TRASA

Wycieczka: San Salvador – Suchitoto – Tegucigalpa – Comayagua – Park Narodowy La Tigra – Granada – jezioro Cocibolca – Park Narodowy Rincon de la Vieja – La Fortuna – Monteverde – San Jose – Cartago – Park Narodowy wulkanu Irazu – Puerto Viejo de Talamanca – Park Narodowy Cahuita – wyspy Bocas del Toro – Panama

Dostępne terminy

20 dni: archiwalny Cena: 3.350 zł + 1.250 USD + bilet lotniczy

WYJAZD MOŻNA POŁĄCZYĆ Z INNYMI WYPRAWAMI

wycieczka: Ameryka Środkowa – piramidy i plaże Cena wyjazdu łączonego:

atuty wyjazdu

  • trekking w Parku Narodowym La Tigra w Hondurasie
  • wulkan Masaya i gorąca lawa na żywo
  • wizyta w kilku krajach Ameryki Środkowej
  • Parki Narodowe Kostaryki
  • relaks na rajskich plażach Kostaryki i Panamy
  • wizyta nad Kanałem Panamskim
  • możliwość połączenia tego wyjazdu z Ameryką Środkową

AUTOR PROGRAMU

Piotr Orechwo

Zapraszamy w podróż przez Amerykę Środkową, od Salwadoru aż po Panamę. W trakcie tej
eskapady postaramy się poznać specyfikę każdego z odwiedzanych krajów oraz poznać najciekawsze ich
miejsca. W Salwadorze poza stolicą odwiedzimy kolonialne miasteczko Suchitoto. W Hondurasie
zwiedzimy Tegucigalpę oraz urządzimy trekking w Parku Narodowym La Tigra. W Nikaragui
zamieszkamy na chwilę w Granadzie, miasteczku uważanym za perełkę architektury kolonialnej.
Będziemy pływać po jeziorze Cocibolca pośród dziesiątek malutkich wysepek a w dalszej drodze
zobaczymy imponujące wulkany wyłaniające się z wyspy Ometepe pośrodku tego jeziora. W Kostaryce,
która słynie z przyrody i parków narodowych odwiedzimy najciekawsze z nich m.in. Rincon de la Vieja,
Cahuita i Wulkanu Arenal, który zresztą zdobędziemy. Przyrodę będziemy poznawać z bliska, czasami,
jak w serpentarium, przez szybkę oddzielającą nas od jadowitych węży i żabek, a czasami z lotu ptaka –
spacerując po podwieszanych w koronach drzew pomostach. Będziemy się relaksować w gorących
źródłach w okolicy wulkanu Arenal. Będzie okazja aby się wykąpać pod wodospadem albo w ciepłym
Morzu Karaibskim. Dla amatorów nurkowania z fajką zatrzymamy się przy rajskich plażach w
Kostaryce i w Panamie na wyspach Bocas del Toro. Poznamy współczesny cud techniki jakim jest
kanał Panamski i jego śluzy oraz intrygującą świątynię Bahai.
Wyjazd przypadnie do gustu tym, którzy lubią przyrodę, podróż, kulturę latynoską.
Podróżujemy z wykorzystaniem lokalnych środków transportu, czasami wynajmując minibusa lub
taksówkę.

Dzień 1 Wylot z Polski, przelot przez USA lub Kanadę do Salwadoru, przylot wieczorem, transfer do hotelu

Dzień 2 Spacer po San Salwadorze m.in. Plaza Barrio, Parque Libertad, Iglesia el Rosario, Palacio Nacional. Wyjazd na wycieczkę do Suchitoto, kolonialnego miasteczka, powrót do San Salwadoru.

Dzień 3 Przejazd do stolicy Hondurasu – Tegucigalpy. Po drodze podziwianie widoków na malownicze wulkany.

Dzień 4 Zwiedzanie Tegucigalpy: Plaza Morazan wraz z katedrą, Parque Valle, kościół Św. Franciszka, Parque la Merced. Przejazd do dawnej stolicy kraju – Comayagua. Spacer po kolonialnym miasteczku. Powrót do Tegucigalpa.

Dzień 5 Wycieczka do Parku Narodowego La Tigra, niezwykłego ze względu na wiecznie zielone lasy mgliste, położone wysoko w górach. Kilkugodzinny trekking. Wracając do Tegucigalpa wizyta w urokliwym miasteczku Valle de Angeles.

Dzień 6 Przejazd do Granady w Nikaragua, jednego z najładniejszych, kolonialnych miast w Ameryce Środkowej.  

Dzień 7 Spacer po Granadzie: Plaza de la Independencia, katedra, kościół La Merced, kościół Guadelupe. Rejs między licznymi, malutkimi wysepkami na jeziorze Cocibolca. Późnym popołudniem wyjazd na wulkan Masaya, gdzie po zapadnięciu zmroku można dostrzec buzującą lawę we wnętrzu góry, powrót na nocleg do Granady.

Dzień 8 Wyjazd w stronę granicy z Kostaryką, po drodze przy dobrej pogodzie wspaniałe widoki na dwa wulkany górujące nad wyspą Ometepe pośrodku jeziora Cocibolca. Przejazd do Kostaryki, nocleg w okolicy Liberia.

