, aktywny wypoczynek, kontakt z lokalną atmosferą, ludźmi, jedzeniem, ale przede wszystkim przyroda, przyroda, przyroda:)) Przepiękny kawałek świata, pilot bardzo aktywny, duża wiedza, ogromne zaangażowanie, pełen profesjonalizm.

Aleksandra, wrzesień 2018.

Wyprawa była świetna, wszystko mi się podobało. Także dodatkowe atrakcje, które zaproponował pilot na miejscu.

Jolanta, kwiecień 2018.

Parki i miejsca niesamowite – inny świat. Wybór parków bardzo trafny. Odległości i temperatury straszne. Hotele czasami dziwne. Kasia, jako pilot i kierowca – profesjonalna, urocza i bardzo życzliwa. Wyprawa niezapomniana.

Anna, wrzesień 2017.

Wróciliśmy bardzo zadowoleni. Grupa świetna, pilot też (znakomity kierowca). Na uwagę zasługuje możliwość zmiany trasy i tu ukłon w stronę pilota Michała Wróblewskiego – dzięki niemu udało nam się zobaczyć Dolinę Śmierci, której nie było w programie. Dużo podróżujemy ale ta forma zwiedzania w małej grupie sprawdziła się i gorąco polecam. ORGANIZACJA SUPER.

Alina, kwiecień 2017.

Pilot Janusz wiedział absolutnie wszystko. Na wszystko miał radę i czas, a komunikatywność… No i dobrze naprawiało się nam świat przy szklaneczce…

Barbara, czerwiec 2016.

Rewelacyjny pilot i trasa.

Jolanta,czerwiec 2016.

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 502 204 297
Zamknij x

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

   Imię i nazwisko (wymagane)

   Adres email (wymagane)

   Numer telefonu

   Tytuł wiadomości

   Wiadomość

   x