TRASA

Wycieczka: Antigua Guatemala – Chichicastenango – Panajachel – jezioro Atitlan – Quetzaltenango – jaskinie Languin – wodospady Semuc Champey – Flores – Tikal – Rio Dulce – Livingstone – Copan – Ruta de las Flores – San Salvador

Dostępne terminy

21 dni: archiwalny Cena: 3.450 zł + 1.190 USD + bilet lotniczy

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

wycieczka: Ameryka Środkowa – selwa, wulkany i plaże Cena wyjazdu łączonego:

atuty wyjazdu

  • szczegółowy program zwiedzania Gwatemali (w tym często pomijanej zachodniej części kraju)
  • wizyta w Hondurasie i Salwadorze
  • cały dzień na największej majańskiej strefie archeologicznej – Tikal
  • chwile relaksu na plażach Morza Karaibskiego i Pacyfiku
  • wspinaczka na wulkan
  • możliwość połączenia tego wyjazdu

AUTOR PROGRAMU

Piotr Orechwo

Gwatemala jest jednym z najciekawszych krajów Ameryki Środkowej zarówno pod względem kulturowym jak i przyrodniczym. Na początku odwiedzimy kolonialną, dawną stolicę kraju – Antigua. Kolejnego dnia wejdziemy na wulkan. Następnie będziemy podróżować przez miasteczka i wioski, zamieszkane przez współczesnych Majów. Odwiedzimy przepięknie położone pośród wulkanów jezioro Atitlan, a tam poszukamy Maximona, lokalnego bożka alkoholu, papierosów i pieniędzy. Dotrzemy do odkrytych niedawno dla turystów jaskiń Languin i wodospadów Semuc Champey. Będziemy się wspinać na piramidy w ruinach największego miasta Majów – Tikal. Popłyniemy nad Morze Karaibskie do enklawy afroamerykańskiego ludu Garifuna, gdzie przy dźwiękach Boba Marleya zakosztujemy pysznych owoców morza. Zajrzymy do Hondurasu na strefę archeologiczną Copan, jedną z najbardziej intrygujących w dawnym świecie Majów. W Salwadorze odwiedzimy małe, urokliwe miasteczka na tzw. „trasie kwiatów” aby pod koniec podróży odpocząć nad Pacyfikiem. Podróżowanie odbywa się z wykorzystaniem lokalnych środków transportu. Czasami wynajmujemy mikrobusy lub taksówki. Podróż dedykowana dla osób zainteresowanych kulturą rdzennej ludności, archeologią, historią, przyrodą, przygodą.

Dzień 1 Wylot z Polski, przelot do Ciudad de Guatemala, transfer do hotelu.
Dzień 2 Spacer po centrum: Parque Central, Pałac Prezydencki, przejazd do Antigua.
Dzień 3 Spacer po jednym z najpiękniejszych, kolonialnych miasteczek Ameryki Łacińskiej, dawnej stolicy kraju: Antigua Guatemala (UNESCO). W trakcie spaceru odwiedzimy kilka ciekawych kościołów, urokliwych placów, punktów widokowych m.in.  kościół de la Merced, Łuk Świętej Katarzyny, Park Centralny, Pałac Kapitanów, Katedrę.
Dzień 4 Trekking na jeden z wulkanów otaczających Antiguę.
Dzień 5: Przejazd do indiańskiego Chichicastenango, wizyta na miejscowym targu i w lokalnym kościółku, gdzie mieszają się tradycje indiańskie i chrześcijańskie. Transfer do „mekki westmanów” Panajachel.
Dzień 6 Rejs po przepięknie położonym pośród gór i wulkanów jeziorze Atitlan do jednej z indiańskich wiosek. Nawiedzenie „Maximona” - lokalnego bożka alkoholu, papierosów i pieniędzy.
Dzień 7 Przejazd do położonego pośród gór i wulkanów Quetzaltenango. Wizyta w Parku Ameryki Centralnej, w Muzeum Historii Naturalnej, wyjazd na punkt widokowy.
Dzień 8 Przejazd przez pełną pól uprawnych okolicę do rolniczego miasteczka Zunil. Wizyta w intrygującym kościółku, spacer w poszukiwaniu lokalnego rękodzieła i San Simona – będącego tutejszym odpowiednikiem Maximona. Przejazd do gorących źródeł Fuentes Georginas na zasłużony relaks. Powrót do Quetzaltenango, przejazd do Antigua.
Dzień 9 Przygoda w podróży, czyli przejazd do jaskiń Languin i wodospadów Semuc Champey.
Dzień 10 Dzień przeznaczony na eksplorację okolicy: odkrywanie (często wpław) jaskiń przy zapalonej świeczce w ręku, spacery na punkty widokowe, kąpiele w rzece i pod wodospadami.
Dzień 11 Przejazd przez Coban do Flores, nocleg na wyspie.
Dzień 12 Całodniowe zwiedzanie  największej i jednej z najciekawszych stref archeologicznych Majów: Tikal (UNESCO), wspinaczka na najwyższe piramidy w całym majańskim świecie. Powrót do Flores.
Dzień 13 Przejazd do Rio Dulce. Rejs rzeką przez skalny kanion, ukrytą lagunę aż do Livingstone, afroamerykańskiej enklawy ludu Garifuna. Dla chętnych kolacja z owoców morza przy muzyce Reggae.
Dzień 14 Czas wolny w Livingstone - miasteczku do którego dotrzeć można tylko drogą wodną.  Dla chętnych wyprawa do wodospadów „Siete Altares” lub wypad na jedną z dziewiczych plaż.
Dzień 15 Wcześnie rano rejs wodną taksówką do Puerto Barrios, dalej lądem do Chiquimula aż do granicy z Hondurasem do Copan.
Dzień 16 Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Majów – Copan, słynącego z intrygujących posągów i rzeźb, przejazd do Salwadoru, do Santa Ana. 
Dzień 17 Przejazd przez urokliwe miasteczka leżące na „kwiatowej trasie” - Ruta de las flores,aż na plażę nad Pacyfikiem.
Dzień 18 Relaks na plaży.
Dzień 19 Po południu przejazd do San Salwador, spacer po mieście.
Dzień 20 wylot z Salwadoru rano ok. 7:00 lub po południu ok. 14:00
(tego dnia wieczorem przylatują osoby jadące na drugą część wyprawy)
Dzień 21 przylot do Polski

Umowa obejmuje:
- koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT;
- koszt biletu lotniczego - na trasie Warszawa – Guatemala City; San Salwador – Warszawa;
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, taksówki, łodzie itp.); noclegi (hotele lub schroniska, pokoje 2-4 osobowe lub sale wieloosobowe); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Umowa nie obejmuje: wyżywienia (ok. 15 USD na dzień); biletów wstępu, opłat granicznych (ok. 70 USD).

UWAGA! Najtańsze przeloty do Ameryki Środkowej można znaleźć z międzylądowaniem w USA, do czego jest potrzebna wiza do Stanów Zjednoczonych. Na powyższą trasę ceny zaczynają się już od 3500 pln. Zachęcamy do odpowiednio wcześniejszego wyrobienia sobie takiej wizy. Są też możliwe loty z pominięciem USA, wtedy trzeba się liczyć z kosztem biletu lotniczego ok. 4500 PLN.

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x