Dzień 9 Poranny wypad do Parku Narodowego Rincon de la Vieja. Spacery po parku, który słynie z wulkanów, gorących źródeł, wodospadów, dzikich zwierząt (m.in. aguti, pekari, mrówkojady, leniwce, małpy czepiaki, kapucynki). Przejazd do La Fortuna, nocleg.

Dzień 10 Krótki trekking u podnóża wulkanu Arenal w otulinie Parku Narodowego. Spacer do imponującego wodospadu, możliwość kąpieli. Wieczorem dla chętnych wizyta w gorących źródłach (różne opcje od 40 do 90 usd)

Dzień 11  Przejazd do Monteverde, niecodzienny spacer po wiszących pomostach wśród koron drzew, pozwalający spojrzeć na selwę z zupełnie innej perspektywy. Wizyta w serpentarium gdzie poza  interesującymi wężami można zobaczyć kolorowe, nieraz bardzo trujące żabki.

Dzień 12 Przejazd do stolicy Kostaryki – San Jose. Spacer po centrum, wizyta w bardzo ciekawym muzeum złota oraz w Teatro Nacional. Przejazd do Cartago - dawnej stolicy Kostaryki. Wizyta w bazylice Nuestra Señora de los Angeles, w której znajduje się rzeźba Matki Bożej „La Negrita” - patronki Kostaryki.

Dzień 13 Wizyta w Parku Narodowym wulkanu Irazu. Spacer na szczyt wulkanu, możliwość podziwiania kraterów i widoków na okolice. Przejazd na wybrzeże Morza Karaibskiego, nocleg w okolicy Puerto Viejo de Talamanca.

Dzień 14 Czas na relaks na pięknych plażach, możliwość nurkowania z fajką. Dla chętnych spacer po Parku Narodowym Cahuita.

Dzień 15 Przejazd do granicy z Panamą, dalsza droga i rejs na rajskie wyspy Bocas del Toro,  które podobno są celem przeprowadzek emerytowanych Amerykanów a w szczególności byłych agentów CIA.

Dzień 16 Czas wolny na relaks, plażowanie, nurkowanie z fajką. Dla chętnych możliwość wybrania się na całodniową wycieczkę na okoliczne idylliczne wyspy i do morskiego Parku Narodowego Isla Bastimentos (ok. 65 USD).

Dzień 17 Wcześnie rano rejs na stały ląd i całodniowy przejazd do Panamy

Dzień 18 Zwiedzanie muzeum kanału Panamskiego. Podziwianie majestatycznych statków przepływających przez śluzę. Spacer po kolonialnej części miasta „Casco Viejo” m.in. Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Plac Francuski.

Dzień 19 Wizyta w niezwykłej świątyni Bahai. Przejazd „drogą zakochanych” Amadore Causeway i podziwianie imponującej panoramy miasta. Wieczorem wylot z kraju

Dzień 20 Przylot do Polski

Umowa obejmuje:

- koszty złotówkowe - ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; podatek VAT;
- koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (autobusy, taksówki, łodzie itp.); noclegi
(hotele lub schroniska, pokoje 2-4 osobowe lub sale wieloosobowe); koszty organizacyjne podczas
wyprawy;
- koszt biletu lotniczego - na trasie Warszawa – San Salwador – Panama City - Warszawa

Umowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat granicznych (ok. 120 USD), wyżywienia (ok.20 USD/dzień) wycieczek fakultatywnych (gorące źródła 40-90 usd, wycieczka na Bocas del Toro ok. 65 usd)

UWAGA! Najtańsze przeloty do Ameryki Środkowej można znaleźć z międzylądowaniem w USA, do czego jest potrzebna wiza do Stanów Zjednoczonych. Na powyższą trasę ceny zaczynają się już od 3500 pln. Zachęcamy do odpowiednio wcześniejszego wyrobienia sobie takiej wizy. Są też możliwe loty z pominięciem USA, wtedy trzeba się liczyć z kosztem biletu lotniczego ok. 4500 PLN.
Na tej trasie lotniczej można znaleźć bilety przez Kanadę. Do Kanady nie potrzeba wizy, potrzeba za to ETA (electronic travel autorization), które wyrabiane jest przez internet i kosztuje ok. 7 dolarów kanadyjskich. Bilety przez Kanadę są w zbliżonych cenach jak te przez USA, jednak jest ich znacznie mniej. Warto jak najwcześniej kupować bilety lotnicze.

Piotr Orechwo

Piotr Orechwo alias Pedro (ur. 1976), absolwent chorzowskiego “Słowaka”.  Od najmłodszych lat zafascynowany przygodą w podróży. Po wojażach za jeden uśmiech autostopem po Europie, od 1992 r. regularnie odwiedza subkontynent indyjski. Efektem było wstąpienie w grono studentów kulturoznawstwa ze specjalizacją indologiczną na Uniwersytecie Warszawskim. Poza nauką sanskrytu i tamilskiego, studiował język hindi w Agrze na […] Czytaj więcej...

Jesteś zainteresowany naszą wyprawą?

Zapisz się Zapytaj Zadzwoń+48 513 933 413

Relacje z wypraw w region

Zobacz więcej

Książki o regione

Zobacz więcej

W Leksykonie o regionie

Zobacz więcej
Zamknij x

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Tytuł wiadomości

Wiadomość

x